Eurovision Song Contest 2016

(relácia)
  • Švédsko Eurovision Song Contest 2016
Hudobný / Súťažný
Švédsko, 2016, 2x120 + 215 min

Přímý přenos hudební soutěže, ve které bude Česká republika usilovat o první finálovou účast ve své historii. Již 61. ročník tradiční pěvecké soutěže se tentokrát uskuteční po třetí v historii ve švédském hlavním městě Stockholmu. Letošního ročníku se účastní celkem 42 zemí včetně Austrálie, která na Eurovision Song Contest bude vystupovat podruhé. Ve finále se střetne hned 26 zemí. 20 zemí postoupilo ze semifinálových kol konaných 10. a 12. května a doplnilo šestici zemí s jistou finálovou účastí. Těmi jsou Francie, Itálie, Německo, Velká Británie, Španělsko a hostitelská země Švédsko. (Česká televize)

slunicko2

Pěkná show pro toho, kdo má rád mainstream a hodně blýskavého pozlátka. 1) Je třeba vědět, co lze od soutěže podobného typu očekávat. Určitě ne spravedlivé ohodnocení soutěžících, progresivní hudbu či silný umělecký výkon. Vystupující musí zaujmout během tří minut a jsou limitováni počtem účinkujících i požadavkem, aby semifinálové a finálové vystoupení byla totožná._____ 2) Líbili se mi, jak jinak, pěkní kluci - Lotyš Justs, Litevec Donny Montell, Estonec Juri Pootsmann (jen jeho pohlednice), Švéd Frans a trochu i Rus Sergej Lazarev či Bělorus Ivan._____ 3) Vystoupení Gabriely Gunčíkové nesplňovalo hned tři požadavky: a) ani v nejmenším to nebyla show, prostě jen stála a zpívala, b) píseň sama o sobě nebyla nic moc, chyběla ji chytlavá melodie a konečně c) píseň neumožnila Gabriele předvést to nejlepší, co umí, tj. rockový feeling a báječný hlas. Není divu, že dosáhla vlažného hodnocení u porotců a nulového umístění u diváků._____ 4) Eurovizní soutěž je úspěšný byznis a výstižně demonstruje současný stav Evropské unie. Hlasování je nespravedlivé a protože to i pořadatelé dobře vědí, jsou tu různé kompenzace, např. přímý postup šesti zemí do finále nebo dělení hlasování na odbornou porotu a diváky. Výsledek je takový klausovský kočkopes, kdy vlk zůstává hladový a koza zoufale naříká. ()

loki5

No je to v podstatě stejné jako všechny tyhle pěvecké soutěže. A hlavně je to hrozná nuda. Dá se tu hodnotit jen účinkující a ti jsu tristní. Po vystoupení asi poloviny interpretů už si nepamatujete toho prvního a ani jeden song, který by čímkoliv vyčníval. V podstatě nejste schopni rozeznat jestli je interpret z Azerbajdžánu nebo z Italie. Vše stejně jako u jiných pěveckých soutěží stojí a padá na tom že dobrých zpěváků je mrtě ale dobře složené hudby je pomálu. A navíc se tady prostě hraje na jistotu a výsledek podle toho vypadá 40% ()

Zeck

Poslední Eurovize, kterou jsem byl ochoten sledovat celou byla z roku 2008, kde mě pobavili pouze a jedině diskvalifikovaní Irové, kteří nemohli soutěžit, protože za ně zpívala loutka, která ještě k tomu místo zpěvu doslova srala do mikrofonu. Vystoupení ale perfektně reflektovalo to, co se dělo v celé soutěži. Šíleně stupidní loutky v načančané estrádě s absencí jakékoliv hudby předstírající zpěv pro kretény u obrazovek, kde o bodech rozhodovala politika, nikoliv kvalita vystoupení. Vážně mě nudilo jak polovina sovětských prdelí a Balkánu přidělovala plné počty bodů pro naprosto tragické Rusko jenom proto, že k němu vzhlíží. To si zřejmě budu muset vytrpět i letos, ovšem kvalita se od estrádní sračky posouvá zpět k hudbě, alespoň mám ten pocit. Pokud se mi totiž z druhého semifinále líbilo 6 z 19 songů, tak se asi stal zázrak, protože tohle se v Eurovizi moc nevidělo, 6 z 19 songů, neskutečný! A já nejsem podělanej demagogický pozér, který si zapne pět minut a následně za mohutného machrování předstírá, že to lejno, které ještě včera smrdělo, dnes smrdí taky. A já rád čuchám již nesmrdící lejna a když ne, rád se divám na polonahé sexy Arménky, případně mladého talentovaného Lotyše, který pokud by nebyl Lotyš, ale Američan, tenhle song neposlouchám v Eurovizi, ale každý den v rádiu, které ale neposlouchám, takže bych ho stejně neslyšel. Je nutné taky zmínit naší účast, kdy nás konečně nereprezentují buranští idioti ve stylu Kabát, kteří se svojí primitivní hudbou pro primitivní posluchače mohou letět skutečně jen v Česku, kde se ještě dnes považuje za pop normalizační prorežimní mrtvola Míša David a polomrtvej Gott, ale vkusnou Gunčíkovou, která sice není úplně můj šálek stolice, ale zpěvačka je to náramná, proto taky postoupila do finále, protože jsme tam poprvé v historii neposlali úplné retardy ale zpěvačku, které ještě k tomu hudbu složili cizinci. Jak prostý návod na úspěch, neposílat tam naší pop scénu, ale skutečné zpěváky. Plnej počet a ne, příslušníci tohoto národa, kde se na vrcholu populární hudby hřeje Srajčo a jeho Kryštof, Chinaski nebo Divokej Blil, skutečně nemají právo se jakkoliv vysmívat účastníkům Eurovize. K smíchu jsme pouze my a ta naše parodie na profi zpěváky a hudební scénu. 90% ()

ChArLeNe

Prvý-krát, čo som sledovala Eurovíziu. Niektoré pesničky sú na jedno kopyto alebo sú preceňované, no keď pomedzi idú aj dobré pesničky, tak mi to tak nevadí (pre mňa víťazná Gabča (nie preto, že sused, ale fakt sa mi najviac páčila), potom zaujímavé kúsky Holandsko, Maďarsko, Estónsko, Cyprus, Grécko, diskvalifikované Rumunsko). Tiež dobré skeče (BAAB). Čo sa týka víťaza, tak pesnička sa mi celkom páči len mi vadí ten politický podtext, ktorý nebol podľa pravidiel, a nemyslím si, že pesnička bola na výhru, na druhú stranu som rada, že nevyhralo preceňované Rusko (ktoré svoje predstavenie a hudbu okopírovalo od minuloročného víťaza) či Austrália (ktorá v európskej súťaži nemá čo robiť!). Porota z krajín úplne neprofesionálna, ale aj bez poroty by víťaz nebol lepši (Rusko). ()

Handle

Eurovision Song Contest jsem vnímal již dříve, ale pořádně jsem sledoval až letos. O soutěži (především co se týče bodování) si myslím své, ale co... Celkově zábavné tři večery a jako bonus ČR poprvé ve finále - fakt jsem to Gabriele přál! :) Řekl bych však, že i spoustu dalších songů byli letos poměrně na slušné úrovni (třeba Ukrajina, Austrálie, Arménie, Bulharsko, Nizozemsko). ()

• Kultúrna redakcia prestížneho švédskeho denníka Svenska Dagbladet zaradila etnopopový hit slovenskej speváčky Kristíny z roku 2010, spievaný v slovenčine, ktorý sa neprebojoval ani do finále, medzi 15 najlepších piesní histórie Eurovízie. (Marek1991)
  • Ukrajinci sa predtým než vyhrali vyhrážali, že ak vyhrá favorizovaný Rus, nezúčastnia sa nasledujúceho ročníka. (Marek1991)