Nebesa

• Nemecko Der Schein trügt (viac)

Černá komedie zachycuje tři příběhy o vlivu zázraků na postkomunistickou společnost, která po půlstoletí ateismu znovu objevuje křesťanství... Stojan (Goran Navojec) je nudný, průměrný chlapík, který má ale dobré srdce. Když se mu následkem podivné nehody při výměně žárovky objeví nad hlavou svatozář, stane se hvězdou městečka, v němž žije. Jeho tvrdohlavá žena Nada (Ksenija Marinkovic) však není z nechtěné pozornosti sousedů vůbec nadšená. Ze všech sil se snaží udělat z manžela nevýrazného člověka, jakým kdysi býval. Stojanovi se ale nový životní styl zalíbí natolik, že je kvůli němu ochoten porušit zákon… (Cinemax)

Johnny.ARN odpad!

Dve minúty. Presne toľko stačí, aby ste pochopili, že tento film nie je pre bežného diváka. Táto píčovina nie je pre žiadneho diváka. Super ODPAD! ()

MickeyStuma

Poměrně zajímavý koprodukční filmový projekt, který jakoby měl hodně společného s českým povídkovým snímkem „O věcech nadpřirozených“ (1958) natočeného na základě povídek Karla Čapka, které mají svou myšlenku a moralizaci. Pojítkem obou filmů je především svatozář nad hlavou jedné z postav a týká se to i jejich reakcí. Až to vyvolává podezření, že se právě tímto filmem scénárista a režisér Srdjan Dragojevič plně inspiroval. Scénář však napsal sice také dle povídek, jen pro změnu od francouzského spisovatele Marcela Aymeho, které upravil do prostředí Bělehradu a Srbska. Film pojednává o postavení víry v padesátých letech a Dragojevič se navíc k tomu ještě dotýká oblastem politiky, morální filozofie, a dokonce i umění. Postavy jasně dávají najevo životní stereotypy a karikaturu žití, za použití nejrůznějších sloganů podtrhující vizuální symboliku v dialozích. Ale je fakt, že mnohé slogany českým divákům toho moc neřeknou. Divergence tady nastává až v chápání odpuštění a konceptu hlouposti, což také mnozí mohou chápat jako cílenou urážku věřících. Snímek tedy svým pojetím a strefováním do jasných oblastí problematiky docela dráždí. To už ale záleží na diváckém uchopení dané věci. Tak, jak je ve svém konceptu zajímavý starší výše zmíněný český snímek, zajímavý je skutečně i tento koprodukční. Má jen větší hloubku, větší vtíravost a tvůrčí bizarnost. ()

soukyd33

Tento druh filmu jsem nepochopil. Film mě ničím nezaujal. Akorát je velmi sprostý výrazy. Proč tohle vůbec vzniklo. Kdo tohle koupí? Hláška: Ona: "Pane Bože. To mě poser!" Kněz: "Neber jméno boží nadarmo." 😄 Poznámka: Hodně to připomíná film: Zbrusu nový zákon (2015). Poznámka: Vidět tenhle film, to je o depresi. 😳 Proč, proč, proč? 😳 Nedoporučuji. Hvězdiček 1 ()