Astartes jsou sérií krátkých CGI filmů, které představují abordáž nepřátelské lodi vesmírnými mariňáky (astartes). Jedná se o neoficiální fanouškovský projekt, který je zasazen do univerza Warhammeru 40 000. (Tarmenel)

EvilPhoEniX

Fan 13 minutový projekt zasazený do světa Warhammer  a je to teda ukrutná nálož! Pořádně temné, pěkně brutální, úžasná atmosféra, prvotřídní vizuál, našlapané armory, skvělá hudba a řízná akce. Tohle je hodně velká paráda a z 13 minut jsem si odnesl zážitek jak z plnohodnotného filmu. 10/10. ()

Drom

Skvěle! A to nejen proto, že z univerza Warhammer prakticky nic není, nemluvě o tom, že Games Workshop jaksi cpe Age of Sigmar a 40k vesele hnije. Výborný po stránce animace, zvuku i příběhu a byla to radost vidět. Několikrát. Škoda, že to nemá ani 15 minut, ale i tak to bylo o moc lepší, než ta bojovka vesmírných ultrabukvičáků. ()

Cappuccino

Príbeh Warhammer 40 000 nepoznám, k projektu som sa dostal na odporúčanie. Len ťažko uveriť tomu, že Astartes vytvoril jeden jediný človek. Po vizuálnej stránke ide o absolútne úchvatné dielo, ktoré mi pripomínalo skvelé Warcraft cinematics. Iba s tým rozdielom, že na upútavkách Blizzardu robí tím profesionálov. ()

• V roce 2021 se změnil projekt z neoficiálního fanouškovského projektu na oficiální, jelikož Games Workshop (majitel licence) se domluvil s autorem na spolupráci a převzetí projektu. Následkem toho byla série filmů odstraněna z oficiálního YouTube kanálu autora a je legálně dostupná pouze na oficiálních stránkách Warhammer Community. (Tarmenel)
  • Autorův YouTube kanál byl v roce 2019 nahekován a prodán třetí straně, což pozastavilo práce na celém projektu. (Tarmenel)