Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

supEnoc

Skvělej mix dramatu a místy laugh out loud humoru. Takové severské pojednání o tom, jak naše každodenní bezvýznamné činy ovlivňují průběh té jedné naší reality, ve které skončíme. Ani není ale potřeba, aby film předal člověku něco na zamyšlení, je to zkrátka "feel good" human experience, která je precizně natočená a zahraná. Me likey very much ()

floccus

Naprostý chameleon emocí. V jednu chvíli se smějete a vzápětí je Vám skoro do pláče, o napětí a akci nemluvě. Výjimečná šílenost roku. ()

Dunpeal

Tenhle film u mě vytvořil přesně to úžasné překvapení kvůli kterým miluju filmy. Po traileru jsem čekal, že to bude něco podobně tupého jako John Wick, nebo Nobody. Vlastně jediné co mě přimělo se na tenhle film podívat bylo obsazení elitou Dánských herců (zejména Mads a Nikolaj). Zajimavé je, že ač je to směs různých žánrů, tak to skvělě pasuje k sobě a navíc (možná právě proto, že) jsou jednotlivé žánry moc dobře uchopeny a žádný z nich neni plochý, hloupý ani umělý. Jsou tu komediální sekce u kterých se člověk opravdu usměje a nejsou to ubohé trapné scény. Jsou tu silné dramatické scény, kdy poznáváte jednotlivé postavy, jejich naprostou labilnost, až se divíte, že jsou schopni nějak fungovat, jejich nesourodost, kdy se divíte, že jsou schopni společně fungovat. Ocenit musím rozhodně i kratší, ale velmi pěkně udělané a hlavně uvěřitelné akční scény - něco co ani v jednom z výše zmíněných (John Wick, Nobody) rozhodně neni. Tohle je film na který se určitě podívám znovu a mrzí mě, že jsem ho propásl ve svém oblíbeném kině. Na závěr ještě malé přání, doufám, že to Hollywood nepřetočí a pokud jo, tak doufám, že mě ten remake mine. ()

Asanoth

O Rytířích se psává jako o nejlepším Jensenově filmu, mně ale spíš přišel nejhorší (ještě jsem neviděl Men Chicken) - ne však nutně špatný. Hlavní myšlenka není špatná, ale snímek na mě působil jako seskládaný z motivů předchozích filmů nepřinášeje nic nového - možná to byl záměr, mě ale nezaujal. ()

Portyc

Strašně mě baví filmy, kde je vícero hlavních postav. Nebo teda, kde jsou všechny postavy hlavní. Když odmyslím členy motorkářského gangu, kteří stejně postupně ubývají, tak každá z ústředních postav je tu nenahraditelná, originální a jedinečná. Ještě jsem neviděl takhle namíchaný koktejl dramatu, akčního filmu a třaskavého konverzačního humoru. Povedlo se to.  Ačkoli jsem to měl jen s angl. titulky, tak při hádkách těch tří "trotlů" jsem se nachechtal, jako už dlouho ne. Možná to bylo tou dánštinou, které sice nerozumím ani slovo, ale ta intonace a přízvuk to ještě umocnily. Škoda, že se to neobešlo bez některých, trochu nudnějších pasáží. Proto jedna hvězda dolů. ()

Pan_Au

Pro mě nejlepší film roku 2021.  Jestli máte rádi filmy, u kterých se váš pláč prolíná s uculováním a následným smíchem, tak to bude taky vás šálek kávy. Taky můj oblíbenec Mads Mikkelsen + luxusní výkony všech zúčastněných. To bylo pošušňáníčko. ()

KellyB

Mám velmi ráda filmy, v nichž je padouch -ihned a bez únavných předem-keců- zabit, zlikvidován, zastřelen, podříznut. Tohoto uspokojení se mi zde dostalo vrchovatě. A s bonusem - udělat si prču z psychologie tak elegantně, to se nevidí. Ovšem nezůstalo jen u výše uvedeného - on je to navíc Vánoční Film, och jéje hurá! Herci...co dodat. Mads Mikkelsen! Jen pohleďte na mstitele, a vzpomeňte na jeho neméně strhující figury z Řezníci, Chlast... ovšem můj Rytíř č. 1 je Emmentaler. Nedá se svítit:) Pro mě film roku. ()

Hugho

Bol som zvedavý na film, v ktorom hrajú moj najobľúbenejší a aj najneobľúbenejší dánsky herec naraz. Dali to a to naozaj parádne, pretože chytrý scenár dovolil hrať do hľlbky a režisér z každého herca vyťažil najlepšiu časť jeho hereckého umenia.  Žánrovo je to mix dramedy s pomstiteľskými filmami a kadečím iným, kde vážna (niekedy až mrazivá) scéna plynule prechádza do brutálnej prestrelky a tá nenásilne do ešte brutálnejšieho čierneho humoru a tak ďalej a tak ďalej.  Je to v podstate pánsky film, pretože okrem postavy dcéry vo filme nie je hlavná ženská postava a vôbec to nevadí, práve naopak, chlapské problémy sa tu riešia chlapským spôsobom a s minimom veľkohubých vyjadrení. Nevyhnutné klišé boli zapracované tak nenápadne, že ma v podstate žiadne nenapadá. Úžasná práca s divákovým očakávaním! Treba vidieť aspoň dvakrát.   Vďaka pánu, že to nenatočili amíci (aj keď možno raz...) ()

hovnocuc

Ted jsem to dal podruhy a uzil jsem to jeste vic. Nejvetsi problem tohohle filmu pri prvoshlidnuti tkvi v tom, ze divaka ze zacatku zmate, protoze nevi, kam ho zaradit - cerna komedie, thriller, drama, psychologicka zapletka. Vsechno je pravda a v momente, kdy to clovek pochopi, zacne si to teprve uzivat. Z myho pohledu nejlepsi film dekady a jeden z nejlepsich vubec. Mikkelsen tam prakticky nehne brvou, presto je zradlo ho sledovat. A ty tri musketyri tam predvadej neskutecny veci. Takovej moderni danskej Tarantino. Paradni zalezitost. ()

vinson003

Když láska vejde do ulic, bude stínat každé zlo, bude vypalovat zlo až ke kořenům...láska v podobě tří geniů jako tří králů, tří géniů, kteří se na nic neohlíží, kdy se jeden z nich stane svědkem zázraku a současně obrovské tragédie. Láska v podání vojáka je hodně naštvaná, chce zabít vše zlé ve městě, chce to vymýtit jako škodnou. Jde po zlu až do jeho domovů, uškrtí ho a nechá jen tak ležet. Je ochotna se i obětovat. Všechno nasvědčuje strašnému závěru, ale každý ví, že láska vyhrává. Naše společnost může být jakákoli, jsou v ní vojáci, vědci, gayové, zamilovaní, odlišní, ale i prostí dělníci, ať je člověk jakýkoli, patří do naší společnosti, pokud se přizpůsobí, pokud jedná alespoň v tom základním jako my, jako člověk, jako lidská bytost. Na ostatní bude láska pořádat hony, nikde se neskryjete, nikde nenajdete klid, až do skonání světa.... ps - závěrečná scéna kolem stromku je jedna z nejmilejších, co jsem poslední dobou zažil ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)