Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

horskejvlk

Zprvu jsem seděl u filmu jak přimrazen, strhující mrazivá Rosebudu Pike byla dokonalá mrcha, pak se vše začlo houpat… Ano i tak se dá dramaturgicky houpat ve filmu. Přechod z dramatu do hororu, pak šup komedie, aby to zakončilo mementem pro společnost. Film měl potenciál, kdyby se ovšem tvůrci nebo režisér držel dramaturgicky jen jednoho. Pominem skutečnost, že chladnokrevná Rosemund Pike,by se sesypala už když se v domově seniorů střílelo a byli tam mrtví…ale dejme tomu, ale aby v závěru filmu vítězoslavně diktovala podmínky “Voru v zakoně” a její jediná karta byla, ze šéf mafie nemá totožnost a je izolován od světa, to už je vrchol naivity a a z dramatu to přešlo v trapnost. Nevadí mi zvraty v dějových linkách ale logika postavy a herních karet je jednou jasně daná. Závěr kdy se z filmu dramaturgicky stává sociální memento už bylo pozdě, film působil značně zmatečně ()

momomoo22

Zaujímavá téma na film a kvitujem jej propagáciu lebo v Amerike škaredý biznis s opatrovníctvom ľudí frčí (aj u známej Britney Spears). Hlavnej postave palce teda nedržíte. Skôr som záporakovy držala, ale ten ma mafiána bol taký neschopný...a kedže to nebola vyslovene komédia, nemohla som sa nad tým len tak  pousmiať. Zo začiatku film fajn no ďalej a ďalej to išlo do hlúposti.  Pôvodne som chcela dať za dve hviezdičky, ale  nakoniec to záver vytiahol na 3. ()

PavelKral

Na posledních 5 sekund jsem čekal 2 hodiny. Je s podivem, že se to nestalo ještě dříve, než film začal. IMHO v česku to nevysílejte, nebo se toho někdo chytne a vyplní díru na trhu. ()

andreas_tool

Hele, jako dobrýýýý! Dokonce i hodně dobrý! Jakýmsi omylem to tady nemá 75-80%, který bych tomu klidně dal. Na začátku bylo lehké identifikoval hlavní postavu a můj vztah k ní - Rosamund Pike zahrála tak dobře, že jsem vyloženě doufal v ,,happy end" (kterým to i skončilo). A musím říct, že jsem se od srdce zasmál: při prvním setkání s Chrisem Messinou. Super scénář a skvělé herecké výkony podpořené výbornou kamerou. Je to takové MUST SEE za jasné 4* ()

AJensen

50% - Pike hraje solidní mrchu, tak jak to umí jen ona. Dinklage tradičně nezklamal. Film měl solidní rozjezd, za vlasy pritažený prostředek a zcela nesmyslný a částečně vykradený konec. Za mě zklamání, potenciál to rozhodně mělo. PS. Dinklage zaměstnává totálně neschopnou partu, takhle by celá ruská mafie byla dávno za katrem. ()

doom.cz

Rozamindě ty mrchy prostě jdou. K filmu jsem přistupoval obezřetně a bez očekávání, bo netflix, ale velmi rychle mě to vtáhlo. Akorát jsem celou dobu tak nějak po verbalovsku přemítal, jaké by to asi bylo vyzdobit ten studený bezcharakterní ksicht trochou stoprocentně BIO EKO RAW pleťové masky. Nebo jí aspoň pochcat nohu. ()

Scott67

Ze začátku docela slušný spád. Jen mně na tom vadí, že udělali z ruských mafiánů nedůsledné, chybující idioty, aby je mohla přechcat jedna chamtivá mrcha. Což je naprosto mimo realitu a bohužel to pro mě naprosto degradovalo slušně rozjetý film. Jenže i mě je jasný, že by to jinak skončilo v polovině. ()

MichalZL

I care a lot je naozaj dobrý film, ktorý si určite zaslúži lepšie hodnotenie než aké mu nakoniec dávam. Originálny dej ale hlavne celkovú odvahu musím veľmi pochváliť, hodnotím však podľa môjho zážitku. No a mňa to jednoducho sralo príliš na to, aby som si to užil. Srali ma primárne postavy ale aj neschopnosť záporákov a miestami až podozrivé množstvo náhod. Som si úplne vedomý toho, že nahnevať a znechutiť divákov bol v tomto prípade zámer, k lepšiemu zážitku to však nepomohlo ()

Hugo_brunasi

Za mě to má nápad. Hlavní postava je pěkně řádná svině a tu jeji chladost jsem jí věřil celý film. Konec by mohl být poněkud jiný, ale většina filmu mi utkvěla v hlavě, tak co ()

MoonySmile

Pokus o ženskou verzi Po krk v extázi, jen se zde místo éčka kšeftuje s osudem starých lidí. Pro mě naprosto nemorální podívaná, kdy jsem hlavní hrdince už od druhé minuty přál jen to nejhorší. Pravděpodobně zamýšlený záporák osciluje mezi totálním amatérizmem (nepovedený únos/osvobození z domova důchodců), chladnokrevností (jednoduchost s jakou nechá popravit jednu mrchu) a ještě větším amatérizmem (zpackaná poprava dalších dvou mrch). Tak komu máte fandit? ()

MatoPalkes

Keby bola druhá polovica filmu len o mučení Rosamund Pike tak by to bolo za jasných 5*.  Radšej desať ruských mafiánov než jednu Marlu. Pôsobivé. ()

Montmorency

Asi 70 minut to byl pro mě plný počet a nechápala jsem to nízké hodnocení - neotřelé téma, plné zvratů  a směřovalo to správným směrem na super thriller, potenciál jak cyp :-)....ovšem pak -SPOILER- přežila Pike svoji smrt v autě a přišla  brutální  pomsta dvou lesbických sociálních pracovnic, které hravě převezli ruskou mafii - haha, o konci škoda mluvit......už to hodnocení chápu. ()

Karo2220 odpad!

Dojem z filmu fuj a hnus. Jdu blejt. Klasika povinnej netflix agendy v podobe multikulti (budiš, reálny obraz dnešnej Británie), a samozrejme LGBT nesmie chýbať. Väčšinou do tretice býva promiskuita, tá v tomto filme bola vynechaná a nahradená karikatúrou na Rusov. Na začiatku film celkom zaujal témou, no koniec je absurdný. Čo malo byť posolstvom? O...bavajte, okrádajte a prejde vám to, dokonca je to cool, známka sily a inteligencie? Len tak prežijete? Zbohom rodina takéto podprahové posolstvá pre generáciu mladých. Vďaka odpornosti Rosamund Pike v tomto filme jej už nikdy neuverím tú sladkú nevinnú krásku z Pýchy a predsudku. Tu sa mi obracia žalúdok, ako z pohladu na ňu tak z charakteru jej postavy. Film na mňa však spravil určitý dojem: žasnem, čo dokážu maskéri a kostiméri v zábavnom priemysle: keby nevidím meno, neuverím, že jej filmová partnerka počerná latino lesbička je tá istá čo sexi blondínka v tomto videoklipe (min 1:30)  https://www.youtube.com/watch?v=QFs3PIZb3js ()

CampaHD

75% - prekvapivo hutné i chutné, odkedy sa nám dievčatko stratilo , väčšiu mrchu ako Rosamund Pike ťažko hľadať. Neotrepane a veľmi dobre natočené, sem tam to balancuje na hrane ale všetko rieši fakt dobrá réžia. Veľmi sa mi tu páčila madam Wiest. Celkom aj verím, že tento Business za veľkou mlákou celkom prosperuje.... ()

peproch

Marla je soudem nahlížená spolehlivá a svědomitá opatrovnice seniorů. Představuje sebe ale soukromě jako nestoudná lvice. Tenhle film je fakt úplně výborný, nejprve vyvolá politickou diskusi, pak řadu existenciálních otázek, poté ze začnete ptát po právním státe, naskočí zájem o erotiku, proberete se spolusledujícími vztah k matce, zamyslíte se nad vlivem ruské mafie, popřete se o funkci psychofarmak v životě seniorů, zafilosofujete si o původu strachu a síle vůle k životu a nakonec vás překvapí geniální řešení spojení protivníků v byznysu a spravedlnost. Rosamund Pike je tak krásná, že mi jí bylo na konci filmu líto.  Nehledejte umělecký film ale příjemně spotřební a podnětný  pro pokec. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby