Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

sQelle

Ihned zařazeno jako nejlepší zážitek z kina. rozhodně nejlepší film roku a celkově nejlepší dílo z dílny Marvel od Endgame. Peter nám dospívá, ale stále v něm je mladistvá naivita, která způsobí příchod námi dávno známých. Přes to všechno chci vypíchnout Jamieho Foxxe a Alfreda Molinu, kteří si roli naprosto užívají a v případě Jamieho je vidět, že mu to tentokrát sedlo mnohem víc. Co se týká Willem Dafoeho, tak to je herecký koncert a silná dávka nostalgie na mé dětství. ()

NifKor

Nostalgie, kterou by si měl zažít každý fanoušek starších Spider-Man filmů v kině. Film šlape od začátku až do konce, každý herec si užívá svoji roli ať už je to perfektní Dafoe nebo neskutečně skvělý Jamie Foxx v roli Electra. Je to Marvel, takže o skvělé efekty není nouze a skvěle provedené akční scény také ne. Vtipy v Marvel filmech moc nemusím ale zde byly vážně skvélé a hodně z nich si dělalo srandu z předešlých Spider-Man filmů což bylo skvělé. Zrovna u tohohle filmu je škoda, že několik věcí si fanoušci leaknuli a tím se připravili z větší části o několik překvápek, které se ve filmu objevily. Od dob Endgame jsem neměl tak velkej hype jako zase tady a musím říct, že moje očekávání se naplnily. Jen škoda, že záporáci nedostali kvůli stopáži filmu tolik prostoru, když jich tam se nažili nasázet jich tolik. Jsem ale rád, že když měli nějací záporáci dostat více prostoru, tak že to byl Electro a Green Goblin. 8,5/10 ()

666Carnage

Podle mě a mého skromného názoru je tohle nejlepší Spiderman, který spatřil filmové plátno. Moje dětské srdce zaplesalo blahem. Tohle se musí vidět protože nevím, jak tohle napsat bez spoileru. Bylo tam všechno co jsem chtěl vidět. Tom Holland je dobrý soused spiderman a roli si užívá. A já si užil celých 150 minut. Někdo si tam asi najde chyby nebo nedostatky, ale já si užíval pavoučí jízdu a nehledal chyby. Opravdu je to pavoučí masterpiece. A za mě je to prostě plná palba. 100% Ps. Určitě je krom všech filmů lepší vidět i seriály ze světa MCU. ()

Kienast

Musím uznat, že v první hodině se Spidey chová jako vocas, jenže to co se začne dít potom je totální ultimátní zábava, plná akce, setkání starých známých a v neposlední řadě vás pak rejža Jon Watts emocionálně rozseká. 9/10 ()

wooozie

Ottův slovník naučný - definice slova "fanservis": 1. Autorem záměrně konaná činnost s cílem potěšit své fanoušky;  2. Spider-Man: No Way Home.  Určitě je tomu možné vytknout mnoho věcí a ano, Paralelní světy zůstávají bezpečně na pozici nejlepšího snímku o Spider-Manovi, ale nechci si to dobrovolně kazit. Do kina by se lidé měli chodit především bavit a já si opravdu po celou dobu stopáže užíval toho, že tvůrci přesně vědí, co jejich fanoušci chtějí, a tak se rozhodli servírovat jim to po tunách. Kromě zábavy a nostalgie zde fungují i emociální a vážnější scény, ale především je to čistokrevný popcorn, který těžce zkoušeným kinům letos zachránil krk. Díky za to všechno. ()

Dallon

Takže, prvně chci říct že jsem byl v obrovském očekávání. Především kvůli návratu Tobey Maguire a Andrew Garfield. A ostatních navrátivších postav, jako je: Willem DafoeAlfred Molina atd. Když jsem slyšel ty řeči, jako: nejtemnější Spider-Man, nejlepší Spider-Man vůbec, byl jsem vážně překvapený a nadšený. Ale pořád jsem měl obavy, jelikož Spider-Man v podání Tom Holland je pro mě vůbec ten nejhorší, ale tentokrát jsem tomu uvěřil. Ale bohužel, možná to bylo i obrovským očekáváním ale, ty recenze které mluví o 9-10/10, si podle mě tenhle film rozhodně nezaslouží. Musím přiznat že akce je o něco lepší jak třeba ve Far from Home. Vizuál je taky super. Ale ten samotný příběh, a to zasazení navrátivších postav byla hrůza, totální patlanina. Příběh byl fakt otřesnej, jde vidět že hodně tlačili na pilu aby tam všechny záporáky a postavy narvali, je to sice nádherný fanservis, ale hrozná patlanina pro běžného diváka. Samotné postavy, jako Octopus, Goblin, Elektro, jsou super, ale nemůžu se zbavit pocitu že jsou jiní než v předchozích dílech. Ted nemyslím vizuálně, ale scénáristicky. Spíš jde asi o to že celá trilogie s Tomem Hollandem je tlačená hodně přes humor který mě osobně vůbec nesedí a akorát to kazí atmosféru. Když to srovnám třeba s trilogií s Tobeyem Maguirem tak tam mi humor sedl tedy mnohem víc než tady. Je tam udělaný s citem a není to zbytečně přeplácaný a někdy až trapný. Příchod předchozích Spider-Manů, šel podle mě taky udělat mnohem lépe. Andrew Garfield měl skvělej příchod, mrzí mě že byl lepší jak u Tobeyho. Celkově mi přijde že Andrew si to užíval mnohem víc jak Tobey, bylo vidět že byl rád že se do role vrátil. U Tobeyho jsem tohle necítil, nebyl ani tolik nahláškovaný a prostě bych si přál aby měl zásadnější roli,a víc prostoru. V kině jsem byl stejně nadšený, protože když vidíte svoji oblíbenou postavu po desíti letech, kterou jste ve svých osmi letech sledovali v televizi, tak jste prostě nadšení. Bohužel musím vypíchnout další věc, nejtemnější Spider-Man ?? To fakt ?? Neee to rozhodně ne, nevím kdo to řekl, ale ten kdo to byl tak asi neviděl Spiderman 3. To je nejtemnější Spider-Man. Bohužel musím říct že jsem zklamaný, po obrovském očekávání, nadšení, a naději že konečně Spider-Man v podání Toma Hollanda bude dobrý, je fuč. Bohužel, Tobeyho a Andrewa jsem si užil, sice mohli být zpracovaní lépe, ale s těmi jsem byl spokojený. Celkově to je ale patlanina, která nemá dobrý příběh, postavy jsou zbytečně moc nahláškované a někdy až trapné, a celkově se prostě nemůžu zbavit pocitu že to mohlo být mnohem lepší. Běžného marvel fanouška to pravděpodobně velmi potěší a bude nadšený, ale mě ne, neříkám že je to špatný. Pořád je to skvělá marvelovka, ale na to jak o tom všichni mluvili a jaký na to byl hype, mě to docela zklamalo. 6/10 ()

iXtr3m3

Síce opäť len štyri hviezdy ako pri predchádzajúcich častiach, ale pocitovo samozrejme najlepšie. Ale určite by som to nedával na úroveň napr. Civil War, čo boli v podstate Avengers 2,5. Ťažko niečo písať, aby človek nespoileroval, takže len poviem, že to má kopu vtipu, kopu nostalgie (vieme kvôli čomu), kopu odvahy pri otočení známych vecí inak a v podstate je to filištínsky zakončené, pretože jednak je to koniec jednej krátkej ságy a jednak to môže byť začiatok novej ságy. Audiovizuálne slušné, ale určite nie tak opulentné, ako vyššie spomínaná Civil War, to predsa len bolo napriek komixovej podstate ďaleko dospelejšie. Záporáci skvelí, dokonca to malo aj emócie, najmä vtedy, keď otočili ústrednú emocionálnu scénu, ktorá býva väčšinou v prvých filmoch o Spideym a teraz to dali do tretieho a celkovo to bolo jednoducho fajn. Nevylučujem, že s opakovanou projekciou hodnotenie nezvýšim, ale zatiaľ prvé pocity takéto a nechám si to uležať v hlave. Zatiaľ stále Raimiho trilógia u mňa vedie, lebo nebyť nej a prvej X-Men série, tak filmový komixový svet, ako ho dnes poznáme, možno nie je realitou. UPDATE: Po uležaní v hlave síce stále trvám na tom, že pôvodná trilógia a dokonca aj jej tretia časť boli lepšie, premyslenejšie, komplexnejšie a emotívnejšie, ale... ALE nakoľko bola toto prvá obrovská MULTIVERSE akcia, ktorá navyše spojila dohromady tri generácie, tak predsa len dvíham na možno o niečo slabších, ale predsa len päť hviezd. ()

Han22

Na poslední sci-fi z roku 2021 jsem se vypravil do kina s bráchou a kruh se uzavřel. Před 20 lety jsem byl na své první marvelovce v kině - Spiderman 1 a byl jsem nadšen, dneska jsem byl na zdá se posledním Spidermanovi po dvou rebootech a jsem opět nadšen. Třetí variace Spidermana mě přitom připadala nejpitomější, nejvíc puberťácká, první díl byl vyloženě zklamání, druhý lepší průměr. Trojka je Spidermanovský Dark Knight. Funguje tu naprosto všechno. Puberťácký humor tu stále je, ale vesměs Spideyho přátelé slouží jako opora a láska. Spiderman dospěl, po odhalení ze dvojky má zničený život štvanicí policie, médií v čele s odpornou hyenou Jamesonem i obyčejných lidí. Pokud vymazat se z paměti lidí skončí katastrofou, když do světa pronikají záporáci z paralelních vesmírů (a předchozích inkarnací). Pokus konat dobro končí ještě větší a nečekanou tragédií. Je to temnější, osudovější, každý padouch dostane prostor, každý má jinou motivaci a přístup, střetnutí tří Spidermanů je úžasné včetně odpovědí na nerdovské otázky (jsou v paralelních světech Avengers?). K tomu monumentální akce, průlety ala jednička, našlapaný vizuál. Dostal jsem všechno co jsem čekal a nemám nic co vytknout. Jen ten konec... ten je pořádně hořký. Zasloužených 5* a sci-roku 2021. ()

DavidS.

Kdyby Peter nebyl jen otravný hyperaktivní idiot a teta May hyperkorektní sluníčkářka, co chce napravovat masové šílené vrahy aneb slovy Deadpoola: "Jestli superhrdinové mají mít soucit s psychopaty, asi to není práce pro mě". Teen blábol, který si hraje na fan service... ()

Wally

Tolik těšení se a očekávání..poslední dva díly se mi líbili a T. Holland mi po Garfieldovi přišel jako živá voda. Tohle však bylo megalomanské, barevné, otravné a o ničem. Pár hvězd za Benedicta a ten pocit nostalgie, když se tu objevili všichni dosavadní Spidermanové a jejich záporáci a že jich už bylo... 'Cekal jsem víc...snad Doctor Strange bude lepší, trošku se bojím. ()

Eraserhead

Z tohoto dílu Spider-Mana mám dojem, jako by nevznikl pod značkou Marvel/Sony, ale spíše v produkci Netflixu - tzn. vzít velkou hromadu peněz, dobrý námět, obstarat si herce (v tomto případě zvlášť důležitý aspekt) a pak to natočit tak líně, jak to jen jde! Z dobrého námětu nevzešel nijak zázračný scénář (a mohl); akce nebyla nijak kulervoucí (a mohla být); využití víceméně všech předchozích záporáků - to není spoiler, jsou v traileru - trestuhodně nevyužito (a že to mohla být velká paráda). Dokonce se to snaží pracovat s nějakou osudovostí a emocemi, ale příliš to nefunguje - např. Nolanův Batman je v tomto ohledu o několik pater výš. Zkrátka toto měl a chtěl být ultimátní Spider-Man, ale skončil na půli cesty. 50% + 10% za fajn nostalgickou druhou polovinu. ()

krtek138

Dokonalý to určitě není, ale když máte při závěrečné gradaci slzy v očích, tak nemůžete jinak. Navíc bylo fajn v době covidové opět po čase  zažít plné kino 👍 90%. ()

Pat.Ko

To bola jazda! Jeden z najlepších filmov od Marvelu. Dúfam, že Jon Watts sa ujme ďalšieho projektu v rámci Marvel, predsa natočil najlepší film o Spider-Manovi. Čo sa týka filmu, film sa nesie rovnováhou s komédiou a drámou, predošlé dva filmy (s Tomom Hollandom) mali skôr komediálny nádych. Počas celého filmu vám priebeh brnká na vaše emócie, ale aj humor je tu na mieste, prostredníctvom ktorého trošku zabudnete na problémovú zápletku. Efekty boli brilantné, najmä tie vo vzduchu. Akcie je tu toho viac než dosť, najmä tá finálna bitka bola epická. Čo sa mi páčilo na to filme je "Spider-Man ALERT!!!". Stopáž mi nijako nevadila, nemal som pocit, že film trvá dlho, počas celého filmu som sa bavil. Ako všetci poznáme Marvel, v tomto filme postavili niečo, čo môže byť námetom pre ďalšie filmy v rámci MCU. Dúfam, že som vám nič neprezradil. 10/10 ()

aquiver

Že 3. nejlepší Spider-Man? Možná ano. Ale mám s filmem nejméně 4 problémy. 1) Scénář je stále dokola stejná Marvel šablona, skutečně nic nového nevymysleli. 2) Cílová skupina je 13 let a na dospělého diváka, kromě nostalgie, film rezignuje. 3) Postavy ve filmu jednají neuvěřitelně hloupě. 4) Triková stránka u Marvelu je klasicky špatná, protože vše se točí před zeleným plátnem. 50 % ()

SpaceOdyseus

Komiksova jizda par excellence, ktera funguje na tolika urovnich az jsem se divil. Kdo ma nakoukano bude fakt odmenen. Ja jsem se smal, drzel jsem palce az jsem mel bile klouby a dokonce jsem i plakal. Nejlepsi komiksovy film od Endgame a film roku. ()

alouch

Tak tohle byla bomba. Konečně pořádná Marvelovka se vším všudy. Možná spoiler - Daredevil pobavil, Maguire byla velká nostalgie, díky za ni, a Garfield je vážně amazing. ()

Janega

Spoiler. Aj keď tému multiverza už otvoril animák Spider-man: Paralelné svety spred troch rokov, hraný film má na diváka úplne iný dopad. Na diváka, ktorý vyrastal na Spider-manovi od Raimiho filmoch, takže objavenie starých dobrých známych zanechá u fanúšika silný dojem a som rád, že Tobey a Andrew sa nechali nahovoriť, aby si znovu navliekli pavúči kostým. Je to veľká fan-servis lahôdka, ale najmä určená fanúšikom, ktorí majú všetky Spider-man filmy riadne niekoľkokrát napozerané. Inak nielenže neznalí nebudú chápať o čom to tam rozprávajú, ale najmä si nevychutnajú riadne silné momenty odkazujúce na predošlé filmy, za všetky spomeniem, keď to bol práve Andrew Garfield, ktorý zachytil padajúcu MJ, aké to bolo symbolické. Film je jedna veľká fanúšikovská orgia. Som rád, že sa nebáli silných emocionálnych scén, kedy som sa bál, že tetu May nechajú prežiť a tým film príde o emočný náboj. Horšie je to so samotným príbehom ktorý mi príde dosť nedotiahnutý a za ktorý idú hviezdy dole. Záverečná bitka mi prišla neprehľadná, lebo v tej tme a rýchlosti som sa strácal, kto je Spider-man 1, 2 a 3. Dúfam, že sa dočkáme aj ďalších filmov, ale už bez nanotechnológií a pomoci iných superhrdinov. Skrátka starý dobrý Spajdy. ()

Miller

Má to nějaký logical fallacies, ale to mě absolutně nekonsternuje. No Way Home má totiž obrovský srdce, a je s každým záběrem cítit, že tvůrci plní tímto film sen nejen divákům, ale i sobě. Holland konečně musí dělat spidermanovský rozhodnutí a už za sebou nemá bandu dospělejch, co se o něj okamžitě postaraj, když něco posere. Tobey byl skvělej, Garfield ale daleko lepší a jsem moc rád, že mu tvůrci dovolili se vykoupit za příšerný amazing spidermany. Čistá zábava ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)