V karavanu po Slovensku

Česko, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 26 min)

Dalibor Gondík s „domkem na kolech“ vyráží objevovat krásy země našich sousedů. Šestidílný cyklus přináší praktický návod, jak trávit dovolenou v obytném voze, na co se připravit, čemu se vyvarovat, co zařídit. A především objevuje nová místa a města, atrakce nebo kempy vhodné pro karavanisty. (Česká televize)

Recenzie používateľa zdeny99 k tomuto seriálu (7)

V karavanu po Slovensku (2020)

Tento tolik očekávaný seriál o Slovensku naplnil mé očekávání. Jsou to nádherné záběry známých i neznámých míst. Nejhezčí díly byly pro mne ten první o hradech a samozřejmě ten čtvrtý, který se věnoval Vysokým Tatrám. Co se týče samotného karavanu, tak je to originální a zároveň vynikající reklama. [150. hodnocení, 6. komentář, 66%] ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

První díl tolik očekávaného seriálu o Slovensku naplnil mé očekávání. Jsou to nádherné záběry známých i neznámých míst. Nejhezčí jsou ty hrady, především Děvín a Čachtice. Mají jich spoustu, vždyť na Slovensku je nejvíc hradů na osobu v celé Evropě. Za to Bratislavě se mohli věnovat víc na úkor té dlouhé zastávky v Čičmanech, vesnici lidové architektury. To vyšívání a malování po domečku nebylo nic pro mě. [95. hodnocení, 6. komentář, 62%] ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Druhý díl je stejně tak krásný jako byl ten první. Začíná v Jánošíkově domovině, Těrchové, kde dneska je všechno Jánošíkovo. Poté následují krásná Malá Fatra. Ovšem mě se nejvíce líbila ta malá dědina Španiel Dolina, kde se ve středověku těžila měď. Za to to dojení ovcí, to fakt nebylo pro mě, jak ty ovce tahaly za střiky. [76. hodnocení, 4. komentář, 73%] ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Třetí díl nás zavádí do Liptova a do Nízkých Tater. Halušky, obrovská přehrada Liptovská Mara, dřevěná vesnička Vlkolínec, samé serpentýny, opět ovečky a nad vším tím vedou ty Tatry. [57. hodnocení, 2. komentář, 67%] ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Čtvrtý díl je vůbec tím nejkrásnějším. Vždyť je o Vysokých Tatrách. Skokanské můstky na Štrbském plese s pitoreskní architekturou v jeho okolí. Dále Kežmarok a majestátní Spišský hrad. Ojedinělostí Tater jsou nosiči zboží na vysokopoložené chaty, kteří jsou vůbec posledními svého druhu v Evropě. Ale kam se poděla zmínka o Lomnickém a Gerlachovském štítu? [54. hodnocení, 3. komentář, 74%] ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Pátý díl se zabývá Slovenským krasem. Je tam největší vodopád. Pak se Gondík překonal, když vylezl obrovskou skálu (v tom ho fakt obdivuji). Ovšem nejhezčí byli Košice a ta místní katedrála. Těžba opálů mě nijak nezaujala. O to více zajímavější bylo muzeum Andyho Warhola a pravoslavné kostely Rusínů. [43. hodnocení, 3. komentář, 66%] ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Závěrečný a podle mě nejslabší díl z úplného východu Slovenska. Už je to takový konec světa, alespoň tak to Gondík reprezetuje, a také to tak vypadá. Žádná velká města, jen vesničky s dřevěnými pravoslavnými kostelíky, za to nádherná příroda a jedno obrovské jezero Zemplinská Šírava. [31. hodnocení, 1. komentář, 70%] ()