Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (5)

Temné lesy (2020)

Temné lesy mají zajímavý, komplikovaný příběh. Ze začátku jsem byla i příjemně překvapená stylem natočení, bylo to něco jinýho, místy spíš hororová atmosféra nebyla vůbec na škodu. Ale bohužel to pro mě nemělo to správné tempo, většinou tak dvakrát za díl jsem koukala, kolik ještě zbývá do konce (a většinou jsem byla sotva v půlce) a tak jsem to čtvrtým dílem prostě vzdala a dvouma dalšíma se poctivě proklikala, abych věděla jak to dopadne. Podle mě je tu vabank, zda vám ten styl sedne nebo ne. Ony postavy tu totiž taky nijak zvlášť sympatický nejsou (aspoň pro mě), arogance tu najdete plno. ()

Konec nevinnosti (2020) (E01)

Je to jiný. Líbilo se mi to. Ale i tak jsem měla pocit, že se to táhne jak žvejka. První, “seznamovací” epizoda toho neprozradila moc, nicméně závěr rozhodně navnadí na další díl a vůbec celou táborovou záhadu. ()

Lži (2020) (E02)

Má to světlé momenty, místy hodně dobrou atmosféru (spíš hororovou, než thrillerovou), nicméně i u tohoto dílu jsem dvakrát čuměla na čas, jestli už se blížíme k závěru (a bohužel jsem vždy byla zklamaná, že ještě ne :D). Pocitově jsou ty epizody pro mě moc dlouhý. Říkám si, zda bych radši neměla sáhnout po knize... zda by to pro mě nebyl lepší zážitek. ()

Nic nevíš (2020) (E03)

Potřebovala bych tam už trochu naděje a sympatickou postavu, které by se dalo fandit. Zatím fandím jen Kamile, ale těžko říct, co jí přeju. Ono i kdyby se vrátila na scénu, což vidim velmi nepravděpodobně, asi by to nebylo v třpytivé záři slunce. ()

Co oči nevidí (2020) (E04)

Asi od poloviny jsem začala přetáčet dopředu. Fakt mě zajímá, co z toho bude, ale myšlenka na to, ze se budu (spíše) nudit u dalších dvou dílů, se mi nezamlouvá. To tempo vyprávění mi prostě nesedí. Moje teorie je ta, ze je všechny zabil Artur. Šel po Monice, nějak se to zvrtlo a Kamila s Danielem? se tam připletli. A jelikož si všichni mysleli, že je taky mrtvej, tak to tak nechal. Rodiče to vše kryjí, páč z toho měli prachy. Matka Pavla je mrtvá, protože na to kdysi přišla. Ale proč ukazuje na Pavla netuším. Možná je to nemocnej magor a všechno udělal on sám, jen to vytěsnil :D kriste bože já bych se zápletkama fakt živit nemohla. ()