PŘEDTÍM byli spokojenou rodinou, jíž ke štěstí nechybělo takřka nic. Carolyn Ryanová byla dětská lékařka, její muž Ben byl sochař, dospívající syn Jacob a malá dcerka Judith po všech stránkách prospívali. Pak ale přišel den, kdy se všechno změnilo a bylo už jen POTOM. Ve sněhu byla nalezena mrtvá dívka a do domu Ryanových přichází policie. Ben rozhodně odmítá šerifovo podezření, že by jeho syn mohl mít se zločinem cokoliv společného a ve své snaze chránit Jacoba zničí všechny usvědčující důkazy. Ovšem Jacob zmizel, což ještě posílilo podezření vyšetřovatelů i obyvatel malého městečka. Rodina Ryanových na vlastní kůži poznává, co znamená veřejné odsouzení, ale jejich důvěrou v Jacobovu nevinu nemůže otřást nic. Ani to, že když je chlapec po několika týdnech zatčen, odmítá s rodiči komunikovat a o tom, co se onoho dne stalo, zarytě mlčí. Okolnosti zločinu se Ryanovi dozvídají až později a k jejich klidu rozhodně nepřispějí - Jacob dívku skutečně zabil, i když jen nešťastnou náhodou. Rodina ztrácí svou dosavadní jednotu - matka věří síle pravdy a chce, aby se syn přiznal, otec se především snaží ochránit Jacoba a je ochoten i ke lži. Stejného názoru je i jejich právní zástupce, ovšem Jacob se nakonec rozhodne podle svého - jedná tak, jak musí... (oficiálny text distribútora)

Pavlínka9

Herci jsou báječní :) Mimo té dcery, která mi byla krajně nesympatická a "neherecká" :D :D :D Je to dobré téma o tom, jak se postavit k tomu, když zjistíte, že Vaše pubertální dítě je do něčeho zapleteného a je u toho mrtvola...Jak se zachovat a snažit se co nejvíce ochránit rodinu??? Byla jsem zvědavá, jak to tedy ve skutečnosti bylo a je tu jen ukázka toho, že shoda okolností může vytvořit plno zajímavých událostí... :) :) Je to takový průměrný film, který neurazí, ale ani extra nenadchne...tedy mimo záběru na začátku, kdy jede kamera po okolí, tam ptáčci, tam pole, tam mrtvá dívka, zase ptáčci, domeček a to je vše :) :) ()

misterz

Počas sledovania som si uvedomil, že vlastne ja už som tento snímok kedysi dávno videl, no zabudol som naň, čo v mojich očiach samozrejme o filme mnohé vypovedá. Nezlepšilo sa to ani po rokoch - mdlé, nudné, dramaticky strnulé a po obsahovej stránke stereotypné. Morálna dilema, ktorá toho veľa nepovie, problém sa len rozrýpe a nechá sa tak. Niečo tu zachraňujú herci, ale na lepšie hodnotenie to aj tak nestačí. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

sedm.1

Mrazivé,strhující,ale předeším tak neuvěřitelně SKUTEČNÉ,že mě ještě několik dní po shlédnutí tohoto dramatu běhá mráz po zádech.Snad ještě nikdy na mě nezapůsobil film tak realisticky,jako právě Předtím a potom.Naprosto jsem se vcítil do osudu Ryanových,byl jsem absolutně pohlcen jejich šílenou situací a strašně moc jsem prožíval celé jejich období "potom".Já osobně bych byl na straně otce,Bena a o to víc mě ještě pak dostal samotný závěr,kdy už jsem byl emočně naprosto durch.A jistě k tomu přispěli i výborné herecké výkony,ikdyž Meryl Streep nadále nemohu ani vidět.Předtím a potom je zkrátka filmem,který se mnou hodně zacloumal a já tleskám.Dle mě velmi nedoceněný snímek!!! ()

KalimeroI

Zkrátka všechny hvězdy (Furlong, Neeson, Streepová i můj drahý Alfred) odvedly svou práci v ceně šeku, který obdržely. Nic víc, nic míň. Na vině je plytký scénář a přerývané tempo, to prostě odradí...a přitom námět super... Jo a ve scéně, kdy advokát (A. Molina) poprvé představuje svou konstrukci obhajoby, je chyba. Pořád baští sendvič se salátem, který má buď před sebou na papíře, vedle fotek zavražděné dívky, nebo v rukou, když ho jí. Stále, kromě jednoho záběru, kdy ho nemá ani v rukou, ani na stole, ačkoliv v následujícím záběru se na stole nachází... ()

elanius

(76/2022) / Na papieri vyzerá film výborne. Obsadenie a zápletka sľubujú zážitok, ktorý ale bohužiaľ zostane nenaplnený. Výsledok neprekonáva bežný tv film, jediným rozdielom sú veľké mená. Najväčší problém je hrozná rozháranosť, a teda v prvom rade musím nezvyčajne spomenúť hrozne zvolený hudobný doprovod absolútne sa nehodiaci k tomu čo prebieha na plátne. Za druhé, až na Neesona sa herci moc nepretrhli a teda hlavne Meryl Streep odviedla dosť nepodarený výkon. No a čo je najhoršie pán režisér absolútne tápe v tom čo chce filmom zdeliť. Rodinná dráma zlyháva na hercoch a blbých dialógoch. Súdna dráma zlyháva nulovou dramatizáciou a krimi časť nemá absolútne žiadnu logiku. Ak by som na film narazil v tv, asi by som sa moc nesťažoval, na veľké plátno je to ale málo. (5/10) ()

• Natáčelo se od 22. února do 5. května 1995 v amerických státech Massachusetts a New Jersey. (BMW12)
  • Ve scéně, kdy jedou Jacob (Edward Furlong) a Ben (Liam Neeson) od Panose (Alfred Molina), zastavují u krajnice, přičemž bliká blinkr i poté, co vystoupí z vozidla. O několik záběrů později je však blinkr vypnutý. (Hopkins)