Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Sopholojong k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2022) (S01)

Draci, kam se podivas... Poslabsi rozbeh (EP1 -Zo sceny porodu sa mi urobilo spatne (ma to opat tu silu zhnusenia a nasilnosti originalu), zo zapalenia pohrebiska drakom takmer slza vybehla, Daemon sa "rysuje" na noveho Jeoffreyho Baratheona (i ked je Targeryan), nocne cistky v King's Landing (odsekavanie ruk, ci prirodzeni!) su dychvyrazajuce, rytiersky turnaj krvavy, len tie asexualne zenske mi tam akosi nepasuju (dat Milly Alcock striebornu paruku este neznamena, ze bude mrdava ako Daenerys). Samozrejme sme este len na zaciatku skladacky a tie najlepsie kusy do nej nas urcite len cakaju, EP 2 - Skvely uvodny "krabi" vyjav stroskotancov... a vzapati tony konverzacnej vaty, intrig, klakani, utvarani malych, ci vacsich spojenectiev s jednym coolovym naletom "dracika" na mur Dragonstonu. Stale je to ta audiovizualne pritazliva (este o triedu autentickejsie a krasnejsie kostymy a vyprava ako minule) "tronovina", ale s varovnym prstom k buducej epizode... treba zacat viac sexovat, krvacat, prekvapovat a najma najst si cestu k divakovi nejakou oblubenou postavou (Daemon na najvacsi nabeh, ale bolo ho stale malo), EP 3 - Dalsi "pobrezny" prolog s "dracikom" a skvelou hudbou... a jump, sme o dva roky dalej. "Let me introduce myself, princess... Jason Lannister!" a hned sa to pozera lepsie. Medzitym sa polo-intriguje, kral sa vyberie na "Name Day" lov, dvojrocneho uz zenia s teenagerskou princeznou, kral sa ozerie, zdochne diviak, jelen zdochne (chudacisko! - zatial najdrsnejsia scena)... Nuz a potom pride zaverecne "Statocne srdce" s dracou podporou a ja nemam preco nedat plnu palku, EP 4 - Blackwood "little cunt". Dobre ho rozparal... Konecne to zacina chytat tu intrigansku, svinsku fazonu GoTu. Nocna prehliadka King's Landing, bordel-hratky, jedna sukacka, druha sukacka (tu som ale zostal sklamany - ziadne kozy, len naznaky), "hangover" Daemon a skurvene napinavy dialog Hightower vs. King v zavere. Karty su pekne rozdane, moze zacat poriadne "spotena" hra, EP 5 - Royal "Red" Wedding... Oh yes! Ten potkan hodujuci na krvi po bitke v popredi oddavajucich sa "zamilovancov" na nezaplatenie), pekne vystupnovany az do velkolepeho konca. Samozrejme je to len neduh noveho pribehu so znameho sveta. Akonahle sa ale divak aklimatizuje v polovici serie prepnutim o niekolko (6) rokov neskor, uz to je to prave GOT orechove. Vypichnutie oka, Aemondove skrotenie najvacsieho draka, audiencia u Alicent tesne po porode (porody su tu celkovo to najsilnejsie "kafe"), spopolnenie matky s mrtvym dietatom, kral-hrbac (neuveritelne intenzivna scena a Considine najlepsim hercom), princezna bortiaca septum "vynorenim" draka, kralovna rodiaca a nosiaca mrtve dieta, zapalovanie "Stanisovho" stola svieckami, stretnutie Hightowera s kralovnou, Aemond verzus najmladsi bastard v cliffhangerovskom zavere. Vcelku posledna epizoda sa hravo vyrovna tym najlepsim z povodneho serialu a pocnuc druhou seriou ocakavam rovnaky audiovizualny i obsahovy upgrade. A hlavne viac "prsiciek" a "mrdaciek". K tym ide len jedina mala vytka. () (menej) (viac)

Potomci draka (2022) (S01E01)

Zo sceny porodu sa mi urobilo spatne (ma to opat tu silu zhnusenia a nasilnosti originalu), zo zapalenia pohrebiska drakom takmer slza vybehla, Daemon sa "rysuje" na noveho Jeoffreyho Baratheona (i ked je Targeryan), nocne cistky v King's Landing (odsekavanie ruk, ci prirodzeni!) su dychvyrazajuce, rytiersky turnaj krvavy, len tie asexualne zenske mi tam akosi nepasuju (dat Milly Alcock striebornu paruku este neznamena, ze bude mrdava ako Daenerys). Samozrejme sme este len na zaciatku skladacky a tie najlepsie kusy do nej nas urcite len cakaju. 9/10 ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Skvely uvodny "krabi" vyjav stroskotancov... a vzapati tony konverzacnej vaty, intrig, klakani, utvarani malych, ci vacsich spojenectiev s jednym coolovym naletom "dracika" na mur Dragonstonu. Stale je to ta audiovizualne pritazliva (este o triedu autentickejsie a krasnejsie kostymy a vyprava ako minule) "tronovina", ale s varovnym prstom k buducej epizode... treba zacat viac sexovat, krvacat, prekvapovat a najma najst si cestu k divakovi nejakou oblubenou postavou (Daemon na najvacsi nabeh, ale bolo ho stale malo). 8/10 ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Dalsi "pobrezny" prolog s "dracikom" a skvelou hudbou... a jump, sme o dva roky dalej. "Let me introduce myself, princess... Jason Lannister!" a hned sa to pozera lepsie. Medzitym sa polo-intriguje, kral sa vyberie na "Name Day" lov, dvojrocneho uz zenia s teenagerskou princeznou, kral sa ozerie, zdochne diviak, jelen zdochne (chudacisko! - zatial najdrsnejsia scena)... Nuz a potom pride zaverecne "Statocne srdce" s dracou podporou a ja nemam preco nedat plnu palku. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Blackwood "little cunt". Dobre ho rozparal... Konecne to zacina chytat tu intrigansku, svinsku fazonu GoTu. Nocna prehliadka King's Landing, bordel-hratky, jedna sukacka, druha sukacka (tu som ale zostal sklamany - ziadne kozy, len naznaky), "hangover" Daemon a skurvene napinavy dialog Hightower vs. King v zavere. Karty su pekne rozdane, moze zacat poriadne "spotena" hra. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Royal "Red" Wedding... Oh yes! Ten potkan hodujuci na krvi po bitke v popredi oddavajucich sa "zamilovancov" na nezaplatenie. To prave GoT orechove prave zacalo. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)