Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Temné lesy (2020)

Polskou filmovou tvorbu mám dost v oblibě, takže jsem se na seriál těšil, to jsem ale vůbec netušil, co mě vlastně čeká. Tvůrci střídali obě časové roviny (to je teď opravdu in) snad až příliš často, takže jsem v tom měl občas chaos, k tomu přidali velice zvláštní chování většiny postav, navíc se tady otevřelo nadměrné množství otázek (podle mého názoru), takže se řešily vraždy, zmizení, znásilnění, antisemitismus, vydírání, zpronevěra atd., atd. Při tomto výčtu by člověk očekával strhující tempo, ale opak byl pravdou. Příběh postupoval rychlostí zraněného slimáka obaleného v medu a slazeném kondenzovaném mléce, takže mé hodnocení nemohlo být vyšší. ()

Konec nevinnosti (2020) (E01)

Obvykle hodnotím úvodní epizody seriálů v podstatě neutrálními třemi hvězdičkami, pokud nejde o extrémně dobrý začátek nebo naopak o start spíše špatný. No, a mám obavu, že v případě polské série jsem byl spíše zklamán. Námět byl podle mého názoru sice zajímavý, ale tvůrci se ho chopili poněkud zvláštně a nabídli mi děj, u něhož jsem se po většinu času pouze nudil. ()

Lži (2020) (E02)

Druhá epizoda přinesla slušný chaos. Hledali se zmizelí lidé, v jiné časové rodině se řešil případ znásilnění, psaly se eseje, a aby toho nebylo málo, došlo i na antisemitismus, který už má v silně katolickém Polsku hezkou tradici. A přes všechno, co jsem teď vyjmenoval, to byla jen velká nuda. ()

Nic nevíš (2020) (E03)

Už v minulé epizodě mě zarazilo, že vyšetřovatel, který se na prokurátora dívá jako na možného podezřelého z vraždy, mu vysvětlí, kde najde možnou svědkyni. Říkal jsem si, že to byl asi úlet a nechal jsem to být, ale protože děj v tomto dílu na tuto pitomost navázal ještě hloupějším způsobem, nedalo se. Logika to pěkně schytávala, ale nudu to nepřebilo. 2*- ()

Co oči nevidí (2020) (E04)

Pohled tohoto konkrétního tvůrčího týmu na funkci prokurátora je silně odlišný od naprosté většiny ostatních filmařů. Prokurátor bývá zpravidla velkým zvířetem, před kterým policisté scvaknou podpadky, a mimo doslech pronesou peprný komentář, v tomto seriálu je to slabá figurka, s níž si každý dělá co chce. Kromě dalších nesmyslů, které se tu objevovaly, jsem s údivem zjistil, že jsem se jaksi míň nudil. ()

Tvoje sestra je mrtvá (2020) (E05)

Předchozí epizoda ve mně vzbudila naději, že by mohla být druhá polovina seriálu přece jen o něco lepší, ale v tomto dílu jsem musel čelit takovému množství nesmyslů, až mi nezbylo nic jiného, než nechat svou naději tiše zemřít bez možnosti resiscutace. Tady se už vyloženě vařilo z vody. ()

Dlouhá cesta domů (2020) (E06)

Původně jsem chtěl závěrečnou epizodu "ocenit" jen jednou hvězdičkou, ale mé nadšení z toho, že už je konec, bylo tak velké, až se projevilo i na hodnocení. Ze šestého dílu se vyklubal řádný paskvil a pověstnou třešničkou na dortu bylo zjištění, že Klaudii potkal osud horší než smrt. ()