Hollywood, město snů, se mění v děsivou noční můru v adaptaci legendárního románu Nathanaela Westa. Mladý nadějný režisér se zamiluje do začínající herečky a chce z ní udělat hvězdu. Čím blíže ji poznává, tím horší je pro něho přihlížet jejímu soužití s otcem alkoholikem ve společnosti náboženských fanatiků… (oficiálny text distribútora)

Kosi..

Film, kde se nic moc neděje, film, kde není snad ani jedna sympatická postava. Film o ničem - nezachrání to ani poslední čtvrthodina, kde se cosi dít začne. Patrně mi něco uniklo. :( ()

Dvojirakri

Snímek který dvě hodiny nudí aby vás na posledních 20 minut přikoval k obrazovce, ale to vynahrazení závěrečným infernem mi připadá nedostatečné, nebo spíš, ty dvě úvodní hodiny příliš roztahané. Vůbec se ale nedivím že tento film mohl běžet v 80.letech v na obrazovkách ČST, je to jeden z těch které nastavují zrcadlo. Pro dnešního diváka je to ale už těžko vstřebatelný kus. Potěší zmíňky o Československu. ()

Rozmarýna

Tento film jsem viděla poprvé, když mi bylo 19 let a myslela jsem, že nevydržím v kině než skončí. Děsná nuda. Teď v 52 letech jsem tu na něj narazila a vidím, že má hodnocení 81%, tak jsem na něj koukla znovu, jestli jsem na něj konečně nedozrála. Je pravda, že teď mi tak špatný nepřišel a kdyby neobsahoval tolik zbytečných scén a režisér by ho sestříhal a zkrátil, tak bych dala ****. Ale za tu délku filmu, kdy jsem se i nyní velkou část filmu nudila, dávám ***. Proboha, kterého inteligenta napadlo nadabovat dítě Aťkou Janouškovou? Jinak toho fracka mi líto vůbec nebylo. ()

Kletus

Asi nejsem dost zralej, ale první dvě hodiny mi nějak utekli a konec byl sice pěkně natočen, ale vzhledem ke kontextu jsem si z tohoto filmu neodnesl vůbec nic. Možná pomůže další shlédnutí. Takže zatim tohle mnou nepochopené dílo nehodlám hodnotit. ()

Rollo_Tomasi

Jedna hvězdička je za závěrečnou scénu, jinak je film o ničem. Asi musím být sfetovaný, mít prezidentskou "virózu" nebo být takový artový pošuk, který z pětiminutového filmového záběru na šukající pejsky je schopný dvě hodiny filozofovat o smyslu bytí či nebytí. ()

sun.eagle

Film mě především dostal díky skvělému hlavnímu triu v hlavních rolích, hlavně to jak Donald Sutherland ztvárnil slabocha Homera Simpsona se mi jen tak z hlavy nevykouří. Ano Homera Simpsona, kde já to jméno jenom slyšel. Vážně jsem si nejdříve myslel že byl inspirací pro nejslavnější postavu tohoto jména než jsem byl vyveden z omylu. A taky závěr filmu který je prostě...však se podívejte sami. Ač je to film který nabízí lecky skutečně odporné momenty a taky lidské charaktery pokřivené až k nevíře a někoho si tak oblíbit není ani možné tak za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

bambiz

Knižní předlohu neznám, takže nemůžu soudit její převod na plátno, ale film na mě zapůsobil hodně silně. Dokážu si představit, že takhle Hollywood skutečně vypadal a fungoval, se všemi těmi postavičkami, marnými nadějemi, bezohledností .... uf, a závěr byl vskutku apokalyptický. ()

Maskati

Naděje,faleš a zoufalství Hollywoodu Johna Schlesingera podle knihy Nathanaela Westa. Viděl jsem to několikrát, nejprve jako dvacetiletý mladík jsem byl šokován závěrečnou scénou lidských kobylek, ale později jsem už sledoval i jiné detaily a film na mě moc zapůsobil. Celková dekadence popisované doby, konfrontace povah a svět továrny na sny v drsné realitě. Mně se to líbilo, je v tom poučení i poselství,ale není to pro každého. ()

Sejkorka

Hollywoodská klasika s hollywodskou hvězdou Karen Black. Její postava je fakt na zabití a měl to Homer udělat spíš, než zadupat to nedochůdče. Apokalyptický závěrečný onen den kobylek) jako by nesouvisel s dějem. Aneb je trest za prostopášný život lidí kolem filmu ? ()