Konec Daliborova dobrodružství s karavanem už se nezadržitelně blíží. Nová Sedlica je vstupní branou do jednoho z nejvýznamnějších a taky nejrozlehlejších chráněných území na Slovensku, do národní přírodní rezervace Stužica, která je součástí Národního parku Poloniny. Kromě medvědů tady v okolních lesích žijí taky vlci, divoké kočky a dokonce i zubři. Jestli toužíte po kontaktu s autentickou, divokou přírodou, tak tady ji zaručeně najdete. Pohořím Vihorlat s lesními jezery začíná pásmo sopečného pohoří, které se táhne dál na Ukrajinu a do Rumunska. Právě mimořádná kombinace vulkanického podloží bohatého na minerály a teplého slunného podnebí, vytvořila ideální podmínky pro pěstování tokajských vín. Vinařská oblast Tokaj tak není typická pouze pro Maďarsko, ale z části zasahuje právě i na Slovensko. Na závěr si Dalibor odpočine u druhé největší přehrady na Slovensku, u Zemplínské Šíravy. (Česká televize)

zdeny99

Závěrečný a podle mě nejslabší díl z úplného východu Slovenska. Už je to takový konec světa, alespoň tak to Gondík reprezetuje, a také to tak vypadá. Žádná velká města, jen vesničky s dřevěnými pravoslavnými kostelíky, za to nádherná příroda a jedno obrovské jezero Zemplinská Šírava. [31. hodnocení, 1. komentář, 70%] ()

FuLister

Já bych ten poslední díl zase tak špatně neviděl, právě naopak. Moc pěkné dřevěné kostelíky, divoká příroda, vinice a sklepy a skoro moře. Karavan se zase tak moc neřešil, takže já jsem byl spokojený. ()