One Breath Around The World

Krátkometrážny / Športový
Francúzsko, 2019, 12 min

Dikaiarchos

No řekněte, že filmy Ama a One Breath nepatří k sobě! Tvoří je stejné molekuly, dýchají stejným vědomím a uvědoměním. Divák si skrze ně může připomenout, kým doopravdy jsme. Kým doopravdy jsme, když opustíme velmoc konceptů a iluzí, které nás stlačují a redukují na narcisty zacyklené v obehraných fraškách a psychodramatech? – Oba filmy z nás to přischlé bahno smývají a zviditelňují molekuly skutečného čerstvého bytí. V těch očistných chvílích nemá nezměrný, ustavičně přítomný, kreativně činorodý vesmír nejmenší problém poznávat v nás sám sebe. A naopak. / Můj dík plave k JC a BM, kteří díla vyšnorchlovali z hlubin filmového oceánu. ()

AngelLucy

Kdyby to byla hra, tak bych si ji okamžitě zahrála. Dech beroucí podívaná s odpovídajícím všudypřítomným napětím. Inspirativní záběry rozhodně zaujmou nadšence podmořských zákoutí, ale i živočichů, kteří v nás vzbuzují úctu. ()

bratr.Milan

Někdy mívám podobné sny, dříve častěji než nyní. Po shlédnutí tohoto snímku jsem poznal, že to nejsou sny, ale realita. Rád vědomě cvičím s dechem, ale na výdrž potápěčů Guillaume Néry a Julie Gautier nemám ani zdaleka. Takže si tento zážitek nemohu užít v moři naživo a občas si musím pustit jejich film. Když už dlouho nemám podobné sny, pomůžou mi zažít tu pokojnou hlubokou radost i v bdělém stavu. Když pak vyjdu z vody, po setkání s vorvani a keporkaky, znovu nacházím smysl života. ()