Gangs of London

Veľká Británia, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (viac)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (10)

Gangs of London (2020)

Konečně se po čase objevil seriál, který přišel s kvalitní akcí, problémem je, že jí není dost. Intriky a manipulace , které si jinak velice užívám tady byly kapku překombinované a nepřehledné, chyběla alespoň jedna postava, které bych mohl fandit, a chvílemi jsem se přistihl při tom, že se vlastně nudím. Hlavním poznatkem tak bylo to, že se Londýn zřejmě definitivně proměnil v džungli, v níž člověk na rodilého Angličana nenarazí, takže už tam není o co stát. ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

Pilotní díl měl řádně rozmáchlou stopáž, šlo vlastně o celovečerní film, jen si nejsem tak úplně jistý, jestli mi toho děj nenabídl příliš málo. Akční scény mě bavily velice velmi, jenže... Na výše zmíněnou stopáž jich tvůrci nasadili zoufale málo, takže i když byly velice povedené, na lepší hodnocení to nebylo. ()

Episode 2 (2020) (S01E02)

No vida, poloviční stopáž na epizodu bohatě stačí. Rázem se to projevilo na mém hodnocení. Děj nebyl ani tentokrát nikterak úžasný, ale v jedné hodině působil mnohem stravitelnějším dojmem. S akcí se i v tomto případě šetřilo, ale když už na ni došlo, stála za to. ()

Episode 3 (2020) (S01E03)

No, tak nevím... V podstatě šlo o epizodu, v níž byl děj vystavěn stejným způsobem jako v předchozím dílu, přesto jsem na hodnocení hvězdičku ušetřil. Zklamal mě totiž Cole. Všichni o něm mluvili s hrůzou v očích, už jsem myslel, že půjde o Voldemorta, pak přijde závěrečný souboj a prd. Každopádně musím kladně ohodnotit finální rozhovor Sean- Lale. ()

Episode 4 (2020) (S01E04)

Jak je vidět na mém hodnocení, čtvrtá epizoda se mi zdála být tou zatím nejlepší. Ze všech dosud viděných dílů měla totiž děj s nejlepším tempem, největším využitím akce a skvělým odstřelovačským závěrem. Jen mě překvapilo, jak mělce pod kůži pronikla Elliotovi vysokorychlostní střela z velkorážní pušky- asi pořádné břišáky. ()

Episode 5 (2020) (S01E05)

Proč jen tři hvězdičky u skvěle hodnocené epizody? Hbitě vysvětlím. Akce byla v tomto dílu naprosto špičková a po právu by si zasloužila plnou palbu, jenže... Akce byla tím jediným, co se mi tu líbilo. Jinak jsem sledoval snahu o přežití dvou naprosto zbytečných postav, pokud by tvůrci tuto epizodu nevytvořili, nic by se nestalo, tak nepatrný měla vliv na hlavní dějovou linii. Navíc tvůrci zase jednou vytáhli ze skříně Terminátora, jinak si nedovedu vysvětlit to, co taťka Kinney po celou dobu předváděl. ()

Episode 6 (2020) (S01E06)

Asi bych to v dnešní vyhrocené době neměl přiznávat, ale mám ženy rád, takže jsem se u mučení nedokázal správně uvolnit a naplno si to užít. Kdyby tam pověsili nějakého chlapa, byl bych v klidu. Já vím, je jiná doba i žena má dnes plné právo na to, aby byla bestiálně mučena, ale já jsem holt ze staré školy. Kromě té tortury si ani nevzpomínám na jiný výraznější moment, takže tři kousky jsou tak akorát. Je to jen můj pocit, nebo se Michelle Fairley už definitivně zaškatulkovala jako poněkud vyšinutý matriarcha? ()

Episode 7 (2020) (S01E07)

Vůbec netvrdím, že by se jednalo o špatnou epizodu, ale že bych z ní skákal nadšením, to se taky nedá říct. Úvod nejdříve sliboval pořádnou akci, aby mě následně hanebně zklamal, lepší už byla závěrečná "rodinná" scéna. Kdybych nebyl neustále ujišťován o tom, že se děj odehrává v Londýně, byl bych si jistý, že jde o Blízký východ. ()

Episode 8 (2020) (S01E08)

Pořád je to lepší průměr, na lepší známku ale seriál dosahuje pouze sporadicky. Tvůrci hned od počátku série rozjeli několik dějových linií a já mám s postupujícím časem pocit, že ani jednu nedotáhnou ke zdárnému konci. Na to, že je příští epizoda poslední, je toho v běhu jaksi mnoho. ()

Episode 9 (2020) (S01E09)

Finále se tvůrcům příliš nevyvedlo. Alespoň mně se tedy nelíbilo. Zaujal mě jen Herkulův potomek, který si zřejmě čistí zuby tak, že žvýká křemeny, jinak to ale bylo chabé. Už mě štve, jak se všude operuje jen s waterboardingem, kde zůstalo staré, dobré drcení prstů kladivem? A Floriana bude zřejmě zdejší verzí Rudé kněžky, takže se Mariane Stark... Tedy, Mariane Wallace opět vrátí do děje. To už ale určitě neuvidím. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (viac)