Film Indián je komédia odohrávajúca sa v súčasnosti. Opisuje hektický život zaneprázdneného finančníka Ondreja Jonáša (Karel Roden) a jeho rodiny, do ktorého vstúpi duch zomierajúceho starého indiánskeho náčelníka (Daniel Olbrychski). Duch indiána sa snaží hlavného hrdinu presvedčiť na nový spôsob život, zmýšľanie a hodnoty, no nedarí sa mu to, a tak medzi nimi začne vnútorný boj. Ondrej svoj život vedie na vysokej úrovni a za peniaze si kupil vždy všetko a všetkých. V istom okamihu pre neho peniaze strácajú a prestávajú mať cenu. Pre iných je to príležitosť vyťažiť z toho maximum a ukradnúť si čo najviac pre seba. Každý nakoniec na chamtivosť spravodlivo doplatí. Film prináša zaujímavý boj osobností s vtipnými situáciami. Nenechajte si újsť komédiu, ktorá ukazuje každodenné problémy, ale aj zábavné okamihy vyplyvajúce zo sledu okolností! (Magic Box SK)

holtis

Ale jo, film mne pobavil víc než jsem čekal. Když si odmyslím ty české indiány, tak bylo v pohodě.  Roden jako architekt indián  nezklamal. Sice to nebyla moc komedie, ale ten pobloudilý scénář jsem sledoval až do konce. ()

wel.wel

Pohádka pro dospělé, kde dobro zvítězilo nad zlem, babi se potkala s láskou svého života, strom nikdo neporazil a zlé korporátní praktiky byly odhaleny. Taková komedie střihnutá parodií to je. ()

Tomgunses

Dokoukal jsem to, což ze začátku vůbec nevypadalo. Ale říkal jsem si vydrž, z úcty k původním obyvatelům Ameriky. No a zda mi to tento film nakonec vrátil? Myslím, že určitě. Postupem to nějak začalo zajímavě fungovat a spojovat a došlo mi, že pokud se na to člověk podívá trochu jinou optikou, Indián má v sobě neskutečnou moudrost, kterou však současné lidstvo nechce vidět... Proto ty odpady, proto ta rozporuplnost. Jasně, pro někoho je to zmatený, trapný, nevyvážený, praštěný, nereálný, ale proč v tom nevidět něco víc než ulítlou komedií? 75 % Lidi prosím, probuďte se už. ()

Korpy22 odpad!

Z tohoto filmu mám pocit jako by se vyhořelí vlastník firmy rozhodl s tím seknout, jít točit filmy a zdokumentovat si svoji cestu osvěty. Tenhle film je totiž naprosto uhozený na hlavu a myšlenka, že manažera posedne duch Indiána díky tomu z nej začne být bosí ekolog, je banální a hloupá. Scénář rozhodně nezachraňuje herecký výkon hlavní postavy Karla Rodena. Tohle je proste čistý bizár. ()

ApoloSC

Nebyl to špatný film. Stáhl jsem ho náhodou a nemůžu říct, že bych byl nepříjemně překvapen. Slabý 4 hvězdy za Rodena a chování vyčůrané Vici a Myšičky, místy předvídatelné a spíše k zamyšlení nad hodnotami, co člověk má. Asi si to znovu nepustím, ale večer mi film nezkazil. každopádně originální děj;-) ()

tba4u

Dlouho jsem nevidel tak dobre napsanej ceskej film. Z relativně jednoduchého nápadu dokazal vytěžit plnohodnotný pribeh a film, ktery stoji za to videt. Karel Roden v čele skvělého hereckého ansamblu, kde neni jediny rušivý prvek. Řemeslně dokonale zvladnuty film. Mam vazne radost, ze jsem to videl. ()

Dodopolase

No tak tedy hodně zajímavé. První minuty vypadaly, že to vypnu, altermativní crazy prvky nemiluji. Tvůrcům se ale zvláštním způsobem podařilo udržet i tento neotřelý styl v mantinelech a pár hlubších myšlenek spolu s kontrastem dvou kultur mě docela zaujalo. Směle tři hvězdy a přes prvotní vyděšení to ztracený večer nebyl. ()

maros612

„Proč, Karle, próóč?!“ Čakal som dobrú, ľahučkú zábavu. Bol som strašne zvedavý, ako si film poradí s prekonávaním neobvykle stupídnej idey a až urážlivo detinských stereotypov. A ono sa to chvílu celkom darilo. Dynamika haprujúceho manželstva bola vyobrazená pomerne dobre, čo bolo v príkrom kontraste s úplne všetkým ostatným, čo sa dostalo do záberu. Ešte rýchlo pochválim peknú scenériu, rodinu a dom hlavnej postavy a samozrejme výkon Karla Rodena, aj keď motív jeho účasti je mi neznámy, dúfam, že si za to aspoň kúpil niečo pekné, lebo pri tomto musel trpieť. Kerekešovej prerušovaná čeština s uhorským prízvukom dávala  silno zabrať všetkej mojej dobrote a chápavosti, pretože ma to parádne vyrušovalo (koho ne, že jo). Kemkova českoslověnština bola ešte horšia, ale on tam rozprával menej. Rodinný príbeh Jonášovcov, ktorých mama za mlada išla do Spojených štátov na nejakú výskumnú botanickú prácu (normálka za totáča), pri malej potrebe sa zrútila z útesu, jej československí kamráti (zrejme vedci) utiekli, lebo to je bežné, že sa vedkyňa z komunistickej východnej Európy stratí niekde v prérii, no a ju tam indiáni nejak vyliečili a naučili ju perfektne hovoriť kmeňovým jazykom. Tu si urobme hviezdičku (*). Po návrate do ČSSR mala s českým manželom Jonášom dve deti, ktoré si po rozvode rozdelili, a to prosím tak, že mladší (hraný starším) brat Ondřej išiel žiť do Čiech s otcom a starší (hraný mladším) zase s mamkou do drevenej dzedziny na Slovensku. Dobre, pretáčam dopredu. Ondřej má zo zložitých dôvodov v hlave indiánskeho ducha, s ktorým sa rozpráva nahlas pred ostatnými, ktorý ho preto majú z dobrého dôvodu za magora. Keďže sa s ním nerozpráva len osamote, tak ho musíme mať za magora všetci.  Ambiciózna lstivá slovenská harpia s priezviskom „Kárná“ vidí v mentálnom prejave Ondřeja príležitosť vyšachovať ho z majoritného podielu vo firme, hoci vlastní 65 %. Náhle umrie babička Jonášová (áno, tá čo pri šťaní spadla k indiánom), ktorá sa doteraz modlila pred soškou dreveného jézusa k manituovi. Rodina sa stretne v drevenej slovenskej dzedzine, a kľúčom strhnutým z krku mŕtvej babky otvoria truhlu v ktorej nájdeme listy, ktoré pred babkou uschoval nejaký ujco. (Prosím pekne, pred babkou schované neotvorené listy boli v ruhle zamknuté kľúčom, ktoré dňom i nocou ona sama nosila na svojom tele. Cožééé!?) No a dostávame sa späť k tej hviezdičke (*). Došlo na čítanie listov. To, že indiánsky duch vie do hlavy rozprávať „plynne česky“ sa dá v rámci moci večných lovíšť chápať. Ale že písal do Československa listy v perfektne štylizovanej čestine, hoci s bab(k)ou vtedy rozprával len po indiánsky, a teda asi nevedel ani po anglicky, bol moment, kedy som si povedal, „A dosť, do prdele!“, a film som predčasne ukončil. Tento film asi vznikol kvoli daňovým odpisom, alebo čo. ()

Fidgi_Vole odpad!

Roden má v hlavě indiána, to je toho. Mně zase náčelník Bílý Jelen místo uzavírání obchodních dohod a ezoterickýho povykování mi našeptává, co mám zapálit. ()