Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa LasT_Olt k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2022) (S01)

Určitě se zde nabízí přirovnání k první sérii GoT, než k její poslední. Nemyslím tak ani kvalitou, ale spíš tempem. Má to prostě všechno co jsem si přál a ještě víc, opravdu. Jako adaptace knihy to pokrývá předlohu dokonale tak z 90%, scénáristé v čele s Condalem tady mnoho linií ještě navíc krásně přibarvují, například král Viserys je zde zobrazen o poznání lépe, než v knize kde je to v podstatě jenom takový opilec co má rád svoje děti. Nejvíc se zde různí věk postav (např. Alicent má být asi o deset let starší než Rhaenyra, to jejich kamarádství mi tam moc nesedí). Rogue Prince a Kinslayer, Potěšení říše a Koňská hnáta....zvládnutí na jedničku. Časové skoky mohou působit trochu rušivě, ale teď už se to usadilo tak bych spíš chilloval než si kvůli tomu trhat žíly. Samozřejmě jsem hater a musím zmínit že HOT D s přehledem vyhrává válku fantasy seriálů jakože na plné čáře. Tam kde byl Zaklínač od Netflixu špatný, jsou Prsteny moci vyloženě tragické. A pověz mi, proč to vůbec dělat tak složitě? To je to tak těžký vybrat jako požadovaného černého herce, herce který umí hrát a má charisma? (Corlys). Není smysluplnější ukázat to jak ženy dokážou být silné, tím jak trpí u porodu, než je navléct do nějaké trapné zbroje a nechat je šermovat jak píča proti trollovi? Whatever. HOTD je nakonec ještě normální seriál, který nikomu nemusí nic dokazovat. Jsem fanboy, jsem. Chtěl jsem tuhle recenzi ale udělat co nejvíc objektivní, tak snad se mi to podařilo. Na druhou sérii se těším pomalu víc než na Vichry zimy, jelikož u ní vím, že se ji dočkám. btw. poslední díl, jsem si užil opravdu na plno, slyšet tam na začátku tu znělku...byl jsem blízko k dosažení nirvány. Opravdu jeden z TOP kino zážitku, možná dokonce ten úplně největší :) ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Takhle dobře jsem se u seriálu nebavil už pár let. Je to krvavý, krutý, bezohledný; stejně jako sám život. V malé radě všichni top, Rhaenyra a Dračí rytíř...co k nim dodat a nic nevyspolerovat? Jakožto člověk, co přečetl Oheň a krev dvakrát, ti můžu slíbit, že pokud se investuješ, budeš bohatě odměněn. Corlys Velaryon je možná černej (poserte se z toho všichni, fakt jak děcka), ale herec je super, nemám s ním problém. Jsem totálně nadržený na další díly. btw. král Viserys I. byl poslední frajer, který osedlal Baleriona Černého děsa. Byl už hodně přestárlý (myslím draka) a když umřel, Viserys už nikdy na žádného draka nevlezl. Škoda, že zase vidíme jenom jeho lebku. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

To nové intro se mi líbí ještě víc než to v GoT. Hodně se zpomalilo tempo, celý díl se jenom konverzuje o důležitých věcech, takže pravý opak seasonu 8. Kamenoschody a Crabfeeder budou nařáchlí. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Teorie: Otto Hightower je Malíčkův praprapra předek. Říkávali mu Prostředníček. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Jakmile se tam kluk představil jako Blackwood, tak mi bylo jasné, že se tam určitě objeví i nějaký Bracken a určitě se poperou. Bloodraven to musel o 150 let později určitě sledovat ve flash backu z toho svýho stromu za Zdí, zavzpomínat na Bittersteela a hlupě se smát. Alicent je docela salty, ale ve skutečnosti jenom Rhaenyře závidí její sex life. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Tvůrci si semnou v téhle epizodě pěkně pohráli. Vím sice jak Viserys skončí, ale i tak jsem si asi čtyřikrát během epizody byl jistý, že už sleduju jak král umírá. For real, vypadá to že přestal dýchat a umřel jen aby tam byl prostřih na další scénu kde je zase čilej lol. Poslední záběr s krysou je zatím nejlepší záběr v celé sérii. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Say it...:))). Těžká depka. Jsem v totálním konfliktu, jelikož v knize jsem měl rád Aemonda s Vhagar a i když je v seriálovém zpracování skvělý, Daemon Targaryen v podání Matta Smitha je prostě beyond cool. Vůbec se teď Martinovi nedivím, že ho označil za svého nejoblíbenějšího Targaryena. Celý ten díl je tak nádherně tragický...naprosto mě to odzbrojuje. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)