Černý medvěd

V odlehlém domě u jezera v Adirondackém pohoří hostí hudebník Gabe (Christopher Abbott) a těhotná bývalá tanečnice Blair (Sarah Gadonová) záhadnou režisérku Allison (Aubrey Plazaová), která hledá inspiraci pro svoji filmovou tvorbu. Všichni tři se ocitnou ve vypočítavé hře chtíče, manipulace a žárlivosti, aniž by věděli, jak moc to zkomplikuje jejich životy; umělecké aspirace ženy, která prochází tvůrčí krizí, stírají hranici mezi autobiografií a imaginárním filmovým scénářem. (Cinemax)

solisoli

Uff, tak to bol poriadny nárez nezmyselnosti pohnútok vložených do tajničky, ktorú rozlúštiť by bolo hádam, nemožné. Celé to pripadalo, ako by Patricia O'Neill, ako Allison, prišla na samotu hľadať , inšpiráciu scenára, pre filmový príbeh. V tých jej psychózach si všetko predstavovala, tak živo, že popri vymýšľaní scenára si hneď zriadila výrobný štáb s prítomným celým realizačným tímom, až jej z toho poriadne začalo hrabať. Aj po úskaliach, keď produkčná dostala sračku a rozdávala prdy celému tímu /proporcie na to mala/, ako na páse, zase samotná Allison sa zaľúbila do režiséra, ktorý ju podvádzal, za čo sa ožrala, ako hovädo, až sa tam z nenazdania zrazu objavil medveď, čo bude asi tou najväčšou záhadou tohto pomäteného projektu, sa dielo podarilo. Áno, dielo sa jej nakoniec podarilo, keď si hrdo a spokojne odfukovala na móle pri jazere nad dokonalosťou. O tej dokonalosti a spokojnosti u diváka sa, až tak tvrdiť nedá. Ten keby sa hlbšie vžil do toho fasungu, by skončil najskôr na psychiatrii. Nakoniec, niečo to predsa len pripomínalo. Čo na to, pán Fellini. ()

bvlrm

Malá ale žiarivá perla meta indie filmmakingu. Apokalypsa lásky a tradičnej rodiny. Niečo, čo nestačí vidieť len raz. ()

Kyrgyzstanec

Podivný a intenzivní zážitek romantické deprese. Drama v protichůdných pocitech mezi několika emočně inteligentními bytostmi herci přivádí k životu tak, že mi film navodil vibes nočních můr, kde musím procházet kostrbatou sociální situací, zatímco svět se hroutí. Některé lidi asi odradí, jak je napětí teatrálně přetažené, osobně si to umím odmyslet. ()

nikhaj

Zaujimavy film co sa zmeny postav tyka akoze v realnom case a film drazdy predstavivost a spusta premyslanie. Celkom popularny sposob natacanie "za kamerami" ()

Mukade

"We live in a fucking horrible shithole. It's a big shithole, meaningless fuckhole." xD  (btw nestotožňujem sa tým, len to znie dobre xD ) ()

ilegal1983

Raz za cas sa odhodlam na uplne nahodny film v tomto pripade dramu a poviem si ze ano prave v nej chcem znova vidiet Aubrey Plazu ako ktorukolvek inu herecku co mi pride na chut.Prva pol hodinka ide ako klasicka drama a clovek v nej velmi rychlo zisti o co vlastne kraca.No neskor sa karta obrati a zistujeme co je realita a co nie.Pripravte sa na otravne kecy a ze ich nebude malo...Navyse v dialogoch sa strasne snazia tlacit na pilu a to ci uz pred kamerou alebo za nou.Myslim ze prave toto je kamenorm urazu pretoze film sa akoby vlecie.Neviem ci prijemnym spestrenim bol cierny medved alebo takmer nahe telo Aubrey.Komu film odporucit?Asi naozaj len velkym fajnsmakerom tohto zanru alebo hlavnej herecke.Ja lutujem nechal som sa nachytat...50% ()

HighInTheSky

Musím uznat, že mé hodnocení je těžce ovlivněno faktem, že Aubrey prostě žeru. Furt jsem ale nepotkal její českou dvojnici, pevně doufám, že mi jí život co nejdřív přihraje :D  Tahle role jí sedla. Film je super, bavil, nenudil, příjemně vtáhl do děje a atmosféry. Rozhodně je to film, na který se rád znova podívám a to je, pro mě, v době těžce podprůměrných filmů produkce posledních let, fakt zázrak. ()

rostsoft odpad!

By mě zajímalo, na čem se autor zrovna sjížděl, když to tvořil. Je to něco příšerného, po 20 minutách jsem si myslel, že ten film vypnu, a ne do koukám ho, nakonec jsem vydržel až do konce. Byla to ovšem hrozná chyba. Film je plný tak stupidních dialogů, že mám pocit, že to psalo osmileté dítě, ve své podstatě nechápu, co se tam dělo a o co autorovi šlo, bohužel ani hezké herečky hlavní roli nedokázali zachránit ani jednu hvězdičku. Je to prostě odpad odpadů. Vyhněte se tomuto filmu, já to měl udělat! ()