Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě. (Netflix)

Zaujímavosti (29)

  • Alexander Lemtov (Dan Stevens) v jednej scéne filmu prenesie, že nikto nemá rád Spojené kráľovstvo a preto nedostanú žiadny bod. Pravdou je, že v nasledujúci ročník Eurovízie skončilo Spojené kráľovstvo naozaj na poslednom mieste bez jediného bodu. (belinko)
  • Írsko zvíťazilo v speváckej súťaži Eurovision do roku 2020 najviac - sedemkrát. V 90. rokoch vyhral štyri z piatich súťaží a ako prvá krajina zvíťazila trikrát za sebou. (belinko)
  • Počas filmu sa hovorilo o tom, že ak Island vyhrá spevácku súťaž, bude musieť usporiadať budúcoročnú súťaž a to si Island nemohol dovoliť. To sa v minulosti už skutočne stalo. Toto pravidlo o víťaznej krajine, ktorá usporiada súťaž v nasledujúci rok, bolo zavedené v roku 1958. V roku 1974 sa súťaž konala v anglickom Brightone, napriek tomu, že víťaznou krajinou roku 1973 bolo Luxembursko (Anne-Marie David spievala „Tu te reconnaîtras“). Aj v roku 1979 Izrael vyhral súťaž s Gali Atari & Milk and Honey s piesňou „Hallelujah“, ale z finančných dôvodov sa súťaž Eurovision Song Contest 1980 uskutočnila v holandskom Haagu. (belinko)
  • Spievanie "Song-a-long" v dome ruského finalistu Alexandra (Dan Stevens) je zmes piatich pesničiek, ale iba dve z nich boli súčasťou predošlých ročníkov Eurovízie ("Waterloo" a "Ne partez pas sans moi"). Zvyšné skladby ("Believe", "Ray of Light" a "I Gotta Feeling") s Eurovíziou nemajú nič spoločné. (belinko)
  • Herec Hannes Óli Ágústsson (Olaf) bol hovorcom islandskej poroty počas skutočného veľkého finále Eurovision Song Contest Rotterdam 2021. Namiesto pridelenia 12 bodov zúčastnenej krajine dal body pesničke „Ja Ja Ding Dong“. (belinko)
  • Pesnička zobrazená ako fínska nominácia je aktuálna pesnička "Fool Moon" od britskej indie kapely Anteros a Will Ferrel ju vybral do filmu sám. Kapela nemohla uveriť, že bola požiadaná o účinkovanie vo filme a spevák si celý čas myslel, že je to len vtip. (belinko)
  • Meno "Lars" nie je veľmi bežné na Islande. V severských krajinách ako Nórsko, Švédsko, či Dánsko je však bežné. Taktiež priezvisko "Erickssong" by bolo na Islande "Eiríksson", "Sigrit" by bola "Sigríður", a "Ericksdottir" by bol "Eiríksdóttir". Meno "Helka" by bolo "Helga". (belinko)
  • Príspevky Eurovízie z Bieloruska, Grécka, Islandu a Ruska hrajú švédski speváci, ale švédsky príspevok hrá Američan. (belinko)
  • Z ústredného dua počujeme naozaj spievať len Willa Ferrella. Rachel McAdams mala jej spevácky hlas požičaný od švédskej speváčky Molly Sandén, ktorej je Eurovízia veľmi blízka, keďže ako 14 ročná reprezentovala Švédsko v juniorskej verzii show v roku 2006 v Bukurešti, kde skončila na treťom mieste. Rachel McAdams skutočne spieva len v jednej scéne s klavírom v hotelovej izbe pri skladaní skladby "Husavik". (drake31)
  • Film mal mať pôvodne premiéru v máji 2020, aby šiel ruka v ruke s Eurovíziou 2020. Avšak kvôli COVID-19 pandémii bola šou zrušená a film bol posunutý na koniec júna 2020. (drake31)
  • Počas sledovania finále Eurovízie v Lisabone v máji 2018, sme na obrazovkách mohli vidieť aj Willa Ferrella. Neskôr sa ukázalo, že tam nebol len ako fanúšik show a že svoju účasť bral ako prípravu na film o tejto súťaži. O mesiac neskôr bolo oznámene, že Farrell nebude len hrať vo filme inšpirovaným Eurovíziou, ale taktiež sa bude podieľať na scenári a produkcii filmu pre streamingového giganta Netflix. (drake31)
  • Will Ferrell je masívnym fanúšikom Eurovízie a šou sleduje pravidelne od roku 1999. To vďaka rodine jeho manželky, ktorá navrhla sledovať súťaž počas ich pobytu vo Švédsku. (drake31)
  • Když se Alexander Lemtov (Dan Stevens) snaží přesvědčit Sigrit (Rachel McAdams), že s ním má zůstat, nabízí jí, že ji mimo jiné koupí Fabergého vejce. To bylo důležitou součástí zápletky předchozího filmu, ve kterém Rachel hrála, Noční hra (2018). (Mygel)
  • Ve filmu můžeme vidět celkem 6 předchozích vítězů Eurovize – Alexandra Rybaka (2009), Loreen (2012), Conchitu Wurst (2014), Jamalu (2016), Salvadora Sobrala (2017) a Nettu Barzilai (2018). Kromě nich můžeme ve filmu spatřit dalších 5 účastníků Eurovize – Jessyho Matadora (Francie 2010), Elinu Nechayevu (Estonsko 2018), Bilala Hassaniho (Francie 2019), Johna Ludvika (Švédsko 2019) a Annu Odobescu (Moldavsko 2019). Převážně jsou k vidění u písničky „Song-A-Long“, která se odehrává v sídle ruského účastníka Alexandera Lemtova. (Morrighan)
  • I když byla Rachel McAdams přezpívána švédskou zpěvačkou Molly My Marianne Sandén, při natáčení zpívala všechny písně naživo. (ClaireWhite)
  • Když Demi Lovato zpívá píseň „In the Mirror“, můžeme si všimnout, že se nakonec koukne na svoji pravou ruku. Tu pak následně můžeme vidět po výbuchu lodi a snadněji tak identifikovat, komu patří. Tento detail navrhl manažer zpěvačky Scooter Braun. (ClaireWhite)
  • Maskérům trvalo tři hodiny, než vytvořili popáleniny na obličeji a těle Demi Lovato. Kouř byl poté dodělán pomocí CGI efektů. (ClaireWhite)
  • Když Will Ferrell oslovil Demi Lovato, aby ztvárnila postavu Katiany Lindsdottir, nebyl si jistý, zda zpěvačka roli přijme. Dokonce se jí i dvakrát ptal, jestli četla scénář a nevadí jí, co se s Katianou stane. Demi ale řekla, že se jí nápad moc líbil a právě proto roli přijala. (ClaireWhite)

Súvisiace novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (viac)

Reklama

Reklama