Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa TostTom k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2022) (S01)

No prostě nádhera, intriky, incesty a fakt hodně porodů. Splnilo to má očekávání, postavy mi byly sympatické a některé sakra nesympatické, avšak v dobrém slova smyslu. Příběh a hudba paráda, časové skoky mi nijak zvlášť nevadili a celé zakončení série bylo taky fajn. Očekávám že další série bude sakra nabitá a to díky tomu jak to sakra celé skončilo. Každopádně pro mě osobně letos a možná i za poslední dobu nejlepší seriál. V moment co jsem si pustil první díl, tak mě to chytlo a už nepustilo. Rozhodně jsem se nenudil a nebyl zde jediný moment kdy by se mi zdálo, že se to táhne a že to tam nemuselo být. No závěrem můžu jen napsat, že už se nemůžu dočkat druhé série. ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Stačil první díl a už jsem se zamiloval. Velkolepý a velmi dobrý rozjezd, skvělá atmosféra a velmi sympatické postavy, co víc si přát. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

Nádhera, hned ze startu příjemné překvapení v podobě intra ze hry o trůny. A díl sám o sobě taky nemá chybu a soustředí se na politiku a intriky. Přesně tak, jak to má v západozemí být. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Nádhera, další perfektní díl a ta bitva na konci dílu, no prostě krása. Akorát mě trochu mrzí že neukázali duel Demona s Krmičem krabů, ale jinak paráda. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Další skvělý díl, tentokrát intriky a spousta sexu, přesně tak jak to má být. ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Napětí a atmosféra v celém díle opravdu paráda a ten zvrat na konci to je ono. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

No časový skok mi teda nevadí a epizoda za mě opět super, akorát mě začíná královna a její poskoci čím dál tím víc srát tím jak jsou mi sakra nesympatičtí, ale jo tak by to mělo bát s některými postavami. Ve hře o trůny například Joffrey.... ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Násilí, intriky, incest, no prostě nádhera. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Krása, král se rozpadá a děti se nenávidí. Akorát na můj vkus trochu moc přípitků. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

No ty vole, nemám slov. Absolutní převrat, všechno se začíná komplikovat a být ještě zajímavější. Královna je mi svými činy o něco sympatičtější, zato její otec mě sere čím dál tím víc. No a na závěr bych jen rád dodal, že FOOTFETISH je něco co jsem zde rozhodně nečekal a opravdu mě to pobavilo. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

No tak to byla jízda, prvně opravdu nechutný potrat a pak se celý díl připravuje vlastně na další sérii a budoucí válku a ten konec je klasicky další extrémní zvrat který podle mě změní hru.    POZOR SPOILER! Je to až vtipné ten rozdíl mezi draky. Rhaenyra jich má možná víc ale zelení mají giganta, takže zklikvidovat dráčka jedním kousnutím není problém. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)