Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Psycho.R k tomuto seriálu (2)

Zámek a klíč (2020)

Překvapive stále ještě zajímavé a celkem nápadité. Teenageři tu nejsou vyobrazení jako slušňáci, kteří nepijí alkohol a nesouloží, ale uvěřitelně. Taky je tu naprosto minimálně současných Hollywoodských kvót, což dnes není samozřejmost. Jen si říkám, jestli by se neměl. Etflix zamyslet sám nad sebou, když napřed stáhl ze svých filmů Jih proti severu. Sice ho pak přidal i s vysvětlením, že být černým a sloužit je špatné, ale tady je stejná situace bez vysvětlení, sice jen jednou, ale pořád to platí. ()

Série 3 (2022) (S03)

Musím ocenit, že Netflix to nepodělal jako 4. sérii Stranger things. Ovšem samotný příběh už na mě působí omšele a vysvětlení: "On je mocnější démon, než já" nezabírá, neboť se nám nedostane vysvětlení proč je mocnější, v čem se to projevuje apod. Ale jinak je atmosféra pořád fajn. ()