Sam (Jake Borelli) a Harry (Niko Terho) se znají již od střední školy, na kterou však Sam nemá zrovna pěkné vzpomínky, protože ho tehdy Harry šikanoval. Po letech se znovu setkávají, když Sam veze Harryho autem na předsvatební rozlučku jejich přátel ze střední. I když se po příjezdu jejich cesty rozchází, tak mezi nimi přes prvotní nevraživost přeskočí jiskra. Když se pak oba po delších časových úsecích náhodně setkávají, stávají se z nich kamarádi a pociťují k sobě rostoucí vzájemnou náklonnost. Oba si pak začnou klást otázku, jestli se z kamarádství může vyvinout i něco hlubšího (Stanislaus)

petrsv

Kluci to zahráli dobře, na rozdíl od jiných filmů tady není pochyb, že mezi nima něco je. Občas vtipné momenty, ale jinak americká klasika plná opatrné kamery, klišé, stereotypů a velkodramaromantického konce. Ačkoli úplný konec byl milý. ()

Stanislaus

Přehlédne-li člověk všechna okatá žánrová klišé, lehce větší povrchnost postav a vyloženě americký a scenáristicky divoký konec, jde o vesměs mile natočenou a nenáročnou jednohubku, na které mě zaujalo především zobrazení vztahu, který nebyl hned od začátku daný a bylo nutné zdolat několik překážek. Vedle dramaticko-romantické linie nabízí snímek několik humorných momentů, o které se postarala především postava Stasii. Lehce nadprůměrné překvapení od Emmetta z QaF s líbivým soundtrackem. ()

tomeš

Jsem rád za queer film, co mi až tak nesedne, než nemít žádnej queer film. Rozumím tomu, proč to autoři chtěli natočit, podle mě takovejch filmů není dost. Je to poctivá americká rom-com se vším všudy. S klišé, líbivou hudbou, patosem, happyendem... (z poslední doby se mi vybavil v podobným duchu ještě netflixovskej Alex Strangelove). Jasně, vrchol filmovýho umění to není - jenže ani nemá bejt. Je to "obyčejná" televizní queer romance, člověk se při ní zasměje, dojme a možná i slzu ukápne (uznávám, že poslední třetina filmu je lepší než první dvě), a kde nejsou žádný traumata ze sexuality (!), a to není málo. Když si k tomu připočtu, že film vznikl pro Freeform (TV kanál společnosti Walt Disney!), čili se dostane do zhruba sto miliónů americkejch domácností, tak nezbejvá než queerasfolk-ovskýmu Peteru Paigeovi zatleskat k dalšímu kroku narování queer zastoupení na televizních obrazovkách. PS: Pro mě neznámej Jake Borelli hraje skvostně, to jsou body plus. A mezi dvěma hlavníma postavama to sympaticky jiskří. ()

Marze

Klasicky pribeh ozvlastnuje snaha byt jednim z prvnich queer romcomu. Lze u ni plakat, smat se a oblibit si Sama a Harryho na jejich ceste k lasce. Samozrejme ze film nevyhraje zadne Oscary , ale potesi fanousky romantickych komedii. Postavy jsou sladke. Scena jde tak rychle, jako ubyva cokolada v krabici. V prve rade je zde hodne vydareneho humoru.. Jiz se dal rici, ze uz vznikl novy subzanr "dva muzi si na posteli povidaji o lasce". ()