Dvaja podnikatelia (Anthony Mackie a Samuel L. Jackson) v 60. rokoch zosnujú plán, s ktorým chcú bojovať za integrované bývanie a americký sen pre všetkých. (Apple TV+)

rigby

Nemělo to ten potřebný drive ani tah na bránu. Spíše poklidný, chvílemi až nudící film. Žádný zázrak, který bych chtěl vidět ještě jednou. Ale přečkal jsem to. ()

Saxos

Klasické segregační drama z dob 60tých let. Bandě bílých pupíků se vůbec nelíbilo, že dva klucí černý celkem jednoduše přišli k slušným penězům a ještě si dovolili pomáhat vlastní komunitě. To se v té době ani za mořem neodpouštělo. Závěr: doporučuji. ()

bonovox

Bankár je rutinnou drámou síce s kvalitnými hercami, výpravou aj samotným príbehom, len škoda, že v druhej polovici film stráca tempo a začína mierne nudiť. Jacksonov smiech je stále nákazlivý... ()

sonyrx

Precizně natočený film, přes apely na lidskou rovnost, které je absolutně namístě, chválím důraz i na pracovitost, úroveň chování, vystupování, zdvořilost. Chlapům jsem fandila, film mě velmi bavil, navíc se divák dozvěděl i zajímavosti stran promíchávání obyvatelstva v L.A. . ()

McGuffin

Příběh Bankéř, The Banker je o práci. O podnikání v realitách a bankovnictví. Takže se nejprve nedaří, pak se daří a ještě víc daří, pak se hodně nedaří a nakonec, ale to už jsou titulky a úplný závěr, opět hodně daří. I režírující George Nolfi ale nevypráví jen tenhle obehraný pracovní příběh ale říká také, podívejte se, jak se daří podnikat lidem s hendikepem - podnikající jsou příslušníky ostrakizované menšiny. Jenže když a, tak také b, a vyprávění tak zahrnuje další dvě sdělení. Výnosy podnikajících příslušníků menšiny pocházejí výlučně od příslušníků stejné menšiny, většina by s nimi neobchodovala. A finanční zdroje k rozvoji podnikání získali příslušníci menšiny od příslušníků většiny. Bez jejich vědomí. Čert ví, co je to za pointy, ale po dvou hodinách vyprávění jsou tyhle určitě zajímavější, než ta první o vydřeném a zaslouženém úspěchu. Těžko říci, jestli by s jinou menšinou obstály zápletka a konec stejně. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Zaks

Black american dream, alebo tiež všetko bolo OK, až na toporného Houlta s krivým úsmevom. Sledoval som veľmi inteligentné, slušné drama z povojnovej doby pomaly sa končiaceho apartheidu v USA, kde hlavne prvá polovica filmu pútavou formou riešila rôzne kľučky a finty, ako sa dvojica šikovných nigros mohla stať úspešnými vlastníkmi nehnuteľností, vrátane bánk. Výcvik Nicholasa a iné vtipné scénky hviezdy, ktorá nesklame - S. L. Jacksona, stáli za moju pozornosť. Neskôr, keď už mal Hoult príležitosť seriózne hrať, to už žiaľ, také zábavné nebolo, ale našťastie záver to opäť vytiahol. ()

user1982

začiatok zaujímavý, rozprávanie deja veľmi dobré, ale keď sa tam začalo ukazovať aká je biela rasa zlá a z hl postavy spravili blbého belocha, tak som to musel vypnúť. Najviac ma ale dostala veta "i dont believe the white" by som chcel vidieť ako by sa dnes do toho každý obul keby to odznelo naopak. ()

bonsetti

Pro většinu běžných diváků to myslím bude nudné, zdlouhavé a plné finanční matematiky, které málokdo rozumí. Mě se ta matematika líbila, za tu dávám 3*. K otázce barvy kůže, o které film hlavně byl, se zde nechci raději vyjadřovat. Těžko říct, zda by bez toho byl film lepší nebo horší. ()

APLSMLS

Málem 4*, první půlku to dokonce vypadalo na jeden z filmů roku - zbytek spolu se závěrem už tak uspokojivý nebyl, ale pořád kvalitka. ()

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)