Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

zliteonit

Moc pěkný seriál. Chvilku jsem si zvykal na to že většina hlavních hrdinů jsou děti a tak mladí herci. To ale bude tím že neznám komiks a nevím jaký je tam věkový průměr. Svým způsobem se tam odehrávají dva velké příběhy. Jeden v přítomnosti a druhý pomalu skládá dohromady minulost. Určitě si ho pustím zase. :) ()

zapalik

Provedení úžasný, scénář katastrofa. Chování hlavních nemyslících hrdinů úplně mimo mísu. Úplně to zkazilo celý seriál, který by jinak byl na 80 až devadesát procent. Takhle sotva padesát. ()

Raijin

Dokaze zaujat dostatocne aby divak zapol dalsi diel. Seriál skor pre tinedzerov, ktori budu shipoovat postavy. Tie su inak casto neskutocne stupidne a im rozhodnutiam nerozumiem. Postradaju logiku a sedliacke uvazovanie. Nepomaha tomu ani to, ze kamera nie je nicim povabna a casto to posobi ako homemade video. Vseobecne za to to ma krasne prostredie a myslienku. Dobre vytvoreny setting a rozvrhnute postavy. Zvlada robit aj prekvapenia. Vseobecne by som to doporucil, ale viac kvoli napadu a predlohe, menej uz vdaka samotnemu prevedeniu. ()

Psycho.R

Překvapive stále ještě zajímavé a celkem nápadité. Teenageři tu nejsou vyobrazení jako slušňáci, kteří nepijí alkohol a nesouloží, ale uvěřitelně. Taky je tu naprosto minimálně současných Hollywoodských kvót, což dnes není samozřejmost. Jen si říkám, jestli by se neměl. Etflix zamyslet sám nad sebou, když napřed stáhl ze svých filmů Jih proti severu. Sice ho pak přidal i s vysvětlením, že být černým a sloužit je špatné, ale tady je stejná situace bez vysvětlení, sice jen jednou, ale pořád to platí. ()

celticek

Reálně možná tak max 3 a 1/2. Znám to v komiksové podobě, ale už jsem si nepamatoval konec. Provedení se mi líbilo, víc tomu seděly ty temnější vsuvky. Suverénně nejlepší postava je Finta, líbil se mi i Bóďa. Škoda, že člověk tématu neznalý musí dlouho čekat a defacto až v posledních epizodách zjistí, o co přesně jde. To, co mi vyloženě vadí, je chystačka na další sérii. Vážně nejde v dnešní době natočit ucelený příběh? ()

ardno5

Nejprve napíšu, že mě to celkem i bavilo.. Avšak převládá zklamání. Když bych nečetl komiksovou předlohu, tak bych si stěžoval na občasné slabé herce, nebo tupé chování postav se špetkou odfláknutého scénáře.. Bohužel (možná bohu dík) všechny díly v komiksové podobě vlastním a jsou to moje nejoblíbenější obrázkové příběhy které vlastním. Tolik vynechaných pasáží, přeskakování děje a občas špatně natočené zápletky... ach jo.. Tak zmařené veledílo. Seriál ani z poloviny nevyužil potenciál. A přes to všechno se smiluji a ohodnotím čtyřmi * s odřenýma ušima! 70% ()

Don82

Musím uznat, že to, co se ze začátku jevilo jako tuctové fantasy se vyvinulo do příjemného seriálu se sympatickými postavami (mrk, mrk Kinsey) a zajímavým "rodinným" příběhem. Tempo více než svižné a v každém díle se divákovi odhalí o něco více z tajemného pozadí, které je ústředním tématem. Diváka to drží v neustálém napětí a tak se přistihnete, že vás prostě a jednoduše baví celá stopáž dílu a vy se těšíte na další. Příjemné překvapení. ()

viky13

Locke and Key se mi moc líbilo, v některých chvílích by to bylo dokonce i na pět hvězd, ale s čistým svědomím plnou palbu dát přeci jen nemůžu a to hlavně díky jistým dost cliche zvratům (aneb když vám někdo musí říci nějakou game changing informaci, ale než se stihnete sejít, zemře). Jen by mě docela zajímaly dvě věci - to, že je Gabe od začátku tak šíleně off se zdálo jen mně, nebo to bylo tak strašně očividné? A bylo to očividné schválně, nebo to mělo být veliké překvapení? ()

incognito

Komiksová předloha je úžasná, o tom zádná. Neflixovská adaptace úžasná není, o tom žádná. A tady bych mohl skončit... Každopádně seriál si z komiksu bere spíše střípky a ty pak skládá dohromady v jeden takový dost nesourodý celek. Originální komiks obsahuje jen 6 dílů. Tady bohužel šla vidita toho z práv vytříškat co nejvíc na rozdělení až do 3 sérií plus přidání vlastního příběhu, který už se toho původního zas až tak moc nedrží... Přidejme ještě docela ošklivé barvy a celkový vizuál. A i když mám HDR TV tak mi to celé přišlo takové zbytečně tmavé. ()

Vykuk

Nakonec lepší průměr, celkově baví, je to originální (dle komiksu), trochu nevyužitý potenciál, mohlo být více srandy s klíčema a míň vztahových krávovin, natahovaných dialogů o ničem.. ale je to prostě pro mlaďochy, patří to tam. Celkově velmi chytlavý seriál, ten typ, který vás nutí dívat se na další a další díl, jen občas přeskakuju, protože toho tlachání je někdy fakt až moc, občas divné reakce a chování postav, ale v celku prostě stojí za podívání. ()

carodejb

3 a 1/5 * - oproti komiksovej predlohe je to slabé. Tažko nevyužitý potenciál, hoci je tu nádej, že druhá séria prekvapý. Avšak nenudil som sa, lebo charaktery su napísané skvele, len to nie je to čo mám na predlohe rád. Vlastne prvých 20 minút poslednej epiz´dy sa k nej len priblížilo, sotatné je skor akosi tlmené. Dúfam, že v druhej sérií sa viac rozbehnú. ()

Solverino

No celkově to zhodnotit je fakt oříšek. Komiks jsem nečetl, nemůžu porovnat s originálem. Prvních pár dílů mě hodně navnadilo, ale pak je hroznej kvalitativní sešup dolů, skoro strmej pád. Postavy sice celkem sympatický, hudba mi přijde dost naprd - vůbec nebuduje napětí. Postavy se chovají ke konci už jako na práškách, asi není co hrát. Ze začátku ještě trochu napětí, ke konci už kvalita pro mentálně retardované. Samozřejmě všechno rasově, genderově a tak vůbec perfektně vybalancované (ve skupině je vždy běloch, černoch, asiat a nejaký míšenci, postrádám klingony a zbytek universa). Hmmm, celkově pěkně udělaná sračka u které se nudíte a nadávate a postavy vás štvou víc a víc... celkově silně podprůměrné, ke konci skoro odpad, ale navoněnej! ()

tkey

Zajímavý koncept, trochu víc pohádkové na můj vkus, ale ok. Co mě však naprosto irituje jsou jednotlivé postavy, skoro každé z nich bych chtěl vrazit jeden z těch klíčů do oka a zatočit, extrémně mě točí ta zrzavá MCBNP, ta tam sedí jako zlodědek na Hradě. Nebýt konce devátého dílu, neváhal bych tomu prásknout dvě hvězdy. ()