Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

rostsoft

Na tento film jsem se docela těšil, a jsem tedy rád, že mě nezklamal. Příjemný děj a sympatické postavy tomuto filmu dodali správný šmrnc. Millie Bobby Brown si tady zahrála hlavní roli a zdá se býti velmi nadějnou mladou herečkou, navíc ji po boku stál Henry Cavill kterého taktéž považuju za vynikajícího herce. Tento film mohu jen doporučit, skvělá zábava, žádné nudné pasáže. Film je navíc plný zvratů a tudíž udržuje diváka v napětí. ()

Mondy666 odpad!

Těšil jsem se,ala opravdu mě to prostě nebavilo. Daleko raději bych si dal třetího Sherlocka s RD než tuhle nevtipnou sračku. ()

Deleo

E- Eeeeeeee Feminismus N- Nééééé už zaseeeee O- Ooooo Boha, vypíchni mi oči L- Lejno A- Aaa nyní od začátku, to se píše pozpátku Uktáčaz ("zvuk stolice po sledování prvních 20 minutách"). Osamělá matka samoživitelka s drobným panstvím (rozměr -- cca 40 průměrných Pražských bytových jednotek ztv. 2000m2 obytného prostoru),s dcerkou Enolou a dvěma syny. Bratr Sherlock ( zprzněný JoJo ) a ten druhý Bratr Movember ( nebo Maverick). Elona má 16 narozeniny, to není nic zvláštního, ale v časové ose předtím měla svérázný život (na 18/19 stol). Enola je totiž mladá dívka (předstupeň ženy) a i její matka je překvapivě "žena". Bratři tu nejsou a otec Enol, je zjevně Britském čajovém posmrtném životě. Proto jí matka vychová po vzoru izolované divoženky mimo čas a prostor... To v ději moc pomůže... Tedy časem.... + matka jí k narozeninám zdrhne. Následně Zdrhne i Enola..... Co je zároveň smutné a vtipné. Enol příjmení je Holmes... A pak je z ní Homeles. To jen pro zamyšlení............ Film neurazí a nepotěší. Ufff pokud vám nevadí klasika Netflix rainbow of colors..... Podtext feminismu..... Tak se vám to bude libit...... Hlavní představitelka hraje svojí roli bezvadně..... So enjoy ()

verrien

Mám tohle téma ráda, a tak jsem se celkem těšila - a o to víc jsem byla zklamaná. Neuvěřitelná nuda. Pořád se tam sice něco dělo, ale nic z toho nedávalo pro příběh moc smysl. Na jednu stranu Enola neustále divákovi něco povídala, na stranu druhou chybělo nějaké pořádné uzavření všech linek. Postavy bez motivace, bez charakteru. O politické korektnosti se už vyjádřili jiní, a tak není třeba to ještě víc rozmazávat (všechny možné národnosti na místech - pozicích, kde zcela jistě v oné době nebyly, ale to už jsme si asi zvykli). Ani mi tak nevadil ten feminismus, který byl pro tu dobu celkem typický, a šel často do extrémů, ale spíš jeho divné pojetí, a to, že jim občas úplně vypadával - dějová linka s dívčím internátem a Mycroftem - ten byl úplný kretén, ale ani jako záporák nefungoval. ()

Michba

Millie hraje opravdu skvěle, o tom není pochyb. Dále je tu ale několik negativ, jako například hlavní postava Enola vám všechno vykecá do kamery a bourá tzv. čtvrtou stěnu, což by mohlo být dobré, ale zde to bylo až na škodu a divák ani pomalu nezapojí hlavu při sledování, protože všechno je mu naservírováno jako na podnose a určitě nesmím zapomenout zmínit Henryho Cavilla jako Sherlocka, který tady má tak celkem 20-30 minut screen time. A Cavill hraje slušně, ale ta postava, na kterou jsem byl extrémně zvědavý, protože Cavill je skvělý herec, tak nemá skoro vůbec čas a prostor ukázat svoje herecké umění. Pozitivní je určitě dobré tempo a většina hereckých výkonů hlavně u Millie, ale ostatní hrají minimálně obstojně. Rozhodně zázraky od toho čekat nemůžete, ale doporučuju se kouknout na prvních 20 minut max půl hodinku a bude vám jasné, na který film se díváte, potažmo jestli vás to chytne a nebo ne. 6/10 ()

tehol

ten film je docela prumerny temer ve vsem, rezie, kamera, hudba, scenar, herci (teda treba cavill je spis spatny), akcni sceny, poselstvi... az teda na jednu vec a tou je millie bobby brown. to jake ma charisma, jak hraje a jak s jeji postavou tvurci pracuji, tento film tahne silene nahoru. je to mozna i tim, ze se (se sestrou) podilely na celkove produkci filmu, takze je ji to usito primo na miru. ten obcas az "fleabagovsky" pohled do jeji hlavy je pro me jednoznacne nejsilnejsi strankou filmu. a vlastne i ten jeji pritel je v pohode a docela jim ten vztah funguje. ▬▬▬▬▬▬▬▬ a teda neodpustim si, ze jsem tu zahledl blbosti o tom, jak se enola strasne dobre (cti nerealne) pere.. kde prosim? vzdyt pokazde jen dostala od toho nabuseneho zaporaka poradne nalozeno.. naopak bych rekl, ze na pomery akcniho filmu je to az nezvykle realne vyobrazeni (zadne plot armour, zadny extra kung fu, zadna nadlidska sila. proste nadprumerne trenovana holka s davkou stesti. uz ani tohle se nemuze zobrazovat, protoze je to prece zrudna feministicka ideologie, ktera nas tolik ohrozuje? pokrytectvi techto nazoru me nikdy neprestane udivovat. ()

Pavlis.xxx

Celý film jsem čekal, kdy se rozjede pořádná krimi jízda a najednou byl konec. I když herci, kostýmy a lokace byly super příběh nestál za moc a celé "vyšetřování" byla taková romantika pro holky bez napětí. Velká škoda, těšil jsem se a rozhodně jsem čekal víc. Slabé 3* ()

livvy__0

Film je ukážkou toho, ako sa dá krásne pracovať s kamerou. Zobrať si do parády svetoznámy príbeh a podať ho úplne inak vôbec nebolo pre režiséra náročné. Aspoň to vďaka plynulosti takto pôsobí. Dej bol zaujímavý a nútil má dopozerať do úplného konca, z ktorého sa nedalo sklamať. Millie je už teraz vynikajúca herečka (aj keď je jasné, že svoje výkony musí trochu doladiť) a Henry, Sam, Helena aj novoobjavený Louis podávali prvotriedne výkony. Som veľmi spokojná s týmto filmom. ()

M4rty5

Zdaleka to není takový průser jak by se mohlo zdát. O herecké obsazení sem strach opravdu neměl. Millie Bobby Brown je opět výborná stejně jako S.Holmes Henryho Cavilla. Je to vlastně ona a Cavill kdo tento film zcela bez nadsázky zachraňují. Po 2 zkouknutí musím pozměnit svůj původní komentář. Film je pohodový, příjemně odvyprávěný. Je to vlastně stylem takový Harry Potter 1. Je zvláštní je že po druhém zhlédnutí se mi to líbilo mnohem víc než na poprvé. Pokud čekáte něco ve stylu Holmese R.D. Juniora budete zklamáni. Pokud k tomu ovšem přistoupíte jako k pohodovému rodinnému filmu pak Enola obstojí. Doufám že autoři se v budoucích dílech nebudou bát zahrát na temnější notu právě ve stylu Sherlocka R.Downieho. Millie na to bezpochyby má aby podobnou roli utáhla i v mnohem vážnější a zároveň komediálnější poloze. ()

Morb

Ty vole, proč? Je to fakt tak nutný, aby každej film na Netflixu měl nějakou zdánlivě moderní myšlenku? Tenhle film si vybral feminismus a absolutně to nedokázal do svojeho děje implikovat. Věčný dohady o tom, jestli projde zákon o volebním právu pro ženy se do děje ABSOLUTNĚ nehodil, nerozvíjel ho a kdyby ve filmu nebyl, tak by to bylo vlastně uplně jedno. Nevím, co si o tomhle filmu myslet. Na jednu stranu Millie u který jsem se ještě nerozhodl, jestli se mi na ní hezky dívá, ale herečka je to parádní. Helena B. Carter, Henry Cavill, drahá výprava a do toho odfláklý kulisy a zmatenej scénář. Boření 4. zdi je fajn, ale musí se s tím umět pracovat. To znamená nepřehlcovat diváka. To se tady nestalo. Film se ale scénáristicky nepovedl celej a dost mě udivuje, že to ve střižně byly schopný nechat přes dvě hodiny dlouhý ()

BlackBarron

Heh. Dle recenzí jsem čekal vcelku dobrý film, ale už po prvních 20minutách mi došlo, že příběhu tam moc nebude a vážně to bude o rozvoji hlavní postavy (který je též téměř nulový). Někteří by to nazvali feministickou slátaninou přiživující se na postavách A. C. Doyla, ale já (skoro) ne. Je to vcelku ucházející navázání na svět, ale knihy N. Springerové asi nesahají románům A. C. Doyla ani po kotníky, takže z toho nemůže být rovnocenný soupeř. Jedna hvězda za obsazení, druhá za vizuál a třetí za ("ukradené") postavy. ()

majorzeman13

"Milé,příjemné,fajn". Obsazení je dost dobré ( Millie Bobby Brown,Henry Cavill, Helen Bonham Carter,Sam Claflin)....Filmová stopáž snímku mohla být klidně o 20-30.minut kratší. Slušný, solidní pokoukání s dost dobrým obsazením. ()

Lunado

Tak tato dievcina chcela skoncit s herectvom a este ani poriadne nezacala. V ST bola/je vyborna, tu vlastne bez jej vykonu tento film nema zmysel, Cavill to musel zobrat len kvoli slubenej dvojke, inak ma nic nenapada. A...no...pre dospelych muzov tento film moc nie je. 50%+Millie ()

tomini odpad!

Takovýto PC výblitek jsem ještě neviděl. Coomerům a SJW jistě zvlhnou kalhotky, mezitím co já budu blít a brečet nad tímto feministickým ztvárněním minulosti, jež zřejmě bude naší budoucností. Opravdu mám obavy o budoucnost filmografie a lidstva jako celku. Tento film dokázal zaškrtnout všechny kolonky v mém IsItPCMovie testu... ...a tím neskončil, dokonce po tomto filmu jsem musel můj test updatovat dalšími kolonky, o kterých jsem si myslel, že by bylo absurdní kdyby se objevily ve filmu. ()

Traktorista

Další, teď už asi i moderní na demenci lovící srajda, která vyzdvihuje ženy. Ano, po (wo)Man in black a dalších zapomenutelných jednohubek tu máme další šaškárnu. Osazení není šptané, jen ta do očí bijící demence příběhu trochu bolí, hlavně pokud víš jaké máš pohlaví a iq nad 50. Bohužel viděno a určitě nedoporučuji. ()

SNCIS

"Co říci na závěr? Jmenuji se Enola. Pozpátku alone, sama. Každý Holmes si musí najít vlastní cestu. Jako mí bratři, má matka a teď musím i já. Teď už ale vím, že sama neznamená osamělá. To matka nikdy nechtěla. Chtěla, abych našla svobodu. Budoucnost. Své poslání. Jsem detektiv. Jsem dešifrovatelka a hledačka ztracených duší. Můj život patří mně. A budoucnost je na nás." - 60%. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)