Nevěsta pro ducha

• Taiwan The Ghost Bride (viac)
všetky plagáty

V devadesátých letech 19. století se Li Lan z Malakky ocitá v posmrtném životě, kde je zatažena do záhadné vraždy spojené se zesnulým zlověstným mladíkem z bohaté rodiny. (Netflix)

ElleMcDee

Tento seriál je jeden z velmi vzácných případů, kdy je zfilmovaný příběh lepší, než kniha. Z té jsem byla opravdu zklamaná a snad i proto hodnotím seriál tak vysoko, protože rozhodně předčil moje očekávání. Líbilo se mi, že jsem mohla trochu více nahlédnout do malajské kultury a mýtů. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, hlavní záporák se choval opravdu jako záporák a celá atmosféra byla taková hororově-kouzelná. ()

Jirka_Šč

Nejprve musím doplnit ČSFD, že se jedná o malajsko-tchajwanskou minisérii, ne pouze tchaiwanskou. Příběh se odehrává v Malajsii, režírovali Malajci a autorka teprve deset let staré novely je považována za malajskou spisovatelku (přestože  je narozena na Filipínách, má čínské předky a americké občanství). ■ Místy naivní a levně působící, přesto to však má celou dobu něco do sebe. Konzistentně působící, tmavými barvami zobrazený mýtický svět mrtvých a dívka, která s ním má spojit svůj osud. Není to nezajímavé (ještě se mi líbilo, že se jedná o retro z konce 19. století). ()

Bozvav

Seriál je protknutý až mystickou poetikou, jistou dávkou exotiky a hromadou nudných dialogů o ničem. Naší mentalitě je to nahony vzdálené, ale půvabná hlavní hrdinka, krásná hudba a jistá naivní něžnost tyto nedostatky zcela vyváží. Za mne 60%. ()

Lex.San

Tak tentokráte se Taiwan opravdu vytáhnul. Ghost Bride sice nehýří žádnými hororovými prvky, ale ten opar tajemna, který se proplétá celým příběhem, mi vážně sednul. K tomu se přidalo zase trochu jiné prostředí, příjemná ústřední dvojka a závěr, který slibuje zajímavé pokračování – 4* (8/10) ()