Keď Jake Barnes (Alain Moussi), oslavovaný vojnový hrdina a majster bojového umenia jiu-jitsu, podľahne nezdolnému stvoreniu Braxovi, budúcnosť ľudstva visí na vlásku. Zranený a trpiaci silnou amnéziou je Jake zajatý armádou, ktorá nemá potrebné vybavenie na boj proti nemilosrdnému votrelcovi z vesmíru. Jakea zachráni Wylie (Nicolas Cage) a starodávny rád bojovníkov jiu-jitsu, ktorí mu musia pomôcť rozpamätať sa a nabrať silu, aby spoločne dokázali Braxa poraziť v epickej bitke, ktorá určí ďalší osud ľudstva. (TV Markíza)

Hashirama

Možná je to zvláštní, ale v souvislosti s tímto pičismem mi vytanula na müsli jediná asociace, a sice Absurdistán (Idiocracy). Při projekci tohoto Nicova splátkového kalendáře se mi okamžitě vybavila scéna, kde se hlavní hrdina Joe (neboli Není Určitě) vydává absolvovat vědomostní test a vidí kolem sebe voliče SPD, kteří se snaží strčit kostičku do otvoru pro hvězdičku. Jako by tento nadčasový majstrštyk naprosto přesně zobrazil, čeho tu budeme svědky, a v duchu tohoto vynikajícího snímku bych se režiséra rád zeptal - Proč ses snažil natočit film? Seš teplej?...Ačkoliv se to zpočátku tváří jako funky vandammovka, nenechte se zmást. Už asi po patnácti minutách se před vašima očima začne odehrávat YouTube parodie na FarCry, Predátora a Mortal Kombat. A kdyby se jednalo o skutečnou parodii, řekl bych si “ano chlapci, snažili jste se, evidentně máte rádi kung-fu filmy, sešli jste se pěkná partička bouchačů, aji nějaký ty triky z Inkscapu tam máte...”, ovšem nejedná se o YouTube parodii, nýbrž zcela nezáměrnou parodii na jakoukoliv filmovou tvorbu / činnost, u které si režisér po návratu z družiny zřejmě říkal “hhhhh hhhh jooo a bude tam kung-fu týpek hhhh jooo a teďka to bude jakože z první osoby a teďka tam dám Wilhelm scream, já jsem takovej týpek, rozumím tomu pičo vole!” A tak sledujeme téměř dvě hodiny rvaní kostičky do hvězdičky s kreténsky nasnímanými pokusy o akci, jejichž kamerový kreténismus a choreografickou impotenci dokáže trumfnout jen jejich hemoroidická délka, s příběhem, za který by se styděl i nejeden komiksový scenárista, a to vše v čele s výprodejovým Scottem Adkinsem, kterej si nechal poslední obličejový svaly voperovat pod pytel, takže ho můžu s čistým svědomím prohlásit za nejhoršího herce v dějinách. Jediným záchranným bodem tohoto zločinu proti lidskosti je evidentní snaha desetiletého hyperaktiva něco vytvořit a vyprávět, a se všemi ochotníky dát do kupy aspoň základní bojové sestavy. A pak ovšem geniální Nicovy etudy...a když je nejlepším prvkem vašeho filmu maniakální Nicolas Cage, víte, že jste se zasrali zlatým hovnem do kroniky kriplů na věčné časy a nikdy jinak. Co mi ovšem nedá spát, je osud Tonyho Jaa...když už změní domácí hřiště Fekal Ladyboy Productions za západní produkci, je to mnohdy ještě horší než nechat si naprdět pod oční víčko od sedmdesátileté bangkokské bordelmáti. Co je to, kurva, s tebou, Ong Baku!? ()

rublik05

Laciný pokus o moderního predátora, který ovšem působí neuvěřitelně vtipně a odbytě. Příběh je velice zvláštní, dalo by se říct, že moc nedává smysl a je pojatý velmi jednoduše. S logikou si tvůrci moc hlavu nelámali, odpovídá tomu i děj, který je plný nesmyslů a je také poměrně nudný. Herci se rovněž moc nepředvedli, Nicolas Cage je zde mimořádně otravný a jeho výkon je spíš karikaturou sebe sama. Ostatní herci jsou vesměs málo výrazní, filmu zoufale chybí nějaký hlavní tahoun. Efekty jsou dalším kamenem úrazu, chvílemi jsem měl pocit, že i děti v mateřské školce by zvládly udělat lepší. Jediná věc, která snímek zachraňuje, jsou akční scény, konkrétně velké množství různých soubojů, které jsou sice jednodušší, ale dá se na ně koukat. I ty však bohužel kazí naprosto šílená kamera a mizerný střih, takže film naprosto o ničem a nebýt mizerně natočených soubojů, prakticky by nebylo co hodnotit. 1/10. ()

Likan7 odpad!

Cageovi už nikdo nevěří, ale Frank Grillo a Tony Jaa ještě nějaké jméno mají. Otázka je, jak bude jejich reputace po tomhle počinu vypadat. Jiu Jitsu je totiž srajda ve všech směrech, od efektů, přes příběh až po akci. Logothetis natočil xy-té pokračování Kickboxera, a v podobných vodách zřejmě bude pokračovat, ne-li v horších. ()

Clark_Kent

Tak popravdě, nevím co se místním srágorám z csfd opět nelíbilo. Možná, že je dneska ta generace jaksi podezřele vyměklá. Mě nový snímek Jiu Jitsu, naopak krásně rozohnil. Můžu říct, že tuhle akci jsem chtěl a vyhledával. Můj oblíbenec Nicolas Cage tu zastává roli mentora, jde o jeden z nejvyhledávanějších stylů brazilských bojových umění, jak již název sám napovídá. Dlouhá hříva a vousy, seděly jak ulitý. Příběh plnej zvratů, perfektní akce a solidní kamera. Zkrátka dobře a motivačně s jednou nevšední peckovkou zase. Jo a kapitánův dodatek: Perfketní a pohyblivej Alain Moussi. ()

Vykuk odpad!

Otřesnější než jsem čekal, nechápu přítomnost Tonyho Jaa, F. Grilla a dalších.. to není ani céčko, není to směšné, už ani trapné, věřím, že studentský film s větším rozpočtem by byl o tisíc procent lepší, tohle prostě nechápu a k tomu kostýmu mimozemšťana.. připomněl mi strážce vesmíru, ty staré papundeklové směšné trapáky, na kterých jsem sice jako dítě trochu ujížděl, ale tady a teď fakt ne :) Ne, nechcete to vidět. ()

Vämpiriüs odpad!

Jediná světlá a vtipná stránka tohoto filmu je Nicolas Cage. Zbytek je naprostý odpad a celý film je jen ztráta času. Neslané, nemastné a bohužel ani Tony Jaa to nepomohl vyzvednout. ()

Mamlas odpad!

Asi bojovná sci-fi pohádka pro děcka, nevím, vydržel jsem s přetáčením asi 20 minut. Námět je debilní a akorát se tam furt kdosi mlátí nebo vykecává s amatérským komperzem. (2%) ()

Charvy.666

Kdyby to bylo v roce 1985 a hrála tam Cynthia Rothrock a Samo Hung, posadilo mě to na zadek....Ale tady je fakt špatně úplně všechno. Od herců až po zvuk... ()

blazma odpad!

Chci své pocity z filmu poprvé psát průběžně co ho budu sledovat, zaznamenat tak každý detail :D Musím říct z prvních 30 minut, jako by se tvůrci snažili dát dohromady všechny prvky z různých akčních mlátiček dohromady. Efekt střelby a dopad kulek třeba do zdi? Jako sorry, to vypadá jako efekt z nějaké parodie, Když tam mlátí vojáky a ti vyplivujou krev, na důkaz že to byla fakt rána, je taky dost směšný, když po té krvi není ani rána, hned v dalším okamžiku :D No a co nejvíc ničí bojové scénky, je ten otravnej slow motion, který je skoro u každé finální rány, akorát z toho začne bolet hlava, než aby vám to přišlo cool. No a poslední věc, z těch 30 minut, Přecházení z třetí osoby do first personu a zase zpátky, je pěkně debilní a nepřehledné. Nikdy jsem nebyl fanda filmu Hardcore Henry a celá ta idea first person pohledu ve filmu mi nepřijde vůbec dobrá. Mám dokoukáno i zbytek a nebudu to nějak podrobně rozepisovat, už tak je ten komentář tak dlouhý, že to nikdo číst nebude. Po úvodních bojových scénách, se film snaží o něco jako mix boje a nějaké snahy o propracovaný příběh ikdyž to prostě nefunguje. Efekty jsou naprosto strašné. Slow motion nás doprovází celým filmem a ještě více to sráží dolů. Tady mi prostě vůbec nic nefunguje. Nejhorší film roku 2020. Nechápu co si Cage a Grillo mysleli, že na to kejvnuli. ()

Pokysek odpad!

Ani si nevzpomenu, kdy jsem se naposledy u filmu cítil okraden o svůj životní čas. Dnes to bylo brutální.... na první pohled si říkáte Nicolas Cage, Tony Jaa to přece nemůže být tak hrozný a omyl. Ono je to ještě horší! Nedokážu pochopit, kdo na tohle dal peníze a nebo jestli to byl pokus o nejhorší film v historii? Stejně tak mi nejde do hlavy, jak je možné, že se toho Nicolas Cage účastnil. Jestli to natáčel jeho švagr a nebo byl na drogách? Opravdu by mě zajímalo o co tady šlo? Stejně asi jako to, kam se poděl ten Nicolas Cage za posledních 10-15 let a kdo je tenhle člověk dneska? Pokud Vám mohu dát radu, tak to si raději běžte pustit cokoliv, ale cokoliv jiného, pro fanouška béčkových hitů je tohle sprostá urážka filmu. ()

Domas88 odpad!

Stydím se ještě teď... parodie na Predátora počítam.. Tonyho miluju, ale takhle fakt ne :( a Frank teďka taky dost klesl :( ()

Unterschleif

Keby som mal 12 rokov ako tvorca tohto filmu, asi by sa mi to páčilo. Chápem aj to, že väčšina peňazí z rozbitého prasiatka šla na hercov takže CGI museli robiť na kalkulačke. Herecké výkony na úrovni základoškolského vianočného výstupenia ma neprekvapili, ale ani nepobavili. A ten vesmírny kokotko mi ku koncu už pekne liezol na nervy. Nicolas Cage si ide svoje - as long as it pays the bills… ()

Vojta-x odpad!

Hudba a efekty - tento člověk by nebyl schopen ani složit vodrhovačku do výtahu, urazit ruce. Film je celkově idiotská záležitost pro jedince z psychiatrické léčebny. Jsem ale tvrďák a dokoukám to a ani nebudu přetáčet,moc. Láhev vína kapaná rovnou do žíly zmírní celkový vjel filmu, který je nula. Pro tenhle film bych i rád dělal titulky, moc se tam nemluví, díkybohu, protože to co kváknou je na přesdržku.A zase Cage....a zase sračka.... A to ho mám docela rád...ufff ()

Kushina

Nebyla to až taková katastrofa. I když buďme upřímní. Námět toho, že nesmrtelný mimozemšťan se každých 6 let vrací na zemi, aby mohl bojovat s bojovníky, kteří 6 let trénovali na to, aby mohli mimíka zabít je prostě hovadina. Grafické efekty taky na úrovni béčka a utíkají před výbuchem granátu, kterému by neujel ani aventador bylo taky ftopu :D Ne ale jako trošku akce a zábavy, proč ne. 35% ()

Rian_witcher odpad!

2 - 3 hlášky Nicolase Cage a hezká herečka Marie Avgeropoulos opravdu nedokáží utáhnout film natočený na úrovni amatérského videa judistického týmu STK Chvojkovice Brod. ()