Řím, 1943. Matilde (Aurora Giovinazzo), Cencio (Pietro Castellitto), Fulvio (Claudio Santamaria) a Mario (Giancarlo Martini) jsou hlavními lákadly cirkusu Mezza Piotta, který provozuje Izrael, a mezitím někdo začne pátrat po čtyřech podivínech s plánem, který by mohl změnit osud celého světa. (FunDinDung)

Sharlis

Niektore pasaze su fakt super a zabavne, hlavne tie s partyzanmi. Rozhodne sa jedna o netradicny a docela sprosty film, ktory stoji za pozretie. Na druhu stranu problemom su velmi nevyrazni herci v hlavnych ulohach, ktori proste ocividne nemali kapacitu utiahnut film takejto stopaze, posobia velmi nezaujato a sucho, nebavia - a mohli by, pretoze scenaristi im na to rozhodne dali moznosti az-az! Holt to je zase dan za neskuseneho rezisera, ktory z nich nic nevytrieskal. ()

Morholt

Bylo to divný. Někdy ta podivnost byla příjemná, jindy jsem byl trochu v rozpacích. Pokud bych měl vypreparovat nějakou dějovou linku, tak by to byla asi záchrana principála cirkusácké společnosti ze spárů nacistů. Ale ještě předtím se musí postavit šílenému kouzelnickému esesákovi-šestiprsťákovi trpícímu vizemi budoucnosti. Natočené je to na úrovni a pokud jde o válečné scény, tak ty by obstály i v nějakém tom áčkovém hollywoodském blockbusteru. Fajn to bylo i herecky, což platí především pro hlavní hrdinku a potěší i erkový rating, byť se do toho tvůrci mohli opřít trochu více. Co film trochu zabíjí je předlouhá stopáž, která nabízí až příliš hluchých míst. Výsledkem je nekompaktní celek, který víc než plynulou podívanou nabízí jen momentky. Ať už dobré, které by v jiných případech měly punc nezapomenutelnosti, tak ty špatné či přinejmenším trapné. Každopádně se jedná o originální kousek, který si šanci zaslouží. 60% ()

Rathalos

Freaks Out je sice zvlastny movie,ktory nebude pre kazdeho divaka,no pre mna skvele a vydarene spojenie dvoch filmovych zanrov,siel som do toho,ze to asi nebude moj salok kavy,ale mylil som sa,po cely cas ma to bavilo,je to vyborne natocene i zahrane a i to je dokazom toho,ze Europa sa uz davnejsie takmer vyrovnala americkej produkcii,cize spokojnost...:⁠-⁠) ()

MightyHal

Solidní italský blockbuster o členech cirkusu kterým nacisti zajmou jejich "principála" a oni se vydávají na jeho záchranu. Co překvapí hned na začátku je Rko, tohle je prostě něco co mile potěší a to hlavně u filmu co by fungoval i jako dobrodružná PG-13 nebo PG pohádka. Přeci jen tu sledujeme skupinku vyvrhelů kteří jdou bojovat proti zlu. Nutno ale podotknout že právě díky místy dospělejšímu pojetí tu postavy nejsou tak černobílé a díky tomu jsou i zábavné. Navíc hlavní čtverka postav má skvělou chemii a krom svých "postižení" tu fungují i jejich psychické nedostatky které ještě více prohlubují jejich trápení se zařazením se do společnosti. Což právě u tak dlouhého filmu je to hlavní, aby vás ta pouť postav bavila a zajímali jste se o ně, což tady tomu tak bylo. Další skvělou částí je vizuál který místy může lehce evokovat filmy od Jean-Pierre Jeuneta a to například hudbou či atmosférou různých scén a kulis. Ve výsledku se tedy jedná o hravý a divný film, který ale má srdce a myslím si že může i širší veřejnost oslovit. Škodou tak u mě je pouze že tvůrci nevytřískali Rkový rating o trošku více a ta stopáž je přeci jen docela delší, ale mě to nevadilo. Navíc hlavní konflikt ke konci filmu měl koule a byl skvělej. Jako fakt velký překvapení. ()

Fr

„VYUŽIJ SVOJE SCHOPNOSTI!“… Tak hlavně ten začátek je moc hezkej. Cirkusová poetika jakoby od Guillerma Del Tora (nebo Terry Gilliama), včetně těch kuriozitních bytostí.  A taky zasraný fašisti, do toho libá italština, fakt dobrý CGI… prostě ten vizuál je parádní. Fantasy pohádka pro dospělý plná násilí a krve! Co by za to poslední Marvelovky dali!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Režisér a scénárista Gabriele Mainetti už jeden „superhrdinskej“ film natočil. („Říkali mi Džigu“ z roku 2015). 2.) Thx za titule „majo0007“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()