Kde jinde se naučit dělat slovenské národní jídlo než v Liptově! Dalibor Gondík si v dalším díle vyzkouší nejenom přípravu pravých brynzových halušek, ale také výrobu vlastní malé fujarky. Liptov se dělí na Horní a Dolní a oba propojuje zejména rekreačně využívaná vodní nádrž Liptovská Mara. Pod vápencovým vrcholem Sidorovo objevuje Dalibor utajenou vesničku Vlkolínec, která je právem zapsaná na seznamu dědictví UNESCO. V původních dřevěných chalupách tu dodnes žije několik desítek lidí. Spolu s Nízkými Tatrami čeká na Dalibora taky Liptovský Ján, ve kterém vyvěrá 13 minerálních a termálních pramenů. V okolí Zbojského sedla svého času řádili na nekonečných loukách, v lesích a roklinách zbojníci vedení Jakubem Surovcem. Na závěr navštíví Dalibor obec Tisovec, kde se pokusili o rekord a vyrobili tam vůbec nejdelší fujaru. (Česká televize)

Brtniik

Cestovatel nám řídí motorový člun... Buď má mezinárodní průkaz Vůdce malého plavidla, anebo jsme byli svědky zdokumentovaného přestupku. Co teprve jízda na padleboardu, takto kraviny ze všech kravin největší, i s roztomilým pádem do vody, když už nebylo co hrát!... Jupí, ochutnávka života s bydlíkem – vytažení markýzy. Jinak tendence dokumentu neměnná - one man (malinko)šou. ()

zdeny99

Třetí díl nás zavádí do Liptova a do Nízkých Tater. Halušky, obrovská přehrada Liptovská Mara, dřevěná vesnička Vlkolínec, samé serpentýny, opět ovečky a nad vším tím vedou ty Tatry. [57. hodnocení, 2. komentář, 67%] ()