Čo keby...? - Season 1 (2021) (séria)

Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom? (S01E01)

(epizóda)
  • USA What If... Captain Carter Were the First Avenger?

Keď sa Steve Rogers vážne zraní, Peggy Carterová neváha a stane sa prvou supervojačkou. (Disney+)

andalin

Moc pěkná animace, 30 minut na epizodu akorát. Musím říct, že mě Peggy jako představitelka "ass of America" baví možná i víc než Steve. V době druhé světové války, kdy je postavení žen ještě trochu jinde, než dnes, by to bylo zajímavé... ()

kenkaku

Nevím jestli to bylo díky tragickému selhání Agent Carter, nebo odporem vůči současné groteskní (a násilné) diverzifikaci, či snad Union Jack na štítu vyvolal díky brexitu tu nepříjemnou pachuť? Nevím. Rozhodně ale wow efekt zakončený pověstným prosazením na zadek se nekonal. Animaci neřeším, dokonce i zasazení do WW2 dává plusové body, ale… tohle vypadá fakt, fakt komicky. A pokud další “ify” budou o tom, že jen mění pohlaví (nebo rasu) postavy, bude to fiasko. ()

Marius_ss

What If i have plné zuby tohto nového MCU smerovania...alebo mám povedať M-She-U ? Nedá za tomu uprieť kreativita a kopec talentovaných mozgov, ktoré sa tým istotne stoja.. ALE bohužiaľ sa tu deje presne to, čo sa dialo v SW filmoch. Sympatické, staré-dobré-obľúbené postavy sú nahradzované (respektíve poženštené, poafričtené :D) novými postavami, ktoré ma až tak nezaujímajú (a to sa týka všetkých Marvel seriálov). Taká Peggy, ktorú som si obľúbil ako krásnu, nezávislú ženu a lásku Steve Rogersa, tu zmenili na Captain America dva (dokonca aj telo ma ako chlap) len hlava patrí Peggy :D....nie nie, toto už nie je to MCU. ()

Sunny.69

Strašně skvělá animace, příběh není úplně něco extra, ale jeho provedení a podání opravdu stojí za to. Barevně to ve mě evokuje starý Disney animáky, který ještě měly kouzlo a duši. Moc hezká práce. ()

LachtanShows

Trojku tady nezanechávám proto, že jsem ovce, ale z toho důvodu, že první Captain America mě jako celkový filmy nikdy nebavil, Peggy jako postava mi nikdy nepřišla sympatická a Hydra jako “záporák” mě vždycky dost nudila. ()

MiniMinion

Docela slušný rozjezd, bohužel na úvodní epizodu vybrali jeden z těch méně lákavých a šťavnatých příběhů, nic extra divokého. Zároveň působí trochu uspěchaně, protože se dvouhodinový film snažili (ve změněné podobě) odvyprávět za 30 minut, takže na nějaký pořádný character development můžeme zapomenout. A tenhle příběh už jsme vlastně viděli, jen místo Steva stojí v jeho čele Peggy. Některé z následujících epizod už teď zní zajímavěji, např. ty s Killmongerem či s Ultronem. Abych ale jen nekritizoval - animace je výborná, vizuálně to prostě vypadá fantasticky, líbí se mi, že Steve se stal hrdinou i bez séra, Peggy je sympatická,oceňuji návrat drtivé většiny hlavního obsazení, no a možná také náš vůbec první pohled na Shumu Gorath?? To asi ještě uvidíme, každopádně… epizoda 1 - 6.5/10. ()

Aurus

První díl What If je vážně super! Je to hodně velká zábava a vůbec se u toho nenudím. Animace vypadá vážně dobře. Podle mě je tento díl podhodnocený. Má jen 62%. Za mě si zaslouží 75-80%. Za mě 10/10. ()

Azurovydrak

Začnu tím, že délka 30 minut je naprosto nedostačující a epizoda tím ohromně utrpěla. Působí extrémně uspěchaně a útržkovitě. Že půjde o genderově obráceného Prvního Avengera bylo celkem jasné už z trailerů, nicméně ty byly podávány o poznání záživnější formou a tak jsem doufal, že nepůjde jen o prázdnou vykrádačku nápadů z prvního Capa, naopak že se půjde inovativní cestou. To se však neděje. Celý díl se veze na stejné vlně až do samého konce, kde alespoň povzbudivě vykoukne starý záporák. Captain Carter jsem nikdy nepovažoval za primární lákadlo What If, ale i tak jsem zklamaný. A teď bych prosil třetí řadu Agent Carter, ať si můžu spravit chuť. ()

AloeB

Ze samostatné podstaty tohoto seriálu mi dává smysl k jednotlivým epizodám přistupovat jednotlivě. Už jen proto, že ostatní mají mnohem větší potenciál, než tento nezdařený první výstřel. Jak už řekli mnozí, děj jen zbytečně kopíruje originální snímek a zároveň ho nestíhá na mrzkém prostoru půl hodiny řádně odvyprávět. Toto jsou ovšem jen následky skutečného problému, celá koncepce seriálu je založena ne na samostatném ději ale na parazitování již natočených hraných filmů s proměnlivou kvalitou. A pokud se přepíše jeden z nejhorších, jen s ženskou postavou, jaký to může mít úspěch? ()

tomik99

Začátek super, že začali u malinké odchylky. Následně ale už těch "co kdyby" bylo na můj vkus trochu moc. Peggy jako Kapitánka Carterová je fajn, toho Rogerse si mohli možná odpustit, chapadelníka taky a Red Skullovi mohli dát větší důstojnost. ()

NiaWolf

Celé to na mě působí jak nějaká cutscéna ve hře. Většina děje je stejná, jen hlavní hrdina má pohlavní orgány uvnitř, místo venku. A teda netušila jsem, že Red Skull bude vědět, jak otevřít portál do Japonska... ()

Hellierer

Marvel si jako pilotní díl snad nemohl vybrat nezajímavější látku, která mi teda cool myšlenku tohoto seriálu vůbec neprodává. S animací už jsem se smířil a při dívání vlastně ani moc nevadila, ale příběh je až příliš zkratkovitý, nezajímavý a bez vtipu na to, aby člověka bavil alespoň na tu půl hodinu. Tak snad další díly budou zajímavější. ()

Dolby.130

Tak máme tu v poradí štvrtý seriál od MCU toho roku a zatiaľ najslabší štart bohu žiaľ. Animácia bola dobá hudba v pozadí tiež tak trochu má to vratilo do čias prvého Kapitána Ameriky čo bol aj zámer tvorcov a vyšiel ale príbeh celkovo taký priemerný. Možno som očakával trochu viac. Každá epizóda by mala byť o niečom inom a ukázať nám možnosti multivesmíru na čo sa aj teším tak snáď to nebude také sklamanie ako pilotný diel. ()

Sharpooter

Co kdyby se kapitánka Carterová stala prvním Avengerem místo kapitána Ameriky? No dopadlo by to asi tak, jak jsme to mohly v tomto díle viděly. Absolutně nesympatická postava. Pohnojený, otřesný, nesnesitelný příběh. Jako omlouvám se, ale některé věci absolutně nedávali smysl a hlavně kapitánka "Ameriková" a Steve Rogers nejsou tak dobrý pár jako ve filmech a ta chemie tam prostě není. Upřímně od prvního dílu jsem nic lepšího nečekal, protože jméno dílu mi prozradilo v podstatě vše co jsem potřeboval vědět. A to to, že tento díl nebude za moc stát. Tvůrci chtěli být originální a tak závěrečný fight neproběhl v horách, ale v nějakém hradě. To mi přišlo jako kdyby se tvůrci báli, že neudělají tak dobrou animovanou skalní základnu v horách jako ve filmu. Celkově jsem se spíše chytal za hlavu než že bych se bavil a proto tento díl nehodnotím nijak kladně a absolutně nechápu nynější procentuální hodnocení... 4/10 ()