Znovuzrození boha

• Čína New Gods: Nezha Reborn (viac)

Ne-ča žije jako obyčejný poslíček, kterého baví motoristické závody. Když ale narazí na staré nepřátele, musí v sobě znovu objevit sílu ochránit svoje milované. (Netflix)

Trustme

Opulentní podívaná, technologické animační demo made in China. Což neznamená nějaký shit, ale jak už světu dochází, Západ by měl počítat s čínskou konkurencí ve většině odvětvích. A tak v roce 2021 přichází Čína ukázat, že umí nakreslit animák, který by měl vizuálně okouzlit. A to se mu daří. Fantasy svět, steampunk, cyberpunk, 30. léta 20. století a to vše za úžasných labužnických procesů (cinematic color grading, LUT, lighting, neon, ambient details). Co se však úplně nedaří Číňanům je dostat jejich náměty, příběhy blíž k Západu a tak dvě hodiny sice zíráte na pestrou kouzelnickou show a říkáte si, že tohle je i trošku milník v říši animace a dokonce to není úplně pro děcka jako disneyovka, ale přežít tuhle kakofonii asijských elementů je prostě řehole. Čili film je to tradiční a stále vhodný jen pro asijské publikum znalé buddhistických pohádek (draci, živly, mytologie, Sun Wu-kchung). Film si, ale oblíbí Pokémoní generace, hráči League of Legends a euforičtí příznivci všeho asijského jako EvilPhoEniX. ()

Flory14

Od filmu jsem vůbec nic nečekal a taky jsem vůbec nic nedostal. Od začátku do konce jsem se brutálně nudil. Ne-ča je nemastný a neslaný hrdina, s kterým jsem nedokázal celý film nalézt společnou notu a nebylo nic, co by mě přinutilo mu nějak fandit. Animace mi ze začátku dost vadila, přišlo mi že koukám na nějakou videohru a ikdyž jsem si na ní dokázal zvyknout, rozhodně jí beru jako negativum filmu. Čínské fantasy prvky tu jsou ale podané takovým způsobem, že mě vůbec nezajímali. Pozitivum filmu je že není moc při zemi a nebojí se, sem tam někomu useknout nohu nebo zabít postavy což je u animáku nezvykem. Malé bezvýznamné plus dostane i Opičí král, který dokázal být zapamatovatelný ikdyž jeho archa je taky dost neoriginální. Celkově mi přišlo, že koukám na nějaký mnohem delší animovaný díl seriálu pro malé kluky které dříve vysílal Jetix či Supermax. Podruhé Čínský animák a podruhé zklamání a to kreslené filmy mám moc rád. Sice přísná jedna hvězda ale dlouho se mi opravdu nestalo že bych se tak moc nudil, ke konci už film ztratil mou pozornost a proměnil se spíše v kulisu. ()

EvilPhoEniX

Ultimátní nářez, adept na animák roku!! Příběh se odehrává 2000 let od Ne-Zha z roku 2019. Film funguje i samostatně, ale jsou zde samozřejmě reference na původní film. Každopádně 3D CGI vizuál patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy mohl vidět, to je naprostá uhrančivá nádhera ( sánka dole a jazyk vypláznutý až na zem). Dá se říct, že je to tak trochu Gangsterka s jednou výbornou automobilovou honičkou, která jakoby vypadla z Mad Maxe a další úžasnou podmořskou sekvencí, která připomene Aquamana. ( Krab jezdící na humrovi střílející z kuše nahánějící Ne-Zhu na žralokovi s ocelovou čelistí je fakt mazec) a dojde i na fantasy prvky ( Draci a klasicky Wu-Kong!!). Po stránce akční a vizuálu to patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co v Animovaném žánru vzniklo za hodně dlouhou dobu. Navrch potěší i sympatické postavy a poutavý příběh. Má to hlavně skvělé tempo a taky fajn hudbu. Tady se povedlo úplně vše. Čína má nejsilnější rok snad za poslední dekádu. Doporučuje 9 Phoenixů z 10. 9/10. ()

Jeoffrey

Ano, vizuálně to je působivé, ale po pravdě si mnohem víc užívám čínské legendy stylizované do fantasy prostředí a ne do toho moderního a proto mě mnohem víc uchvátil a okouzlil třeba White Snake nebo Legend of Deification. Příběhově to je sice zajímavé, skoro to až vypadá, jako by chtěli čínští autoři dosáhnout vrcholu a propojit vše, co si ve svém moderním animovaném 3D vesmíru vytvořili a tak mě tu ani ten Opičí Král absolutně nepřekvapil, ale bohužel ono mě tu nepřekvapilo v podstatě ani nic jiného (odkaz na Nezha z roku 2019 je logický). A že by to byla dějově taková síla, u které bych seděl na kraji židle a prožíval nějaká intenzivní citová, či nervová opojení? U mě se bohužel nestalo! Ale tak ano, nedívalo se na to celé špatně, i když ty honičky na motorkách a v autech mi ani tady v tom vrcholném 3D pořád nepřišli tak nějak na 100% dobře udělané, spíš jak takové divně rozpohybované modely, ale zbytek byl vlastně docela fajn. 6,8/10 ()

Alexius321

Film je koukatelný, ale silně zavání čínskou cenzurou a propagandou... Ostatně jako drtivá většina jejich filmů. Jde o to, že celé dvě hodiny nabité akcí a zakřiknutou romancí, navíc napěchovanými sexy animovanými Číňankami se obejdou bez jediné pusy. Navíc i bez zajímavého děje. Ano, animace je pěkná a je vidět, že něco stála, ale ve velké spoustě akčních scén je do očí bijící, že fyzika ve fantasy nemá co pohledávat a taky, že nezbyl rozpočet na vlasy (o Pixaru si můžou nechat zdát). Hlavní hrdina jako obvykle vyjde z lidu, má konflikty v rodině a nakonec zachrání svět. Nezapomnělo se ani na dnes již tradiční přípravu na další díly. Vše bych shrnul asi takhle: Božský souboj okořeněný závody motorek a vařený v klišé mi nějak nepřišel po chuti. ()

• Film má 2 potitulkové scény. (ben666)