Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

Polux

6/10 | Troška Split Second, troška Chinatown, troška Strange Days, troška Altered Carbon plus troška spousty dalších filmů, pořádně zamíchat, přidat Jackmana a Ferguson a Reminiscence je na světě:-). | Není to prequel, sequel, reboot, ani remake, nemá to za sebou knižní nebo komiksovou předlohu a to se musí ocenit. Čím více původních látek ve filmech je a bude, tím lépe (byť v tomto případě jde o slepenec nepůvodních nápadů a "původnost" tkví jen v tom, jak je zde recept namíchán dohromady). Na velkolepou post apo sci-fi to má relativně skromný rozpočet, ale výprava a triky zavdávají dojem, že film stál minimálně 2x tolik, než ve skutečnosti. S čímž souvisí i vystavěný fikční svět, který je rozhodně zajímavý a o to je větší škoda, že je po hříchu nedostatečné využitý nad rámec pouhé kulisy. | Jackman i Ferguson (kteří se po letech opět potkávají na plátně a Ferguson si tentokrát i skutečně zazpívá:-)) hrají fajn, ovšem jejich vzájemná chemie imho moc nefunguje, na rozdíl od toho, co předváděli v The Greatest Showman, kde měli ještě méně prostoru než zde. Potěší i mistr vedlejších rolí Curtis a Newton (až z titulků u tohoto filmu jsem si všiml, že si kdoví odkdy změnila jméno na Thandiwe), které to stále sluší. Bohužel je ve filmu pasována pouze do pozice opakované deus ex machina, zachraňující Jackmana od průseru/smrti (na to, že Jackman je armádní veterán dostává v průběhu filmu dost na budku:-)) a společná linka s ním je jen načrtnuta a vyznívá trochu do ztracena. | V každém případě na filmový debut a navíc autorské dílo, je to slušná práce, ale nemohu se zbavit dojmu, že v seriálu se Joy přece jen cítí více doma (přestože není film nijak dlouhý, tak jeho tempo je na můj vkus až příliš pomalé, protože pocitově má přes 2.5h). Přesto jsem na její další počin na poli celovečerního formátu zvědav. Tedy pokud na něj, po docela nezaslouženém finančním průseru, vůbec dojde. | PeZet ()

Naby

Pred pustebim jsem to vubec neznal a necetl jsem zadne recenze. Jen jsem cekal, ze to bude scifi a ze tam hraje hromada znamych osobnosti. A za me se teda podarilo, efekty ve 4K Dolby Vision a zvuky Dolby Atmos paradne dokreslovali spise silne detektivni pribeh, z lehci, ale temě zajímavým, stejně jakontrochu zamotaným příbehem. Necekal jsem to, ze scifi vude hrát až tak třetí housle a i kdyz je scenář malinko previdstelný, tak me rozhodne par veci prekvapilo. Atmosfera napeti a zahady byla taky na dost slusne urovni, takze pokud mate radi temne detektivni pribehy urcite je to k doporuceni! Pokud se s tou scifi technologickou casti nepustite do krizku, tak se urcite budete bavit dobre. Celkem 4,1* ()

jabbo123

Příjemná Chandlerovská noir romantika balená do hodně střídmého, ale díky velkým landscape záběrům místy hodně velkolepého, sci-fy kabátku. Nečekejte ale žádného Bladerunnera jak je tenhle film někdy někým popisován - je to spíš detektivka a místy docela pomalá. Rozhodně jsem se nenudil, ale zápletka má velmi pozvolný nájezd a několikrát se dost láme. Nečekejte rozhodně moc akce, ačkoli tu je, šetří se s ní stejně jako na tom vizuálu, na druhou stranu je kvalitní a překvapí hned několika zajímavými nápady - ať už jde o choreografii, prostředí, tím jak skončí. Hugh JackmanRebecca Ferguson hrají rozhodně fajn, chemie tam funguje a ohromující je i Cliff Curtis, který hraje další důležitou postavu. Často to chce být a je to poetické a atmosferické a musí vám to sednout. Ale zápletka je velice hezky vystavěná a postavy sympatické a odsýpá to jedna báseň. Já si rozhodně zamiloval opakující se, skvěle napsaný dialog, který několikrát zazní a pokaždé má pro vás najednou jiný význam. Také musím vyzdvihnout roli Thandiwe Newton - Nickovu pomocnici, která je úplně skvěle napsaná a je to nejlepší kámoška jakou si může kdokoli přát. Mít takového parťáka, je člověk za vodou :-). Velice se těším na druhé shlédnutí, netuším jak to bude fungovat, když víte. Každopádně pokud nevíte a neviděli jste, rozhodně doporučuju. 75%. ()

cenitel

Za mě super prostředí filmu, které mělo být lépe využito. Ti co nechápou romantiku to hned kazí hodnocení. Za mě napínavý, hodně spojovaček, od obyčejného případu vlastně až k samotným šéfům(Baronům) města. Bavilo mě to hned od začátku. Tyhle žánry mám rád. Za mě jedno z mála sci-fi na který se může jít i s holkou. Ti co mají srdíčko. Fakt super. Hugh Jackman jakož to sympaťák nezklamal. Hledal jsem tam nějaký nesmysly, ale vše jak by mělo být, dějová linie zachovalá. Jo a nikdy nesrovnávejte filmy s  jinými je to jak srovnávat holky. Taky je každá unikátní stejně jak film. Nechápu ty co to posílají do kopru. Za mě 75% a zasloužené 4 hvězdy. Ale chtělo by to lépe využít dějové prostředí, které by nabídlo mnohem víc než detektivku jen v jiném podání. ()

Mishi

Prekvapenie. Po zhliadnutí traileru som sa rozhodla , že napriek niektorým slabším recenziám dám tomuto filmu šancu, a to nielen z dôvodu hereckej dvojice , ktorá ma nikdy nesklamala (Rebecca Ferguson, Hugh Jackman) , ale aj pre samotný námet a prostredie,  v ktorom je to situované.   A nesklamalo ma to. Naopak príjemne prekvapil.   Film celkovo prebieha v temnom prostredí, v inom slova zmysle , pozeráme sa na "dystopický " príbeh. Dej prebieha vo viacerých lokalitách USA - New Orleans, Miami, avšak toto prostredie je dávno nie je tým, čo bývalo., budúcnosť.  V celej krajine sa viacmenej pozeráme na klimatické zmeny? , nakoľko všetko je viacmenej zatopené,  vládne tu chudoba, nepokoje, demonštrácie, na druhej strane tu máme oblasť sucha - miesto pre vyššiu spoločnosť - barónov, ktorý sa pred zatopením bránia vybudovaním priehrad . A v tejto spoločnosti existuje možnosť vrátiť sa do spomienok a nostalgicky rozjímať nad dobou, časom, spomienkami, ktoré zažili v minulosti . A tu práve začína ten príbeh, keď do danej firmy , ktorá umožňuje tieto spomienky vyvolať, a ktorej šéfuje Nick ( Hugh Jackman), príde Mae (Rebecca Ferguson)  s požiadavkou o vyvolanie spomienok  a celé sa to zamotá, viacmenej sa rozmotáva postupne detektívny príbeh. so scifi tématioku. Scenéria miestami úchvatná, najmä ten oceán, hudba  podmanivá. Pre mňa zaujímavý kúsok, minutáž tak akurát. Taký mix Inception, Showmann.. ()

Wichan

Reminiscence je jeden z tých filmov s obrovským potenciálom, s ktorým nevie narábať alebo ho vydojiť na maximum. So všetkými hláškami, monológmi, ktoré sa za film opakovali, aby nám tvorcovia dali najavo, že film sa snaží byť zaujímavý divákovi Reminiscence dokazoval, že nie je tak dokonalo vymyslený, ako by sa podľa trailerov dalo usúdiť. Romantická zápletka filmu nejak neberie na kvalite ani ho nezhadzuje, skôr ho ťahá do predu, i keď by mohla byť zaujimavejšia a tajomnejšia. To platí aj pre Rebecu Ferguson, ktorej charakter bol prv nezaujímavý, potom Vám na Rebece začalo trošku záležať a na konci dostala ,,neuspokojivé'' zakončenie. Mae v Rebecinom podaní mohla byť tajomná a nebezpečná po celý čas snímku a nakoniec to skončilo tak, že bola len bábkou nejakého gangstera. Takýto vývoj mala každá postava okrem Hugha Jackmana, ktorý sa držal tak v strede celý čas filmu. S postavami ste nesúcitili ani nič podobné, Reminiscence svoje charaktery nedokázala predať, aby ste s nimi prežívali každú chvíľu. Najhoršie na filme je jeho kolísavé tempo. To sa potopilo pod tú istú vody, pod ktorou bolo potopené aj celé miesto. Svet, v ktorom sa film odohrával sa neohral po polke filmu. Na druhú stranu celá zápletka okolo post-apokaliptického sveta nebola využitá na 10/10. Z každej scény, ktorú nebolo čas rozvádzať sa stala spomienka. Ďalší mínus sú hrozne nezaujímavé  a zle nastríhané akčné scény bez hocijakej choreografie. PS: Hugh Jackman vydrží pod vodou 5 minút. Reminiscence chcela kombinovať scifi prvky s romantickou zápletkou a kriminálnou oponou vykrívajucou prvé dva body. Nanešťastie opona spadla, zakryla scifi prvky a zostala len romantická zápletka, ktorá proste film sama neutiahne.  Veľký guláš, ktorý vybublal až na lenivo napísaný koniec. Za mňa 4,5/10 ()

A.lexii

Možná, kdyby se z tohohle díla udělala dvě, aby to nebylo celé takové... letem světěm? Myšlenka parádní, fimové provedení se mi líbilo, Hugh je Hugh, zrzka to zvládla taky dobře, ostatní postavy nebyly úplně uvěřitelný.. Proč si dá někdo práci s tím, aby počítačově odstranil člověku nohy na pár sekund začátku filmu a potom mu za to nestojí přidat pár let černošce jinak, než že jí daj šedivý vlasy? 4* za to, jak to pěkne Hugh zahrál a jak dobře pořád vypadá :P ()

pepazapo

Reminiscence je film ,který kombinuje minimálně tři  filmy za mě osobně je zde vidět kombinace Počátku smíchaného s troškou Vodního světa a na konec říznutého blade runerem výsledkem je film jež překvapivě  rychle uteče a na který se dá koukat chybí zde více vysvětlení ohledně příběhu postavy nemají potřebnou hloubku a konec filmu je předvídatelný ale pokud jste schopni toto filmu odpustit čeká vás solidní jízda od začátku do konce. ()

StarFsh

Nechápem, ako môže niekto po tomto filme napísať, že je Jackman vynikajúci herec. Možno bol, než začal hrať Wolverina, ale teraz? Ťažký podpriemer a okrem toho mám pocit, že strihač bol buď ožratý, alebo totálne sfetovaný. ()

io.

Film začal dobře, úžasný vizuální zážitek, ale pak to nějak ztratilo šťávu... Je to fajn, určitě stojí za vidění, ale madam režisérka má prostě na víc, což dokázala ve Westworldu. Když se na to podíváme z jiné stránky - aspoň se toho scénáře někdo ujal a my jsme se mohli na tento zajímavý příběh podívat :-) ()

mdf

První hodinu absolutní nuda, pak se trošku něco dělo, zase nuda a konec. Jedna hvězda za nápad, jinak o ničem. ()

AJensen

60% Mám rád Ferguson i Jackmana (i jejich krátké setkání v the Greatest showman mě neskutečně bavilo), tohle bylo, ale takové nezáživné a roztahané. Miami budoucnosti bylo cool a celkem dost reálné. Jackmanova "psycho čelenka" byla něco mezi Total recallem, braindancem z Cyberpunk 2077 a silně mi to připomínalo i detektivní pasáže z Batman: Arkham origins. Ale to je vlastně tak nějak všechno. Každou chvilku jsem se přistihl to s něčím srovnávat, samo o sobě to duši, ale moc nemá. ()

m62

Postapokalyptický svet a celkovo tá sci-fi časť bola zaujímavá. Ale tie kecy! Pseudomoralizujúce a pseudofilozofujúce banality. ()

BR23

Malo to mať 80 min, bolo to 116 min a prišlo mi to ako 140 min. Další zo zbytočných a nevyžiadaných filmov :D Páčilo sa mi to vykreslenie prostredia, zaplavené getá a pod. ()

Merotren

Ne, bohužel, není to tam. Kromě trochu zajímavého příběhu se celé ty dvě hodiny pohybujeme v naprosto nevyužitém potenciálu. Scifi-noir prostředí totálně nevyužité, někdy až příliš sterilní (tady se spokojte s pár záběry z dálky na město obehnané zdmi a pár potemnělých uliček, toť vše). Těch sci-fi hrátek jsem čekal trochu víc. Mám rád Jackmana, ale tady mi totálně nesedl a mít někoho takového ve filmu, kde ještě k tomu hraje bývalého vojáka a dostává na prdel od kdejakého loosera a musí ho konstantně zachraňovat kámoška, jako sorry ale to mu fakt nebaštím. Jediný, kdo to pro mě alespoň trochu zachraňoval, byla Rebecca. A ač to má dojemné finále, ve skutečnosti to ve mě nic nezanechalo. A fakt jsem se místy neskutečně nudil. 5,5/10 ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)