Vlkochodci

(festivalový názov)
  • Česko Vlkochodci (viac)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

MrFarmer

Pohádka s pěkným dějem i písničkami. Nejvíc mi paradoxně vadila animace, která byla víc artová než koukatelná a vlastně trochu kazila vtažení do děje. Někomu se ale určitě líbit bude. ()

Martynes

Konečně někdo dokáže z animované formy vytlačit její maximum a ne ji jenom využívat jako výmluvu k točení hloupých filmů, protože "dětem je to stejně jedno". Gejzír vizuálních nápadů, který po vlažném začátku dupne na plyn a ve spojení s fantastickým soundtrackem vytváří jeden z nejlepších animáků za poslední roky. A naprosto souhlasím se zdejším srovnáváním s Princeznou Mononoke, i když na Mijazakiho skvost Moorovi ještě kus chybí. 8/10 ()

Ronkar

Moore uzavírá svojí volnou keltskou trilogii filmem, který možná není v rámci narace emočně tak silný jako Píseň moře, ale vizuálně je bezpochyby nejpůsobivější a tématicky silný. Vlkochodci jsou nádhernou pohádkou o přátelství dvou dívek ze dvou různých světů, kde nechybí napětí, několik nápaditých zvratů a sympatické charaktery. Stylizovaně čarukrásné, napínavé, zábavné, humorné, dojemné a místy i melancholické (což už k Moorově tvorbě tak nějak patří). Vlkochodci připomínají, že vyhlazené CGI nemusí vždy hrát prim, pokud se na klasickou animaci jde poctivě, chytře a se smyslem pro každičký detail. Vlkochodci jsou pocitvým filmem pro malé i velké bez rozdílu. Doporučuji. ()

bonovox

V záplave dnešných animákov je tento kúdok priam spasenie. Krásny ľudsko-vlčí príbeh o rodine, odvahe a dobrodružstve. Zastaralá animácia je taktiež plusom. Treba oceniť aj perfektný hudobný doprovod čerpajúci z írskeho folklóru. Tvorbu Tomma Moorea idem teraz dobehnúť. ()

ElFifo

Artové pošušňáníčko. Sledovat tuto pohádku je jak balzám na duši. I přesto, že je příběh předvídatelný, což ostatně pohádky bývají, tak mne to opravdu nadchlo. ()

mouzi

Do třetice toho nejlepšího. Nechápu, jak někdo může natočit takovou nádheru. Úchvatná grafika, animace a samozřejmě hudba. Příběh poutavý, napínavý a dojemný. Dokonalé okouzlení keltskou mytologií a mystikou. ()

swenyx

PROČ JSEM SAKRA O TOMHLE FILMU NIKDY NESLYŠEL. Tohle byla neskutečná jízda emocí, krásnýho příběhu a pohledu do dřívějších dob, úplně jsem se vrátil zpátky do dětství. Ten grafickej styl v kterým je to dělaný je naprosto boží a ten soundtrack kterej vše ostatní doprovází? Jako halo? Robyn a Meb si nejde nezamilovat. Žádnej aspekt není špatnej, naopak všechny jsou skvělý. Tohle by si zasloužilo totální hype a já o tomhle filmu doteď ani nevěděl, ale Hollywoodský hovna který vychází dennodenně mají tu pozornost, shame. Masterpiece ()

Elisson

Nezvyknem pozerať animáky, kedysi ma síce chytili filmy s posolstvom ako princezná Mononoke, ale keďže sa točia väčšinou amorálne sračky na oblbovanie detí i dospelých, dlho som nič poriadne nevidela. No a toto ma chytilo hneď na začiatku. Tak čarokrásne obrázky prírody som ešte v žiadnom filme nevidela, mala som chuť si nimi hneď zaplniť steny izby. Občas mi tam síce vadili, ako to tu už niekto načrtol, skoro až kubistické prvky, ale ich vzájomné pôsobenie s obrázkami lesa bolo v konečnom dôsledku zaujímavé. I posolstvo filmu je pekné, až tak, že dokážem odpustiť isté návyky a názory 21. storočia prenesené do roku 1650. Aj obvyklý rozprávkový pátos tu bol znesiteľný. Takže, k dokonalosti tomu ešte niečo chýba, ale aj tak to bolo výnimočne okúzľujúce. ()

Bogrant

Neuveriteľné koľko odlišných farieb, nápadov a emócií sa dokáže vniesť do jedného, po umeleckej stránke naozaj neortodoxného a úžasne magického animovaného filmu. Tvorcom sa to podarilo už pri predchádzajúcich dvoch, no pri Wolfwalkers všetko ešte vystupňovali a pridali ten najpodmanivejší príbeh, ktorý je hravý, no zároveň dospelo vypätý a náramne pútavý. Odteraz budem pri zaspávaní v plnom očakávaní... ()

Dritzzt

Musím říct, že prvních cca 10 minut se mi to nelíbilo. Mám moc rád předchozí filmy Tomma Moora, tak jsem hned srovnával: přetahované výtvarné ztvárnění připomínalo levné dětské knížky a animace jakoby vypadla z nějaké flashové hry z roku 2000 - to byl první dojem. Ale pak se děj přesune do lesa a začne to být strašně krásné a jsme doma (včetně průběžných odkazů na předchozí filmy). Hudba si taktéž drží zavedený standard předchozích Moorových animáků. Stejně jako u Song of Sea si můžete pobrečet. Zatímco předchozí filmy mi přišly původní, tady byly viditelné Ghibli vlivy, třeba Mononoke, Nausicaa nebo jiné eko anime. Není to debilní dětský mozkožrout, jako většina americká CGI produkce, což oceňuju nejvíc. ()

Krnac

8,5/10 výborné ale niečo tomu chýba, filmu by sa zišlo pár desiatok minút navyše aby celý konflikt pôsobil pre postavy prirodzenejšie a nemal s konca ten uponáhľaný pocit, chápem že by sa tým stratila plynulosť ale som kvôli tomu na váškach či tomu nejdú len 4*. ()

thekalli

Lepší pohádku jsem od dob svého dětství neviděl. Podle mého názoru to strčilo do kapsy Lvího Krále, Úžasňákovi i třeba Auta (které mám hodně rád, takže to už je co říct). Skvělá stylizace, skvělý příběh. Prostě super dobrodružná, emocionální jízda, která potěší všechny věkové kategorie. Toho Oscara si to zaslouží. Jen tak dál prosím! ()

mullerad

Ďalšia lahôdka od Tomma Moore, myšlienkovo veľmi pekné, citlivé. Graficky absolútne prepracované do najmenších detailov. Úplne vás to vcucne do príbehu a prajete si zasiahnúť.  Téma je už viac-krát počutá a videná, spacovanie je 100% originálne. Niektoré pasáže mi robia "husiu kožu" len keď si na ne spomeniem. Určite treba vidieť. A raz nestačí..... ()

breckakamil

Čo sa týka príbehu veľmi mi to pripomínalo Avatara. Prevtelenie do nového tela, prijatie do smečky, odpor ľudského rodu, boj človeka s prírodou, finálna bitva a snaha ľudí o vyklčovanie lesa. Príbeh bol teda prezieravý a dosť čitateľný. Čo je ale MEGA pozitívom je spracovanie - výzor animácie je jeden z najkrajších za poslednú dobu, možno to je už prežranosťou z Pixara a Disneyho... Ale tento typ štylizovanej maľby osobne beriem. Je hravý, vtip v propozíciách a pohyboch a aj pokrivenie perspektívy filmu prospieva (pohľad z lesa na mesto je metafora). Celkovo pekné, treba to vidieť. Škoda že stačí raz. *** ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů