The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

borec999

Režisérke duo Bustillo a Maury k ich vydarenému home invasion krváku Uvnitř (2007)  pridáva druhý zaujímavý horor, pričom tentokrát zamierili do duchárskych vôd (doslova). A ja som spokojný. Po veľmi dlhej dobe som videl originálny a netradičný námet, sympatické postavy a film s primeranou dĺžkou, ktorý sa zbytočne nenaťahuje a nie je v ňom ani minúta navyše. Ono samo o sebe, prezerať si útroby plne zachovaného zaplaveného domu vnímam ako celkom zaujímavé (a to aj bez toho aby sa do toho pridali duchovia a zápletka o satanistoch). Základným kameňom úspechu Deep Houseu je atmosféra. ktorá je podľa mňa výborná. Pôvodní obyvatelia domu, resp. bubáci boli dostatočne pôsobiví a pri jednej ľakačke (sumec) ma aj pekne myklo. Aj keď nie je to zrovna horor, ktorý by na jump scaroch staval a vsádza sa skôr na postupné, pomalšie budovanie atmosféry a napätia. Záver u mňa osobne bez výhrad. Po viacerých nevýrazných filmoch režisérov je Deep House náznak, že v nich predsa len možno ešte drieme nejaký ten talent. 70% a slabšie 4*. ()

TomX2

Nápad dobrý, prevedenie tiež, ale stále sa neviem zbaviť dojmu, že sa z námetu dalo vyťažiť oveľa viac. Nuda nehrozí, je to pekne natočené a celý čas vás bude zaujímať, s čím originálnym prídu tvorcovia najbližšie, žiadny drastický krvák sa však nekoná a znepokojivý pocit to v divákovi pravdepodobne tiež nezanechá, nehovoriac o scenári, ktorý... mohol byť trošku lepší. Inside (r. 2007) od režisérskeho dua Bustillo-Maury tak ostáva stále neprekonaný, ale The Deep House zaručene patrí k tomu lepšiemu, čo sme od tejto dvojice mali možnosť vidieť. Čisté tri. ()

kingik

Francouzský tvůrčí tandem Alexandre Bustillo & Julien Maury nedá bez sebe ani ránu. Jejich předchozí hororový počin Kandisha narazil na divácký nezájem. A šuškalo se, že šlo jen o rutinní a nikterak originální počin, který zůstal daleko za očekáváním. A následně šli chlapci do sebe a vytasili se s originálním počinem, který značně rozptyluje obavy o jejich počínající stagnaci. Já bych sice uvítal, aby to celé bylo ještě o stupínek důrazněji strašidelnější, ovšem jejich režie je opětně precizní a sugestivní. A malinko zamrzí, že režiséři tentokrát vůbec nešli naproti gore. Lepá bilingvní slečna a její přítel jsou páreček záhadologů, kteří pro svůj vlog nutně potřebují opravdovou bombastickou reportáž z nějakého záhadného a dosud neobjeveného místa. A naskytne se jim záhadný dům na dně jezera. Šup do neoprenu a potopit se do sladké vody za tou záhadně zatopenou barabiznou s ještě záhadnější temnou minulostí. A bádání v rytmu (pří)jemného a delikátního strašení může začít. Film svoji stopáž, něco málo těsně pod standardních 90 minut, využívá v dobrém rytmu a gradaci. Camille Rowe je sympatická krasotinka, nad kterou by se v její budoucí herecké kariéře nemusela zavřít voda, a James Jagger sice patrně neprorazí coby herec, po kterém šílí producenti, ovšem své role svorně odvádějí dostatečně kvalitně. Ponor do retro vybaveného bejváku, kde se vybavení a mrtvoly z nějakého záhadného důvodu nerozpadává, má svoji pohlcující intenzitu. Dokonce jsem přesvědčen, že se najdou i tací citlivější diváci, kterým bude po nějaké době docházet kyslík, načež následně budou u filmu lapat po vzduchu. Film se z 90% odehrává pod vodní hladinou jezera, takže voda divákům poteče i ušima. Sugestivní reminiscence odkazující na Jaromíra Hanzlíka, kterému se v jedné z pověstných humorných scén české fantasy komediální klasiky Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nedostává pod vodní hladinou životadárného kyslíku, se také rozhodně nevylučuje. Film občasně koketuje také s prvky found footage, využití podvodního dronu se sice ukázalo jako vyloženě nadbytečné, nicméně, technická stránka filmu funguje skvěle. Invenční pojetí už tahle režijní dvojice rozhodně potřebovala. Potopením se do neprobádané jezerní hloubky máte kvalitní hororový zážitek naprosto jistý. 8/10 ()

Fr

,,CO TO BYLO? DALŠÍ POTÁPĚČ?...“   Americkej páreček, co rád adrenalin. Nechybí kamera umístěná kdekoliv, takže chvilku je to found footage, chvilku zase né…. Chvilku zase jo, … Naštěstí se brzo dostanou k tomu jezeru a šup pod vodu, kde na ně čeká strašidelnej barák! To jako vážně!? Zajímavě pojatý… Wassermanovi by čuměli! Trochu toho strašení, ucházející podvodní atmosféra…. Víc asi nikdo nečeká.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sbírám lajky. 2.) Vlastním rybník a je tam nuda.  ///  Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

Strandmon

Právě jsem se přesvědčil, že i pod vodou může nastat scénáristické peklo, protože Bustillo s Maurym sice přinesli spoustu znepokojující hutné atmosféry, ale tak nějak zapomněli, že pokud film bude pořád dokola o tom samém, tak diváka za chvílí přejde i to napětí. V hororových aspektech film sice neselhává, prostředí je fajn, lekačky jsou super a je pravda, že když se pár (ne zrovna sympatický) začal potápět, tak mi párkrát přejel mráz po zádech, to ale přešlo jakmile jsem časem zjistil, že atmosféra je prakticky jediné co mi film nabídne. Scénář neexistuje, chování hlavních postav je klasicky hrozně nelogické a bohužel jsem hercům absolutně nevěřil ani ty plytké konverzace. Krásně navoněná, slušně natočená, ale příběhově bezduchá duchařina. ()

• Natáčení probíhalo u jezera Saint-Peyres v Okcitánii (Francie). Scéna, kdy si hlavní protagonisté dávají krátkou přestávku v „umírající“ vesničce před dopravením se na místo, je skutečná vesnice poblíž jezera nazývající se Anglés. (Rolando69)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna. (Trilobajt)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Game90)