Film Indián je komédia odohrávajúca sa v súčasnosti. Opisuje hektický život zaneprázdneného finančníka Ondreja Jonáša (Karel Roden) a jeho rodiny, do ktorého vstúpi duch zomierajúceho starého indiánskeho náčelníka (Daniel Olbrychski). Duch indiána sa snaží hlavného hrdinu presvedčiť na nový spôsob život, zmýšľanie a hodnoty, no nedarí sa mu to, a tak medzi nimi začne vnútorný boj. Ondrej svoj život vedie na vysokej úrovni a za peniaze si kupil vždy všetko a všetkých. V istom okamihu pre neho peniaze strácajú a prestávajú mať cenu. Pre iných je to príležitosť vyťažiť z toho maximum a ukradnúť si čo najviac pre seba. Každý nakoniec na chamtivosť spravodlivo doplatí. Film prináša zaujímavý boj osobností s vtipnými situáciami. Nenechajte si újsť komédiu, ktorá ukazuje každodenné problémy, ale aj zábavné okamihy vyplyvajúce zo sledu okolností! (Magic Box SK)

tuctovychlap

v celku pobavilo..milo naivistické nazeranie na okolitý život a jeho možnosti..nebyť opiče kerekešovej, dám aj štyri hviezdy..ale keď mne je z nej taaak blivno.. ()

JB001

Z recenzí tady jsem se dočetl, že paní Spáčilová dala filmu 0%. Tak já půjdu půjdu proti proudu a dám za tři, protože mne to bavilo. Ideální film na páteční večer doma u televizní obrazovky. Největším problém tohoto filmu je pro mne stopáž. Ty reklamy na Primě mne neskutečně serou. Jinak trojka Roden, Myšička a Kerekes se mi líbila a scénář mi přišel vtipný. Lepší než spousta jiných pohádek ()

Pythonator

Nebýt to tak blbě česky natočené, tak je to docela zajímavá podívaná. Námět skvělý, indiáni samozřejmě bílí a Nebraska samozřejmě lom Velká Amerika (jak trapné). Indiánská kultura z toho nečiší ani omylem, spíš se filmařům podařilo zachytit pražáckou ubohost čerpající z klišé mouder. Dětinské až hanba a ani trocha hloubky. Škoda, že tam nebylo víc Duška - alespoň on mohl dodat nějakou tu indiánskou hloubku. Překrásná Polka Marta Zmuda Trzebiatowska tomu dodává plusové body. ()

R.E.M.

Námět filmu je složitý na kvalitní, vtipné nebo dokonce originální zpracování. Prošla jsem si zdejší recenze a posunula očekávání dost nízko - a i tak to nebylo dost nízko. Stačilo by mi jen si  zpříjemnit práci lehkou komedií, třebas praštěnou a nereálnou, ale ani toto film nesplnil. Nudné, divné, nezábavné a, s prominutím, pitomé... Nesmysl za nesmyslem, bez logiky, nevěrohodné scény - první „setkání" s indiánem, návštěva psychiatra... A mohla bych pokračovat. Po třiceti minutách už to bylo k nepřečkání, po hodině jsem sledování vzdala, ač mám p. Rodena jako dobrého herce ráda. Když chybí promyšlený kvalitní scénář a výborné režisérské vedení film nezachrání  ani nadprůměrně nadaní herci. ()

Hansolo35 odpad!

Tak tuhle eko slátaninu už nezachrání nic. Podobný nápad s výměnou těl (mysli, duše etc) už tu byl a dokonce i ten indián (film Jaguár). Už od začátku je úplně jasný průběh filmu a taky že to tak bylo. Žádný nápad, jen řemeslo. Složenky se neptají. ()

Senátor

Mimořádné herectví pana Rodena dokázalo tento snímek pozvednout až na... průměr. Na komedii málo humoru, na western málo prérie, na drama málo příběhu, na dobrý film málo všeho. ()

liBOREC564

Na Indiána chtěla jít má žena, tak jsem se připravil na utrpění, recenze Spáčilky za 0 % (super do titulků, ale co, čtenost je důležitá a kritika přitahuje) nebo okolo 20 %. Teď už vycházejí i pozitivnější. Po tom, co jsme film viděli ty recenze naprosto nechápu. Film je odlišný od mainstreamu, ale ke konci několik divaček brečelo dojetím. Asi to není čistě komedie, u které se kino otřásá salvami smíchu. Ano, film necílí na kategorii do čtyřiceti let. Ale pro nás, starší ročníky je tam řada skvělých momentů. Roden hraje výborně, obsazení se obecně podařilo, děj je podle šablony, ale to nám vůbec nevadilo, užili jsme si ho a rozhodně doporučuji dát mu šanci. Ano, product placement je hlavně u aut nevkusný, ale jinak fajn film. 90 % s přehledem. ()

marvin1

Film jsem shlédnul na premiéře a nemohu se ztotožnit s hodnocením paní Spáčilové. Určitě nebylo cílem vytvořit Vzpomínky na Afriku II. s hlubokými myšlenkovými pochody pseudosociálních vztahů dvou frustrovaných a v divočině osamělých lidí, ale ani Kameňák 88 s historicky stále se dokola opakujícím námětem s bezduchými frázemi, ale jednoduchý, odlehčený, jemně veselý a nevtíravě poučný film s tématem, které je tak trochu nově zpracované a kde si divák odpočine od těžkých témat všedního života, jakkoliv se nad nimi musí občas i pro možná příliš komplikované fráze hlasu indiánského náčelníka dost zbytečně zamyslet. Pokud mi něco vadilo, tak prvoplánové nasazení reklamy sponzorů, zejména na vozech, rozhodně by bylo lze tuto zakomponovat s větší citlivostí. Jak jinak obstarat peníze než procpat sponzory na sklo - toť dotaz do pléna. Ale i tak to bylo konečně něco trochu jiného, zapomněl jsem chvíli na energetickou krizi i sliby všech prolhaných vlád a těšil se skvostným výkonem Rodena, který se v této poloze možná sám nacházel poprvé. A právě v tuhle dobu, která nás provází, tu má film svoje místo. Hodit na něj "0" může asi jen ten, kdo nikdy u žádného natáčení nebyl, paní Spáčilová. Za mě a v tom co tu lítá z české produkce - díky, pane Rodene. ()

bul

Takové pěkné téma zmršené takovým špatným scénářem. Špatně mi tam do toho zapadal ten hlas toho indiána a i hlas manželky, vůbec zpracování přidaných hlasů se mi nezdálo optimálně vyvážené. Hvězda teda navíc pro Karla Rodena, protože kdo jiný by mohl lépe ztvárnit z pohledu 3. osoby schizofrenní postavu. Prostě to chtělo lépe propracovat různé scény, možná použít víc efektů. Jinak celkové obsazení asi v pořádku. ()

mirko123

Takto. Ak to tvorcovia mysleli vážne, jednoznačne odpad. Počúvať hodinu a pol jednu za druhou múdrosti ako "život bez lásky je ako rieka bez rýb", na to treba silné nervy. Ak to ale bolo myslené ako irónia, tak geniálne. Ja som nakoniec prišiel k záveru, že je to paródia a skvele som sa pobavil. ()

r3musko

Tento film je mix štýlov, akoby si nevie vybrať čím chce byť. Najlepšie to funguje v komediálnej rovine. Naopak tragicko-dojímavé scény s pohrebom sú zbytočná dejová odbočka. ()

Galvanista

Bitva v každém z nás je bitva mezi dvěma vlky. Jeden je zlý a ten druhý je hodný. Staré, ale za to stále aktuální, hezké Indiánské pořekadlo. Velice fajn duchovně založený film, který nepochopí "Ti" jenž v sobě krmí Vlka zlého (nechť Váš skalp visí na nejbližším totemu). Co se týče obsazení-Fajnové, příběh-příjemný. Indián si zaslouží minimálně 50% ale tolika lidí zde nebude. Za mě plný počet. ()

sml41

dalsi pribeh  prírody a matky zeme v spojení s pretechnizovanym svetom, zaujimave poňatie problematiky, mam rad cz filmy kvoli dramatickemu poňatiu v spojeni s humorom.... prijemna oddychovka, jedine co tu neni v spojeni a rovnovahe je, že Vica "mluví česky"...to je tak neprirodzené, že to kazí celkový zažitok z filmu ...a ak už išlo tvorcom o to duchovne odpojenie človeka z materialneho sveta tak prečo to zjavne a sílené propagovanie predajcu JP auto? vodu kážem ale víno pijem...biznis... no comment ()

KarlN

Tak tohle bylo jako hodně...hodně špatný. Možná v roce 89 by to fungovalo, ale takhle to vypadá, že "někdo" s "někým" chlastal a jelikož už neměl žádný nápad, tak se naházelo pár blbosti do klobouku a tohle vytáhli. Věta jako:"Uvnitř mě je indián Lucko", nebo krmení indiána haluškama, mě fakt dostávalo do kolen a otáčelo oči v sloup. Ochrana stromu svatbou, byla už jen poslední kapkou, kdy jsem si uvědomil že tohle není ani komedie, ani recese, tohle je prostě trapné. Bože, kam může hrdost a úroveň našich, jinak skvělých, herců ještě klesnout. ()

Vytocenej

Hodnocení procenty zde nesedí. Je to hezký film s nádechem komedie, romantiky i drama. Stojí za zhlédnutí. Myslím, že na český film je to jeden z těch lepších, na které se dá koukat a zároveň se pobavit 😉 Za mě 70% ()

gapa466

Protrpěno, dokoukáno, nepochopeno. Nejhorší momenty: Martin Myšička a Vica Kerekes intrikují, odjezd na pohřeb matky. Při scénách s indiány se mi vybavil film My tři a pes z Pětipes. Pár (dva) momentů  při rozmluvě s imaginárním kamarádem mi přišlo vtipných. Ale už s i nevybavím detaily, tak se z toho kultovní hlášky asi nestanou. Třeba to ale bylo celé myšleno jinak než komedie a já to jen nepochopil. ()