Ragnarök – Konec světa

Nórsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (viac)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (14)

Série 1 (2020) (S01)

Přiznávám, že mě to bavilo, i když nejsem úplně cílovka. Asi i díky tomu bych k tomu našla dost výhrad, ale hodnotím to spíš nactiletýma očima. Prostředí, jazyk - to je můj šálek čaje. Hlavní hrdina je sice divnej mimoň, ale celkem sympatický. Jeho bráchu jsem nedokázala nějak odhadnout.. no až po dokoukání mi došlo, že to bude nejspíš Loki, že ano. U obrů vidím jeden velký nedostatek a to absence charisma v pánské části. Mladší to ještě kryje za hezkej obličej, ale starší... ten je k pousmání (a už ho kriste bože nesvlíkejte!). Chápu všechny, co jsou rozčarování z konce první řady... člověk přece jen čeká něco trochu víc. Já si to naštěstí pustila ve chvíli, kdy je druhá řada za dveřmi, tak jsem klidná. :D a celkem se těším. ()

Nový kluk (2020) (S01E01)

Přiznávám, že bych se v těch super kulisách radši dívala na detektivku, krimi nebo thriller. Nicméně musím říct, že se mi to celkem líbí, i když je to taková divnost z které vyleze bůh ví co. :) A! S Isoldou mě kapku naserinkali. ()

541 metrů (2020) (S01E02)

Nemůže si vyřizovat účty oblečenej!? ()

Jutulheim (2020) (S01E03)

Nejzajímavější byl asi ten bizarní večírek na konci. SPOILER!! I když nechápu, proč se na něm Magne opíjel, když má podezření, že má tatík prsty v kámoščiné smrti. Neměl by být spíš ve střehu? 3,5* narozdíl od ostatních se mi tento díl zdál zatím nejslabší. Vždyť první dvě třetiny nenabídly nic, co bychom neviděli už v předchozích dvou dílech. ()

Ginnungagap (2020) (S01E04)

Marně hledám kouzlo Gry. A proč leze do zavřenejch dveří? ()

Protonové číslo 48 (2020) (S01E05)

Není nad to podepsat si barely s vlastním sajrajtem. Magneho moc nechápu, proč určitým lidem neukáže co umí? Možná by mu to u nich hodilo nějaký plusový body. :D ()

Ano, milujeme tuhle zemi (2020) (S01E06)

Chudák otloukánek Fjor. Je pravda, že to končí divně. Byť je za rohem další série. ()

Série 2 (2021) (S02)

Druhá řada má taky spoustu míst, kde máte tendenci zívat, ale přece jen chytla lepší tempo než ta první. Magne mi tu pěkně lezl na nervy, Laurits na ně zase brnkal, protože člověk nikdy moc neví, co mu přelítne přes nos a ke komu se přikloní. Horká hlava Magne získal další čtyři parťáky, ale neváží si jich, neváží. Těším se na třetí řadu. ()

Nerozluční bratři (2021) (S02E01)

Ta Turid! Na co sáhne, to podělá. :D Jinak... dobrý začátek druhé řady. Rozhodně to není nuda. ()

Co se stalo s tou milou stařenkou? (2021) (S02E02)

Díl, kterej mi dral nervy snad ještě víc jak Magnemu. Tolik příležitostí k rozčilování! :D 3,5* ()

Moc patří lidu (2021) (S02E03)

Díky Lauritsovi je to napínavý jako guma v gatích. Závěr jsem nečekala, nebudu lhát. ()

Bůh je zkrátka bůh, jenže lidé zakoušejí smrt (2021) (S02E04)

Dobrá zpráva je, že příštím dílem nejspíš konečně začne to pravý tóčo a Magde snad začne zavírat pusu, když se diví. Horší je, že opět začalo svlíkačku za kačku. Na mě to ani u tohoto nefunguje. ()

Znát sám sebe (2021) (S02E05)

Fičák se nekoná. Za mě nuda. Magne nechce? Ok. DALŠÍ!!! ()

Láska hory přenáší (2021) (S02E06)

Poslední díl druhé řady byl super. Od počátečního napětí, přes intriky. Jen ten Magne mě štve víc a víc. Já vím, že je mu osmnáct, ale on vůbec VŮBEC nepřemýšlí. ()