Reklama

Reklama

Černý medvěd

Trailer

Obsahy(1)

V odlehlém domě u jezera v Adirondackém pohoří hostí hudebník Gabe (Christopher Abbott) a těhotná bývalá tanečnice Blair (Sarah Gadonová) záhadnou režisérku Allison (Aubrey Plazaová), která hledá inspiraci pro svoji filmovou tvorbu. Všichni tři se ocitnou ve vypočítavé hře chtíče, manipulace a žárlivosti, aniž by věděli, jak moc to zkomplikuje jejich životy; umělecké aspirace ženy, která prochází tvůrčí krizí, stírají hranici mezi autobiografií a imaginárním filmovým scénářem. (Cinemax)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (30)

WincKruspe 

všetky recenzie používateľa

Tak na tenhle film jsem se těšil už od ledna, takže moje očekávání byla vysoká. Samozřejmě kvůli Aubrey, protože by to neměla být její další "April" role. A taky, že ne. Aubrey s každým přibývajím rokem dozrává ve všestranou herečku a ve druhé polovině tohoto filmu je naprosto brilatní. Opravdu skvělý výkon, hrát víc jak polovinu filmu opilou a to důvěryhodně bylo fascinující sledovat. Má prostě talent, nemá jen nejzajímavější oči v Hollywoodu a nejspíš by si za svůj výkon zasloužila cenu. Pro někoho, kdo ji nezná nebo její ostatní role, to asi nebude tak zajímavé, ale tohle je určitě její nejlepší výkon. Snad bude podobných filmů točit víc. Ale je potřeba ocenit i celý film. Je skvěle napsaný, takže se od něho ke konci neodtrhnete a nakonec bude vše dávat smysl. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Niekde medzi 50% až 100%, až neviem, akú výslednú známku mám filmu udeliť. Áno, najlepšie je vopred vôbec nič nevedieť. Začína to ako Allen a Bergman, pokračuje ako možno zase Allen a Kaufman dohromady a končí ako čistý Kaufman, možno dokonca s Lynchom. Je to puzzle, kde tie jednotlivé dieliky do seba až tak nepasujú, ale ide dokonca o zámer, aby ste rozmýšľali nad prvou polovicou v súvislosti tou druhou a nakoniec aj v spojitosti s dovetkom a ďalej si nad touto šialenou kombináciou lámali hlavu. Prídete na riešenie, ktoré sa určite bude líšiť od riešenia niekoho iného, kto s vami napríklad film pozeral. Ja mám tiež vlastné, ale radšej ním nebudem nikoho otravovať. Myšlienky tvorcov sú ale jasné, to je myslím to najdôležitejšie, takže s pochopením toho, čo chcel básnik povedať, by problém nemal mať nikto, kto sa do filmu pustí. Ale upozorňujem, že je určený najmä pre "diváckych snobov". ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie používateľa

Na konci filmu som ostal skutočne fascinovaný. Myslím si, že "Black Bear" musím vo veľa aspektoch veľmi oceniť. Rozbeh filmu v prvej polke ma akosi úplne nechytil, no keď sme sa presunuli do tej druhej, bolo to absolútne fascinujúce sledovať. A vo všetkom absolútne najviac exceluje fantastická Aubrey Plaza, ktorá by si za svoj herecký výkon v tomto filme zaslúžila nejaké ocenenie. Bola absolútne perfektná, presvedčivá a každú scénku dala absolútne na jednotku. Tak tomu všetkému verila, až som tomu uveril aj ja a absolútne ma posadila na zadok. Rovnako skvelí sú ale aj všetci ostatní. Sarah Gadon, Christopher Abbott a všetci z tímu, ktorí sa starali o to, aby sme v druhej polke mohli mať to natáčanie. Nechcem o tomto filme prezrádzať veľa, lebo myslím si, že je najlepšie ísť do neho s čo najmenším množstvom informácií. Problémom je trošku prvá polka, kde hoci dialógy boli dobre napísané, tak niektoré scénky boli moc dlhé a málo akčné na to, aby som si ich dokázal nejako výraznejšie užiť. Nebolo to zlé, ale rozhodne nie to, čo film priniesol vo svojej druhej časti. Myslím is, že za jedno pozretie tento film stojí. Už len minimálne z toho, aby ste napočítali koľko káv sa vo filme stihlo vyliať na oblečenie niekoho z hercov. Hodnotenie: B+ ()

M.i.k.e 

všetky recenzie používateľa

netušil sem do čeho jdu a pár hodin po shlédnutí nejspíš jen matně tuším - nebo si zhruba domýšlím o co vlastně šlo.Pořád mi sice uniká ten medvěd v názvu - je to proto že přezdívka jedné z postav je bear?nebo je to proto že se tam medvěd 2x objeví a má nějaký skrytý smysl na který sem nepřišel?Každopádně Aubrey Plaza je skvělá a neztratí se ani zbytek herců.Že bych to chtěl ale vidět znova abych si potvrdil svoje myšlenky se říct nedá...60% ()

Skeksis 

všetky recenzie používateľa

Prvá časť filmu - totálne klišé, ktoré by sa dalo zhrnúť do troch viet, druhá časť - totálny chaos, a v podstate tiež klišé. Aubrey Plaza mám rada, zahrala to dobre, aj keď neviem načo. Mozgová mŕtvica v devätnástich, či kedy to mala, jej možno dopomohla k tomu tupému výrazu. Inak nuda, pri ktorej som si spravila tri zádery na prstoch a trikrát vyleštila okuliare. ()

Galéria (7)

Reklama

Reklama