„Proklínám vás, zkrkavčete!“ vyřkla matka (J. Hlaváčová) nad svými syny. Jaké nedozírné následky tato slova budou mít, netušil v první chvíli snad vůbec nikdo… Nenechte si ujít televizní zpracování známé pohádky B. Němcové o statečné Bohdance (M. Podhradská), která podstoupila nejtěžší zkoušky, aby vysvobodila svých sedm bratrů z krkavčí podoby… (Česká televize)

Monini

Hodnotím naprosto subjektivně a chápu záporné komentáře k této pohádce. Já ji mám prostě ráda už od mala, ale chybek se tam najde jak máku. Jo a jinak to není Bohunka, ale Bohdanka!!!! (distributor to trošku nezvládl) ()

Cesarea

Boris Rösner a Ivana Chýlková jsou ve svých rolích naprosto dokonalí, atmosféra hradu skutečně hrůzostrašná, a ta muzika k tomu! Jak už tady bylo řečeno až tak úplně pohádka to není i když dobro zvítězí nad zlem, pro malé děti to bude docela děsivý zážitek. Ale co, někdy se s horrory stejně seznámí, tak proč ne touhle formou? :-) ()

mirodevil

Na některé pohádky se dá pořád koukat...i když, tohle bych svým děckám asi nepustil. Leda za trest:-) Kdysi srdcová záležitost, dnes už jen nostalgie. Lepší průměr ()

reccal

Zcela jedinečná a velmi podhodnocená pohádka s hororovým laděním. Perfektní výkony Chýlkové a Rösnera, pohádka je díky temnému ladění i temnému hradu poměrně depresivní, takže bravurně vybočuje ze všech cukrkandlových pohádek navlečených do škrobených šatiček. ()

Noah07 odpad!

ještě tam chybí laserové zbraně....je to degradace českých pohádek!!!!!!! Tento film je zralý na žalobu!!!!! Tento film beru jako urážku České hrdosti!!!!! ()

Larikazka

Popravdě radši nepouštět dětem, do doby než dosáhnou aspoň 10let. Dost si vybavuji reakci, když jsem byla malá. Této pohádky se bojím dodnes a opravdu jí nemám ráda i když je pěkně zpracovaná. ()

Veruska.Kuru

Pohádka? Spíše horor,jako malá jsem se jí strašně bála.. Do teď si pamatuji,jak jsem se v noci bála usnout... Rozhodně bych to pohádkou nenazvala... brrrr,ještě teď... ()

ruminawi

Pro dětské publikum zcela ideální pohádka, společně s Nebojsou, O Janovi a podivuhodném příteli, Devátým srdcem a Pannou a netvorem zahřeje - spíše v kaťatech, než u srdéčka. Chrt je excelentní! ()

Nick321

Mistrovské dílo. Skvělá temná pohádka o matce, která v hněvu vyřkne kletbu nad svými sedmi syny, jenž se skutečně naplní. Jediná Bohdanka, jejich pozdější dcera, může zlomit kletbu. Neuvážená slova kletbu způsobila, nekonečné mlčení a utrpení ji mohou zase odčinit. Bohdanka nesmí promluvit dokud nebudou ušité košile pro všech sedm bratrů, a to ani když jí jde o život, neboť má za svou sokyni žárlivou úchylnou sestru prince, co se v touze po svých plánech neštítí intrik, pomluv, ani vraždy. Celou pohádku doprovází úžasná hudba, která vás prostě chytne za srdce. Pro mě Sedmero krkavců z roku 2015 je oproti tomu laciná cetka. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)