The Rutles

(TV film)
  • Veľká Británia The Rutles: All You Need Is Cash (viac)

Eric Idle, Neil Innes a jejich přátelé natočili tento satirický snímek v montypythonovském duchu podle vzestupu a skonu nejslavnější kapely všech dob - The Beatles - a byli při jeho tvorbě velmi pečliví. Neil Innes pro film napsal víc než patnáct písní v "broukovském" stylu, ve filmu se objeví parodie na "schodovou scénu" z Perného dne nebo nápodoba památného Koncertu na střeše. Mezi účinkujícími můžema najít i skutečného Beatla George Harrisona, muzikanty Paula Simona a Micka Jaggera nebo dalšího z Monty Pythonů Michaela Palina. Takže, slovy samotných Rutles "All you need is cash"... (Morien)

Elementál

Velice zdařilá parodie na Beatlemánii v podání torza montypythonovské skupiny. Zejména mě potěšily reakce na známé "beatlekausy", vystupování známých figur šoubyznysu (zejm. Mick Jagger a Bill Murray) a samozřejmě klasický montypythonovský přístup k vyprávění filmu. idle pobíhající źa kamerou a teleportující se z města do města jen proto, aby se mohl přemístit jinam a tam podat jiné absurdní informace... :-) Pro fanoušky MP nutnost, pro fanouśky Beatles to samé. ()

Morien

Eric Idle je jako Paul McCartney v Koncertu na střeše opravdu k sežrání. A když člověk vidí, jak jim v parodii na Help padají jablka na hlavu... ach. Řekla bych ale, že divák musí dobře znát dobový kontext a dějiny skutečných Brouků, aby věděl, na co se to vlastně dívá. Já zde stejně jako u skutečných brouků a některých dalších hudebních i nehudebních ikon žasnu, jak můžou mít tak tenké nohy. -"You need feet to keep your socks on." ()

JohnnyD

Na to, že sa v jednom filme stretla časť Monthy Pythonov (Idle, Palin) a časť zlatej generácie Saturday Night Live (Belushi, Aykroyd, Murray) za podpory mnohých hudobníkov (Simon, Jagger, Harrison) a o Beatles, je výsledok viac než rozpačitý a až na pár absurdných vtipov Erica Idle nie veľmi smiešny. Spinal Tap vyšiel oveľa viac. ()

Jara.Cimrman.jr

"První album točili dvacet minut, druhé ještě déle." Pololegendární dokument o jedné liverpoolské kapele, jejíž členové nosili těsné kalhoty, nelegálně chlastali čaj a rozpoutali spontánní Rutlemánii, jistě potěší každého, kdo si někdy pobrukoval All You Need Is Love (Cash). Jako fanda Beatles, kteří hráli ve stejném čase i prostoru, ale přesto někde úplně jinde, musím konstatovat svou spokojenost se snímkem, avšak krysí úlet nemůže brouččímu yeah-yeah přes veškerou snahu konkurovat. ()

Eddard

Aneb jak by vypadal Erikův skeč v Cirkusu, kdyby na něj dostal hodinu a půl, potřebný rozpočet a čas. Jeho klasický zarputile vážný reportér nás provádí po historii jedné Liverpoolské skupiny, která víc než trochu připomíná skutečnou historii legendárních Beatles. Tvůrci si s parodickou kapelou vyhráli - složeno bylo zhruba patnáct skladeb, které jsou ve svém aranžmá a stylu lahůdkově analogické ke skutečným beatlsáckým sklatbám (All you need is love / Love life, Help! / Ouch!, ...), brilantně napodobili slavný humor jejich členů na fiktivních tiskových konferencích, natočili (samozřejmě taktéž fiktivní) vzpomínkové rozhovory s několika velkými současníky Beatles / Rutles - Mickem Jaggerem, Paulem Simonem, ... To všechno v v duši pythonovských tradic, které zvýrazňuje jak samotný Idle v roli komentátora/ Dirka McQuicklyho, účast Michaela Palina, tak určitá skečovitost jednotlivých sekvencí... Poctivé čtyři hvězdy, pátou eventuálně přihodím po dalším zhlédnutí. Mimochodem, jde o první filmovou roli Billa Murrayho, jeho dvacetisekundová scéna stojí za to ;-) 80% ()

• Neil Innes (Ron Nasty) účinkoval ve skupině The Bonzo Dog (Doo-Dah) Band. Mimo jiné napsal písničku "I'm The Urban Spacemen"; produkoval ji Paul McCartney. (Robbi)
  • Z 11 řadových LP Beatles si The Rutles pro svou mystifikaci vypůjčili více než polovinu - použili názvy a obaly těchto desek: With The Beatles / Meet The Rutles, A Hard Day's Night / A Hard Day's Rut, Help! / Ouch!, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band / Sgt. Rutter's Only Darts Club Band, Magical Mystery Tour / Tragical History Tour a Let It Be / Let It Rot. (Robbi)
  • Snímek vznikl pro britskou televizi. V USA a v Austrálii byl však uváděn v kinech. (contrastic)