Ama

Scenár:

Kamera:

Jacques Ballard

JitkaCardova

Zvědomování a jemné umanuté posouvání hranic lidského, našich omezení a mezí, jež nám přidělují význam i tvar, nám dává sílu dobývat specifický druh krásy. Tohle je její vrcholný prožitek, nádherně sdílený. Dýchala jsem  slastně mě mrazilo. *** Oceňuji nesmírně střih, že se ho nebáli, nepokoušeli se zdokumentovat a "dokázat" divákům, že celá kreace je na jeden nádech. Vytváří to silné pouto důvěry a intimity s divákem, který ví, co výjimečně nádherného o lidském životě, hranicích a schopnostech prožívání, dobývání a krásy se s ním sdílí. Děkuji. *** Vidět lze třeba zde. *~ ()

Jirka_Šč

Tanec pod vodou. Emocionální číslo, jehož smysl nevykládám. Tiše jsem ale oceňoval výkon té plavkyně. Cca 10 metrů hloubka a na dně mohla být jen tak, že vypustila vzduch z plic (edit: ggoglím a zjišťuji, že Julie Gautier je hloubková potápěčka na nádech s francouzským rekordem 68 metrů). ()

• Točilo se v nejhlubším bazénu světa Y-40 The Deep Joy, který je v italském Montegrotto Terme, nedaleko Verony. Netočilo se však na jeho nejhlubším místě. (Jirka_Šč)