Vraždy v Pembrokshire

• Veľká Británia The Pembrokeshire Murders

Seriál přibližuje neobyčejné pátrání po nejnechvalněji proslulém sériovém vrahovi v dějinách Walesu a odhaluje strhující příběh průlomového případu, jenž určil směr, jakým se postupuje při řešení neobjasněných kriminálních činů. V roce 2006 se vrchní inspektor Steve Wilkins (Luke Evans) rozhodne znovu otevřít dva odložené případy vražd z osmdesátých let minulého století. Díky průkopnickým forenzním metodám a pečlivé detektivní práci nalezne Wilkins a jeho tým mikroskopickou DNA a vlákna, která by mohla spojovat vraždy se sérií vloupání z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Pachateli těchto zločinů se blíží konec trestu odnětí svobody. Podaří se vyšetřovatelům získat dostatek důkazů, aby mohli podezřelého obvinit ještě před jeho propuštěním? (HBO Europe)

Inozuka

Snaha o umírněný detektivní seriál vycházející ze skutečných událostí, trochu s příměsí severské detektivky. Tu jsem zde cítil zejména ze začátku, pomalým stylem vypravování a civilní kamerou - napadl mě příměr k podobně nastavenému dánskému Případu ponorka. Ale když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Jestliže dánští tvůrci dokázali udržet napětí a jakési existenciální dusno, zde se to úplně nepovedlo a seriál sklouzl k odosobněnému až dokumentárnímu stylu. Dívat se na to dá, zajímavé to do jisté míry je také, jen ta emoce nějak chybí. Přes slibný rozjezd, nakonec jen průměr ... ()

alldo.raine

Nebýt Evanse a slabosti pro detektivky, asi si toho nevšimnu. A po konci mohu říct, že jsem to jen díky tomu a třem dílům dokoukal celé. Rutinní nuda. ()

sabo5

Podprůměrná detektivka hlavně díky tomu že je realističtější než ostatní.(spoiler ano vím že je to podle skutečné události ale i tak ) Luke Evans celý tenhle seriál drží na ramenou a dodává tomu prostě známou tvář která člověka přesvědčí si to pustit teda aspoň já jsem měl s toho takový pocit. 2 hvězdičky ⭐⭐ ()

Kozlowski8

Průměrná detektivka o vyšetřování dávných nevyjasněných případů vražd pomocí nových forenzních metod. Minisérie, která ničím nevybočuje od většiny podobných počinů z poslední doby. Lepší průměr. 65 %. ()

Zlajdaa

Zajímavý případ. Mám ráda snímky, které nás nechají nahlédnout do skutečné policejní či jiné práce spočívající ve vyšetřování. Je to mravenčí práce, někomu se to může zdát zdlouhavé, nezáživné, ale hádám, že realita prostě není tak akční jako Kobra 11, nebo 21 Jump street :-D. ()

Yaminka

Prostě klasická přízemní britská kriminálka. Luke je fajn jeho parťáci taky+ velmi obdivuji drobnou a nimravou práci kriminalistů. A přesně takto si představuji práci detektivů, žádné zběsilé honičky, přestřelky nebo pompézní akce. ()

dominic_joel

…môj zápis č.21: Veľmi dobrý námet, veľmi dobrý scenár, veľmi dobré kulisy aj výber hercov,... len.. tá kamera a réžia… Doposiaľ sa neviem ubrániť pocitu (skôr vo mne narastá), že popri produkcií akéhosi veľkého seriálu si tvorcovia požičiavala techniku cez obedové pauzy, aby lacno natočili túto krátku televíznu sériu. Kamera nudná, farby nudné, réžiu v podstate postrádam - postavy v priestore nič nerobia, akoby herci iba uznali za vhodné, kam si sadnúť alebo kde postáť a tam dla vlastnej vízie predniesli svoje repliky. A to je strašná škoda, nakoľko seriál na prvý pohľad vyzerá, že sa doň tvorcom ani nechcelo, hoc je naozaj výborný. Nezapol som ho s nádejou, že pôjde o čosi viac, než tuctový krimi, avšak po pár desiatkach minút si získal moju pozornosť, pričom druhú a tretiu epizódu som nenechal čakať ani chvíľku, hoc bola hlboká noc. Na seriály nie je nič zlé, okre modfláknutej kamery a réžie. Ako jedinú zlú vec (alebo skôr komickú) beriem scény so synom hlavnej postavy, kedy som mal pocit, že chybne zvolili herca a scény boli koncipované na jedenásť ročného špunta a nie na starého capa, čo je už vo veku, kedy smie chlastať a klátiť roztlieskavačky - no mi napriek tomu sledujeme, ako komicky cupká za loptou, tatík mu tlieska a on teší keď trafí loptu. Inak sa zamýšľam iba nad tým, či mi je sympatický formát seriálu, ktorý má tri epizódy. Pri čomsi notoricky známom a ozaj originálne poňatom ako Sherlock (kde však jedna epizódy dosahuje prakticky stopáže filmu) mi to príde fajn, avšak pri čomsi obdobnom mi to príde skôr ako postoj, kedy by ako “do filmu” nik na projekt svoje prachy nedal, avšak na viac ako tri epizódy nemáme obsah. Síce kvitujem, že to umelo nenatahovali (čo je dnes veľmi obľúbené), avšak napriek tomu vidím pri seriáli zmysel, ak má aspoň povedzme päť epizód. Slovíčkarenie a filozofovanie nad tým, že toto bola však “televízna miniséria” nevidím ako relevantné, ak sa na moju rečnícku otázku dívame čisto očami konzumenta. ()