Claudia Cardinale a jej tajomstvá

(TV film)
  • Česko Claudia Cardinalová - žena s tajemstvím (viac)

Toto je príbeh mladého dievčaťa, ktoré nechcelo účinkovať vo filme, ale stalo sa napokon filmovou legendou. Je to aj príbeh tajomstva, ktoré spoluvytváralo jej kariéru. Príbeh Claudie Cardinale – príbeh hoden románu. Bola milenkou Alaina Delona vo Viscontiho filme Gepard, bola aj Felliniho múzou a konkurovala Brigitte Bardot. Táto mladá žena, pôvodom z Tuniska, nemala žiadne predpoklady pre filmovú kariéru – iba prirodzenú krásu. Pochádzala z tradičnej tuniskej rodiny, kde ženy účinkovali iba ako múdre manželky a matky. Zúčastnila sa na okrajovej súťaži krásy a tam si ju všimli filmoví producenti. K účinkovaniu ju však prinútili – pod nátlakom. Súviselo to s tajomstvom, ktoré ukrývala po celý život... (RTVS)

Marze

Stručné, jasné, působivé. "Krásná, mladá, veselá". Druhou polovinu jejího života nevidíme. Stejně tak skutečné důvody, že v 35 letech tři roky nemohla točit. Podle výzkumů se ženám v 35 letech plus minus tři měsíce začne prudce zhoršovat kvalita kůže a začnou vypadat jako zombies. Druhé , psychologická hranice , je po dosažení padesátky. Ženy si pak stěžují, že jsou pro muže najednou "neviditelné". Pobavila mě nechtěná feministická hláška "John Wayne ji při natáčení westernu v horku vysekne poklonu Jsi opravdovej chlap". Nebo pěkně vystihnutá hláška "Nejúčinnější zbraně Claudie jsou dobrá nálada a neodolatelný úsměv". Tedy to, co mají české ženy asi pět minut denně. ()

vesper001

Dokument, který v mnoha ohledech klouže po povrchu a papouškuje novinové články rozdílných úrovní. Nesrovnalosti jsou zřetelnější, pokud znáte Claudiinu autobiografii (Já, Claudia, ty, Claudie). Hodnotné jsou především záběry z úplně prvních filmových záběrů, ve kterých se objevila a díky kterým svět objevil ji. Také je třeba podotknout, že dokument zahrnuje jen první polovinu jejího života, jehož další etapy také stojí za povšimnutí. ()

mira007

Francouzský standardní dokument o francouzské legendě Claudii Cardinale, kterou si dneska vybavím jen z filmů Cartouche a Tenkrát na západě. Čekal jsem něco didakticky fádního, ale hodně zaujaly začátky kariéry aneb jak se z neznámé dívky z Tuniska udělá hvězda. Nejprve si ji náhodou vyberou do němého pársekundového camea manželka rybáře v cestopisu o Tunisku, za dva roky už má dialog v blízkovýchodní pohádce, pak vyhraje jakousi soutěž krásy nejhezčí Italky v Tunisu a za odměnu letí na výlet na filmový festival jako host. Tam dostane milion nabídek, ale odmítne je a letí domů, na letišti ji vyfotí novinář a stane se ještě slavnější a dostává spousty nabídek na film. Pak přijme, ale otěhotní což skrývá a když to svému producentovi prozradí, ten ji nevyhodí, ale pošle do Anglie pod záminkou jazykového kurzu. Po porodu vydávají syna za jejího bratra, což ten chudák sám netuší..... jak říkám, čekal jsem něco standardního, ale nakonec to byl životopisný dokument, který zaujal. ()

Arsenal83

Pekný dokument ktorý je stručným prierezom Claudiinej resp. Claudinej kariéry a ponúkne hneď niekoľko zauímavostí. Že sa táto krásavica stala herečkou celkom náhodou a nebolo za tým nič iné ako jej exotická krása. Že jej materinským jazykom bola francúzština a taliansky sa učila len pomaly. Že práve kvôli tomu síce dostala cenu za výkon v "Děvče se zvazadlem", no následne jej cenu zobrali pretože bola nadabovaná atď. Archívne súkromné zábery, jej výpovede a zábery z filmov. ()

progression

Zajímavý dokument o jedné z nejkrásnějších ikon filmového plátna všech dob (možná dokonce té nejkrásnější). A kromě toho i skvělé herečky, která to v životě neměla vůbec jednoduché, což dokument zaměřený spíše na první léta její velice bohaté herecké kariéry postupně odhaluje. To jak vypadá v současné době je něco neuvěřitelného a kéž by jí to ještě hodně dlouho vydrželo. ()