Legend of Deification

• Čína Jiang zi ya (viac)

Velká válka konečně skončila a nyní zbývá už jen jediné, aby mýtický hrdina Jiang Ziya popravil zrádnou devítiocasou lišku a zaujal své právoplatné místo jako vládce všech božstev. Hrdina však v rozhodující okamžik zaváhá, protože spatří ve spárech devítiocasé lišky mladé děvče a uvědomí si, že ji nedokáže obětovat. Díky tomu démon uteče a Jiang Ziya je bohy vykázán do věčného vyhnanství mezi smrtelníky. Zde žije již celých deset let a tento okamžik se mu neustále promítá v hlavě. Z apatie je však vytržen návštěvou mladé dívky v jeho osadě, která pátrá po tajemné hoře, kde kvetou černé květy. Jiang Ziya totiž v dívce pozná tu samou osobu, která byla před lety rukojmí devítiocasé lišky. Rozhodne se proto, že udělá vše, aby zjistil pravdu o tom, kým děvče je a jakou roli hraje v božích plánech... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Za mě rozhodně zajímavější počin než předchozí dílo tohoto studia - Nezha. Není to zrovna pokrok na poli animace, je to ta dle mého lepší čínská klasika (čistě po vizuální stránce je pro mě zatím nejlepší čínský film White Snake stále nepřekonán), což v praxi znamená, že některé scény jsou naprosto úchvatné, nádherné a podmanivé, ale občas se zase objeví momenty, kdy některé detaily vypadají divně (tady je to například ten okamžik, kdy hlavní hrdina nese hlavní hrdinku k jisté bráně a je tam záběr shora, kdy postavy působí neskutečně staticky a aby vypadaly v pohybu, je okolí, nebo spíš země pod nimi, jaksi divně promítána - no vypadá to jako kdyby jste v hraném starém filmu postavili postavy před plátno a za nimi něco promítali a tím chtěli udělat jednolitý vizuální efekt, ale nepovedlo se to...). Stejně tak si nemohou Číňané odpustit pro mě již klasické nešvary, jako jsou dramatické zpomalovačky pohybu v momentech, kdy se musí postavy na poslední chvíli něčemu vyhnout (Matrix style!!!). Na druhou stranu dokáží neskutečně vizuálně flexovat v soubojích a jiných důležitých okamžicích, kdy dokáží barvou a grafickým provedením přidat zajímavému momentu na estetice. Ale dost už o čínské animaci, pojďme na další aspekty! Třeba se zmíním o tom, že hudební stránka je velmi dobrá. O čem bych měl také hodně mluvit jsou příběh a postavy. Obojí mělo své kouzlo! Příběh je plný čínské mytologie a tak pro někoho, kdo se o dálný východ příliš nezajímá bude možná složitější se ve všem vyznat. Navíc tempo vyprávění je poměrně svižné a tak je mnohé vysvětleno dost zjednodušeně a narychlo. Naštěstí to ale na celkový dojem a pochopení všeho dle mého nemá fatální dopad a dá se ve vší té mytologii (kdo je kdo, co je co...) i vyznat. Začátek je epický, prostředek je sympatický (skoro až civilní) a konec je opět (jak jsem u východní tvorby zvyklý) hodně přepálený. Zkrátka ta snaha o finální gradaci je poslední cca půl hodinu hodně intenzivní, ale napětí a emoce fungují (u mě) jen tak v polovině případů... A pak tu máme postavy, které jsem si tentokrát hodně užil. Hlavní hrdina pro mě měl neskutečné charizma, působil na mě dojmem takových těch strašně klidných, ale zároveň moudrých postav, jako je třeba Qui-Gon Jinn. K tomu jeho vztah s hlavní hrdinkou (skoro až něco ve stylu prvního The Last of Us), který se neskutečně příjemně rozvíjel a vůbec celé to jejich putování a překonávání problémů se mi z filmu líbilo asi nejvíc a říkal jsem si, že kdyby tohle byl seriál a tato část dostala mnohem víc prostoru, pak bych možná skončil na 5*, protože ty emoce a dramata z konce by mnohem líp fungovaly. Každopádně v tomhle pro mě byla největší síla tohoto filmu a určitě to co mě tu nadprůměrně bavilo. Každopádně čínská mytologie je určitě zajímavá, plná nejrůznějších tajemných tvorů a epických příběhů. Čínská animace mi také má často co nabídnout. A když mě chytí i to hlavní, tedy příběh a postavy, pak ode mě film zkrátka dostane minimálně 4*, v tomto konkrétním případě převedeno do řeči čísel 7,6/10. () (menej) (viac)

silentname

"Legend Of Deification" sa ukázalo ako celkom schopným čínskym animovaným filmom. Veľmi dobre vizuály, zaujímavý príbeh a okrem toho celkom zaujímavo spracované čínske legendy ohľadom ich démonov a Bohov. A minimálne z toho dôvodu je tento film celkom fascinujúci. Postavy vyzerajú celkom dobre, niektoré efekty sú nádherne spracované. Film však reálne naberie poriadny dych až počas svojej druhej polovice. V prvej polovici máme skvelý úvod, no postupne sa z toho stane typická buddy, buddy komédia. Máme dvojicu, ktorí sa nejako moc nemusia, no postupne sa skutočne spriatelia a okrem toho sa ich spoločníkom stane malé milé a trošku rebelantské zvieratko. Veci sa ale stanú oveľa zaujímavejšími v momente, ako sa objaví náš zloduch "Nine Tails". A keď sa dozvieme konečne nejaké veci ohľadom náramku, ktorý má Jiu na svojom členku. Od tej časti ma film začal baviť oveľa viac a pokračovalo to silne až do konca. Bol by som vďačnejší, keby bol film na rovnakej úrovni počas oboch častí? Určite. No na druhú stranu je super, že si film získal moju pozornosť a priniesol aspoň uspokojivú druhú polovicu. Myslím si, že ak máte radi animované filmy, tak si "Legend Of Deification" užijete. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B ()

honajz

Jako beru, že se animace snaží vycházet ze středověkých čínských kreseb, ale dějově je to překombinované - na tak jak jednoduchou myšlenku - a celé je to navíc podivně až halucinogenně přebarvičkované. A to téma, že je lepší, když si lidé vládnou sami, protože bohové na ně sesílají jen války, je taky pěkná pitomost, protože největšími dobyvateli a diktátory byli vždy jen lidé, takže tady něco neštymuje. A potitulkovou sekvenci s tím klukem se špinavou pusou jsem už vůbec nepobral, asi nějaký lokální fórek pro znalé. ()

EvilPhoEniX

Od Studia, které přineslo Ne Zha což je největší čínský Trumf mezi Animáky přichází další suverenní, ambiciózní a konkurence schopný film, který rozhodně není pro ty nejmenší. Vizuálně velkolepé a hezky barevné, tempo je výborné, lokace střídá lokaci a akce střídá akci, což je velké plus. Démon 9 ocasá liška je natočená úchvatně a celkově se na to dost dobře dívá. Je to akorát trochu smutné a nevzpomínám si na animovaný film, kde by tvůrci byli nekompromisní k postavám tak jako tady. Potitulková scéna naprosto TOP. Hollywood je na tohle krátký. 8/10. ()

Darthorias

NeZha my prišiel ako dosť prehnaný na silu humorný film avšak zo skvelou animáciov a celkom slušným príbehom . Jiang ziya sa humoru oblúkom vyhol a stavil na vážnosť príbehu (pod titulkovú scénu nerátam) , a ona tá vážnosť naozaj funguje charaktery si obľúbite a v istých momentoch sa o nich aj bojíte . Plusy: animácia výborná, pekná hudba, krásny vizuál a dobrý príbeh. Mínusy: slabší začiatok, koniec zanechal pár otázok ktoré dúfam budú ďalším filmom zodpovedané, inak nemám čo vytknúť. Hodnotím na 80 % ()