Najkrajšie rozprávky: Tri kráľove deti

(TV film)
  • Česko Tři královské děti (viac)

Princ Alexander, sa vzpriečil želaniam svojej matky a oženil sa za krásnu dcéru farmára, Máriu. Jeho matka, kráľovná, sa s tým nedokázala zmieriť a preto sa manželom pomstila tak, že každé z ich troch detí, ktoré sa im narodilo, dala hodiť do rieky. Jej sluha na to však nemal srdce a preto ich šetrne vložil do košíka a pustil po prúde. O niekoľko rokov neskôr kráľovná zistí, že súrodenci ešte stále žijú, pretože sa ich ujali mlynár so svojou ženou, ktorí ich našli v rieke. Vychovali ich ako vlastné deti. Zlá kráľovná sa rozhodne, že urobí všetko pre to, aby sa svojich nechcených vnúčat zbavila. Priblíži sa k nim ako stará bylinkárka a povie Lotte, že existuje Vták pravdy, ktorý býva na Čarovnej hore a ten im môže prezradiť, odkiaľ skutočne pochádzajú. Lottini bratia sa rozhodnú pokoriť Čarovnú horu, kde žije Vták pravdy avšak dostanú sa do kráľovninej pasce a premenia sa na kamene. Dokáže Lotte zachrániť svojich bratov a nájsť pravdu o ich pôvode? (RTVS)

dogrose

Ano, Němci mají jinou mentalitu, takže jejich pohádky nejsou zrovna řachandy, jaké očekáváme v Česku. Ale jinak bychom se od nich měli učit: jak vystavět zápletku, charakter postav, dynamiku příběhu, zkrátka, jak to celé poskládat, aby to mělo hlavu a patu a ještě to diváka bavilo, že si ani nechce odskočit se vyčůrat, aby o něco nepřišel. A to vše v pouhých 60 minutách. Navíc nepotřebujete mít perfektní němčinu, abyste této pohádce porozuměli. Děsím se jen, že až to zas Nova nadabuje svým příšerním nekvalitním dabingem, pohádka ztratí v češtině své kouzlo. ()

Skuby47

Velmi příjemná klasická pohádka. Zdá se, že němečtí tvůrci od nás už ledacos odkoukali a jsou ve své tvorbě lepší než my. Jednak délku filmu zbytečně nenatahují, hodinová stopáž je tak akorát. Na výpravě a kostýmech se nešetří, příběh má v sobě prvky originality, herci jsou pro nás neznámí a působí věrohodně. Možná by měli ještě přidat trochu humoru, ale i tak snímek stojí za opakované zhlédnutí. ()

honeysuckle

Po chvilce váhání dávám plný počet hvězdiček. Ve srovnání se včerejší českou štědrovečerní Princeznou (s půlkou království), je to jak nebe a dudy. Stručné, přímočaré, srozumitelné: přitom je zde jasně vystavěná zápletka, sympatické postavy, špetka humoru (sklerotický „Vogel der Wahrheit“ pobavil), zlo je kategoricky potrestáno a když se biologická i adoptivní rodina tří královských dětí nakonec sejdou u společného oběda, jedno oko nezůstane suché. Za hodinku stopáže mají hotovo, ani se nestihnete začít nudit. Jo, a byli tam moc hezcí psi (živí i vyřezávaní)! Viděno dnes, 25. 12., v televizní premiéře na Das Erste. ()

Richard768

Celkom príjemná a pozerateľná moderná rozprávka. Obsahuje dosť klasických prvkov ako napr. novorodeňa pustené dolu vodou či plnenie úloh. Tieto sú však podané trochu zjednodušenou formou, bez symbolického významu. Neviem, či prototyp zlej a ošklivej matky je pre deti vhodný, mohli jej dať aspoň nejaké kladné vlastnosti. Na odľahčenie nás pobavil pozoruhodný "Vogel der Wahrheit". No škoda, že tam nechali ešte dva kamene neodkliate - kto v nich mohol byť? ()

Grezocrusk odpad!

Niečo takéto som ešte nevidel a ani nechcem..... Toto je rozprávka? Logika 0 bodov, predvýdateľnost totálna, trápnosť priamočiara a herecký výkon si určite zaslúži nejakú cenu. Jak môže honeysuckle napísať že toto je za plný počet a Princezna s pul kralovstvi je shit? Oproti tomuto je i taký film Python a spol. i na 2 *. Ak nechcete aby vám odumreli bunky , určite ale určite nájdete aj lepšiu rozprávku... Fakt som nasraný jak môže niečo takéto mať hodnotenie 60%...Hambite sa ()

Megahead

Príbeh bol zasadený do veľmi pekného prostredia, celé okolie bolo príjemne nasnímané, pričom kamera pekne zobrazila pestrosť prírody a farby. Rozprávka zobrazovala silu úprimnej lásky, t.j. bez rozdielov (bohatí / chudobní), lásku k deťom a samozrejme v protiklade zlo, závisť a neprajnosť. A ako to býva vždy v rozprávkach (a aj preto ich mám rád), dobro nakoniec zvíťazilo. ()