King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného. (Continental film)

Georgeton

Ktokolvek, kto kedysi sportoval a vyrastal so sportom nemoze dat tomuto filmu so srdcom menej ako 4*. Fantasticky spracovane s uzasnymi hereckymi vykonmi. Najviac co mi vo filme utkvelo v pamati bola cast, kedy dopozerali vsetci Williamsovci Popolusku (Cinderella) Richard: Okay, what you learn? Isha? Isha: To be polite? Richard: Mm-hmm. That's good ... Junior? Junior (Venus): Never stop dreaming, I guess. Richard: Mm-hmm. That's good. Come on Meek. Meek (Serena): Remember your shoes? Richard: Okay, that's good. But everybody is wrong ... The point is she was humble. ()

hony23

Mohl to být skvělý životopisný film o otci Venus a Sereny Williamsových. Amíci to ale pojali po tradičně po svém, spousta patosu, glorifikace despotického otce a k tomu 2 a půl hodinová stopáž. Takže plusové body si zaslouží pouze výborný Will Smith a skvěle natočené záběry z tenisových zápasů. ()

Adaaamecek

Nyní naprosto objektivně… Tohle je naprosto excelentní film. Ještě nikdy nebyla šance vidět tak nádherný tenis ve filmu. A ještě jednou… tak nádherně natočeně výměny jsem ještě neviděl. Herci (jakože úplně všichni) velmi dobří. Willa asi vyzdvihovat nemusím, ale mladá Venus je velmi ale velmi dobrá a i velmi sympatická. Na konci se navíc stalo i to, co jsem doopravdy nečekal. Já ty dvě američanky možná začínám i chápat a lehce (ale velmi lehce) mít i rád. Ve výsledku se jedná o film, kde vám to lezení do prdele reálným charakterům a “předlohám” ani až tak nevadí a je to vlastně i vstřebatelné. Nakonec chci ale zmínit, že to možná ode mě až tak objektivní nebylo, protože člověk, co se v tomhle pohybuje celý svůj život, asi moc objektivní nebude. Co ale nadělám… 8/10. ()

HellsAngel

Zhruba v polovici som začal mať pocit, že sledujem The Pursuit of Happyness: Tennis Edition. King Richard je totiž v prvom rade inšpiratívny film s univerzálnym posolstvom neochvejnej viery vo svoje ciele, zasadený do kulís fascinujúceho životného príbehu. Spracovanie je rutinérske, výsledný dojem však vcelku pozitívny – hlavne zásluhou senzačného Willa Smitha, ktorý nám predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov . V kontexte súčasných trendov Akadémie je to oscarový materiál ako vyšitý. ()

kacer4

Nebolo to zlé, ale onedlho si na film ani nespomeniem. Vo filme nebola postava, ktorej by som fandil alebo ktorú by som si obľúbil. Kingovi a dcéram fandíte aj cez to, že viete ako to dopadne. Časom ale najmä King začne liezť riadne na nervy. ()

belinko

Príbeh zaoberajúci sa Venus, tou, ktorá to všetko začala, hoc turnaj vyhrala len 5x (narozdiel od Sereny, ktorá ho pokorila cez 20x). Príbeh, o ktorom som nevedel a ktorý pekne doplnil moje informácie zo sveta tenisu o ktorý sa vôbec nezaoberám. Milá jednohubka a dôkaz, že so správnou motiiváciou a talentom sa dá všetko. ()

jjjerry

Skvělý Will Smith. Někdy možná zní jeho chování neuvěřitelně, ale stačí shlédnout pár videí a "Richard" je fakt takový blázen. Serena a  Venus jsou naštěstí ve filmu daleko sympatičtější než ve skutečnosti. Ale člověk díky pozadí pochopí, proč jsou tak namyšlené, egoistické. Byly tak vychovány. Kdyby ubrali trochu té rasové korektnosti a snahu o poučování byl by to dobrý film. ()

Franki69

Moc mě mrzí, že mi tenhle biják utekl v kině. Ten skvostě podaný, skoro pohádkový tenisový příběh o vyrůstání sester Williamsových zcela jistě na plátně opravdu vynikl..a stejně tak převtělení Willa Smithe do budoucím úspěchem svých dětí posedlého tatínka, věčně oblečeného v těsných trenýrkách, kterému se prostě neodmlouvá a jdou se opět sbírat míčky, v dešti trénovat forhendy a uvolněné postoje. Film provází velmi příznivé přijetí diváky i filmovou kritikou a já se nedivím. Naopak nemám, co bych k pochvalám ještě přidal. Je svižný, s velmi dobře hrajícími dětskými herečkami, vynikajícím scénářem, přeplněným drobnokresbami z dětského života talentovaných dětských tenistek a jejich vyrůstání v chudé čtvrti, kde po sobě střílejí gangy. Je tedy jisté, že s panem Richardem Williamsem nebylo jednoduché vyrůstat a že film je svým vyzněním příliš laskavý a lichotivý. Ostatně, rodina na jeho realizaci dohlížela. Je jasné, že byl pěknej poděs a v podstatě tvrdohlavec, co si budem povídat. Ale základní fakta zjevně sedí a nebýt urputnosti a zabejčenosti „krále Richarda“, tenisový svět by sestry Williamsové neznal. Životopisný snímek sleduje Venus, Serene a její sestry (bráchu vynechavá) do prvního velkého turnaje a tak už nezmiňuje, že v roce 2003 byla nejstarší ze sester Williamsových obětí pouliční přestřelky v sousedství, kde vyrůstaly. Ano, je to kruté, ale člověk hned jasněji a lépe porozumí snaze dřít na sobě do úmoru a udělat opravdu vše, aby unikl z prostředí chudiny, do kterého se narodil a nehodlá v něm zemřít. Pro mě to byl jeden z nejlepších filmů, věnovaný životu nějaké sportovní legendy a užil jsem si ho naplno. Sledovali jsme s přítelkyní, na tenis nekoukáme a přesto oceňujeme, jak srozumitelně a chytlavě byl sport představen. Dáváme oba 90% a moc doporučujeme. P.S. Pěkný článek o tenisových setrách a jejich otci vyšel v roce 2002 v Reflexu ()

bonovox

Príbeh otca a sestier Williamsových na začiatku ich mega úspešných kariér je kvalitnou filmárčinou. Od začiatku sa sústreďuje na postavu otca, ktorého dokonale oscarovo stvárnil Will Smith. A to že príbeh skončí presne na začiatku kariéry staršej Venus je tiež zaujímavým prvkom, ktorý odlišuje podobne ladené športové snímky, veď zvyšok je všeobecne známa história. Veľké plus aj za perfektný casting, všetci herci sa až neuveriteľne podobajú svojim predobrazom. Pre tenisových fajnšmekrov povinnosť. 80% ()

kokofek

Myslím,že příběh si zfilmování zasloužil. Postava Richarda Williamse je rozporuplná a zvláštní,ale také obdivuhodná. Všichni rodiče chtějí,aby jejich děti byli úspěšné,ale určitě tomu málokdo věnuje celý život. Děti tmavé pleti to mají mnohem těžší přesto,že se dnes všichni tváří, že rasová segregace je dávná minulost. Ale dle mého názoru to není pravda. Naopak si myslím,že je to vlastně nedávno a rasové předsudky v některých lidech přetrvávají. Jen si to nechtějí připustit. Proto je takový příběh pro afroameričany velmi důležitý, přesto,že někdy působí příliš americky. ()

Oggy007

Jako sorry, ale tohle je přesně ten hyperkorektní film, který ukazuje jak jedinou věc, kterou černoši dokáží dokonale, je vymlouvat se na rasismus, a tím omlouvat vlastní neschopnost. Film se úplně vyhýbá realitě a snaží se tohoto despotu ukázat jako chudáka, kterýmu vlastně všichni ubližovali, nicméně realita je úplně jiná. Jedna hvězda za opravdu skvělý výkon WS, ale jinak odpad jak vyšitej. ()

esmoke

Příběh Richarda Williamse, otce ,který má plán, jak z dcer vychovat tenisové šampionky. Film smrdí oscarovým kalkulem na míle daleko. (CZ dabing) Rozpočet: $15,12 miliónů, Tržby: $38,42 miliónů. ()

Buxholka

Nedávno jsem viděla jiný sportovní film z USA Já, Tonya a tenhle film je o dost horší. Film nefunguje globálně, ale spíš afroamericky. Jde víc o afroamerické téma než o tenis, ale současně, když člověk nezná dobře svět tenisu, spousta věcí tam nepochopí. ()

Sebule

Jsem mile překvapen a nadšen. Zase tak velký fanoušek tenisu nejsem a příběh sester Williamsových jsem neznal, o to víc mě to zajímalo. Smithova nejlepší role, věřil jsem mu všechno, po chvíli člověk zapomene, že to je Will Smith a ne Richard. Tyhle sportovní příběhy a filmy miluju, je to plné odhodlání, motivace, ale taky klišé... Až moc se tady točí hodně věcí okolo rasismu, neříkám, že to tak nebylo, ale podle mě by bylo lepší, kdyby tam bylo víc sester Williamsových a ne Richarda, který často opakuje to samé ohledně utlačování Afroameričanů v historii. Jinak skvělá hudba, od všech skvěle zahráno. Hodnocení: 8,25/10 ()

PTuranyi

Toto je Straight outta Compton (a to doslovne) v tenisovom vydaní. V centre príbehu sa však nenachádzajú samotné hviezdy Williamsové, ale ich otec ako prototyp extrémne ambiciózneho, sebavedomého a tvrdohlavého vychovávateľa/trénera, ktorý pre svoje dcéry pripravil prototyp amerického sna, tvrdou prácou hrdinom z nuly. Takže nechýba neustále podporovanie, hecovanie a slovné prejavovanie lásky, avšak v miere nepresahujúcej adekvátne množstvo. Záver je samozrejme vyvrcholením a produkcia pre to robí všetko, ale keďže výsledkom nie je víťazstvo, nechá to nakoniec zbehnúť pomerne rýchlo, aby to vynahradila umelým happyendom. To však nič nemení na tom, že produkcia je výborná a výkon Willa Smitha ako aj všetkých ostatných hercov je skvelý. 70% ()

Talita1

Životopisný film o slávnych tenistkách Venus a Serene Williamsových. Ústrednou postavou je otec tenistiek Richard Williams v podaní Willa Smitha, ktorý sa svojim dcéram maximálne venuje a zostaví im tzv. plán. Celý film pôsobí na diváka dojemne a vykresľuje aj rodinnú atmosféru, v ktorej vyrastali tieto športovkyne. Napätie vo filme umocňovali zábery Venusiných zápasov. Film pôsobí motivačne nielen pre športovcov. ()

Sopholojong

Konecne "nigga" film, v ktorom sa nikto nehra na dobrych cernochov a zlych bielych, alebo opacne. Su tu "svine" aj "anjeli" na oboch stranach barikady. A od Bohemian Rhapsody tu mame definitivne najlepsi "zivotopisak" s velkymi oscarovymi ambiciami. Prijemna atmosfera preslnenych kurtov, zapadnutych cernossskych get a neskor floridskej rozpravkovosti, podfarbena vynikajucim soundtrackom sa tiahne celou takmer dva a pol hodinovou dlzkou. Vsetko ale zadupava do zeme nevyspytatelny herecky vykon mr. Smitha, ktory je srdcom aj dusou filmu. Performuje prakticky dve polohy - na jednej strane odusevneneho trenera s vysokymi narokmi a starostliveho otca, na strane druhej egoistickeho, prehnanymi zasadami "prehniteho" maniaka, ktory robi "hajzlovske" rozhodnutia na poslednu chvilu. Sceny ako posedenie s bohatymi mecenasmi a jeho "prd", alebo podpisovanie zmluvy s trenerom Bernthalom s prekvapujucim "...and now our agreement" som si vychutnal so salvou smiechu. Will tentoraz ho dostanes (tak ako to mnohi predpovedali Leovi v Revenantovi a aj sa stalo). Jedinou "vytkou" su slabsi vedlajsaci. Sestry Williams su vyobrazene ako najslusnejsie stvorenia na Zemi, i ked vsetci dobre vedia ake hulvatske, drze a povrchne vedia byt. Plus spominany Bernthal zase hadze tu svoju jednu polohu "macha" od vedla, ale ide aj tak o jeho najlepsi vykon so far. 9/10 a naozaj najprijemnejsi good-feel sportovy film za posledne roky a majuci to najpodstatnejsie, co chyba mnohym snimkam tohto roka - silne emocie. PS: Mottom otca "Williamsa" to be humble sa riadim vo svojom zivote aj ja. Nerob zo seba sampiona, ak nim v skutocnosti este nie si. ()

bigmatko

WIll je dokonalý a napriek tomu, že tenis je pre mňa totálne nezaujímavý šport tak tento životný príbeh som si užil od žačiatku do konca. Silné charaktery a fakt, že ide o skutočný príbeh, to všetko zasiahne diváka. Vzostup zo spodiny geta na výslnia športovej spoločnosti vďaka priam  neuveriteľne vyzionárskemu otcovi Vás bude miestami šokovať. A všetkému vládne pokora a sebavedomie. A rovnako sebavedome a s pokorou si Will môže našliapnuť na Oskara. ()

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)