Snímek Přísně tajné staví americkou rockovou hvězdu Nicka Riverse (Val Kilmer) proti obávanému východoněmeckému vrchnímu velitelství. Je to závod s časem, když se Nick spojí s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce ještě předtím, než vyrobí super zbraň - Polaris Mine. Všechny myslitelné vtipy se kupí na jedné hromadě, která zahrnuje takové věci jako podvodní salón se stylovou westernovou bitkou, setkání s Deja Vu, velitelem francouzského odboje a krávy v holinách. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě... ()

Duncen

Top Secret není taková bomba, jak jsem podle hodnocení myslel. Zuckerovi s Abrhamsem mají na svědomí rozhodně lepší komedie, sem tam se nějaký gag povedl, ale jako celek mě to nenadchlo. Každopádně je to lepší než parodie natáčené poslední dobou, které absolutně nemají vkus jako například Disaster a Epic movie... Ve filmu zažívá svůj herecký debut Val Kilmer, kterého známe spíše z akční snímků a do kterých mi i více sedí.. Moje hodnocení 60 %. ()

Bakllazaan

V tomto filmu je jasně viditelný rukopis pánů (mistrů) Zuckerů a Abrahamse. Jsou vyjímeční také tím, že do záběrů zakomponovávají věci, které nejsou na první pohled vidět, ale když si jich všimnete, zaručeně vás dostanou. Při každém jejich filmu napjatě čekám na chvíli, kdy přijde první GAG. Jak bude asi vypadat? Kdo dostane do nosu tentokrát? Jelikož je pravidlem, že první vtípek vás buď naprosto odradí, nebo se smíchem navnadí na další. V tomto případě byl onen GAG zvolen naprosto geniálně. Zápas s nezničitelným "náckem" je opravdu pamětihodný:) Zbytek filmu se nese ve stejném duchu bez špetky trapnosti. Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého. Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie. ()

vyfuk

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka. ()

InJo

Další z geniálních parodií od tria ZAZ, na rozdíl od Bláznivých střel či Žhavých výstřelů bohužel velmi přehlížená (pro mě zcela nepochopitelně). Gagy všeho typu (verbální, fyzické, v prvním i druhém plánu, od takřka dětinských až po tuze sofistikované) od začátku do konce, v každé scéně, v každé minutě. Už jen vynikající reverzní pasáž v knihovně dokonale ilustruje, že tvůrci se pouze "lacině" nevysmívají hloupým klišé či ikonickým momentům (jako to dělá spousta autorů parodií, kteří přišli po nich), ale že dobře rozuměli i samotnému filmovému médiu a jeho možnostem. 85 % ()

• Hotel, ve kterém zpívá Nick (Val Kilmer), se jmenuje "Gei Schluffen. " V hebrejštině to znamená „běž spát“. (HellFire)
  • „Němčina“, kterou se Nick (Val Kilmer) učí ve vlaku, není vůbec reálným jazykem. (HellFire)
  • V titulcích se objeví klasické hrátky tria ZAZ. Je tu i odkaz na jinou parodii The Rutles: All You Need Is Cash, a sice sloganem "Hey Diddle Diddle, Cat Hit The Fiddle", což je verš z písně "Piggy In The Middle". (Robbi)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)