Mladá vedkyňa Meng Li (Hannah Quinlivan) vynájde špičkový systém varovania pred sopečnými výbuchmi a vracia sa na tropický ostrov, kde tragicky zahynula jej matka, v nádeji, že sa jej podarí zabrániť ďalším úmrtiam. Na ostrove sa teraz nachádza jediný sopečný zábavný park a letovisko na svete, ktoré vymyslel jeho bezohľadný majiteľ Jack Harris (Jason Isaacs). Čoskoro vypukne chaos, keď doteraz spiaca sopka začne hrozivo dunieť. Nastáva strhujúci boj s prírodou o záchranu holých životov, zatiaľ čo zo sopky prší ohnivý dážď, ktorý spôsobuje smrtiacu skazu... (TV Markíza)

Martrix

Pokud na otázku co čekáte od katastrofického filmu odpovíte, že hlavně skvělý vizuál a trochu toho napětí, tak si Skyfire užijete. Simon West má evidentně nakoukáno jak od Ronalda Emmericha, tak Rogera Donaldsona. Vybuchuje mu to jedna radost, trikové efekty jsou na špičkové úrovni, takže mu nic nebránilo protáhnout všechny postavy přepálenou akcí, která prostě k těmto filmům patří. Přece všichni nenastoupí do člunů a jen tak neodjedou, ne? No a k čemu by byl katastrofický film, kdyby v něm nebyly postavy, na kterých bude divákovi záležet. Navíc tak pěkná katastrofa jakou je výbuch sopky, může posloužit i k urovnání nejednoho pošramoceného vztahu. A na vztahy jsou Číňani machři. Existuje vcelku slušná možnost, že to co se mi zdá být jako patetické ždímání emocí, na některé lidi, resp. Číňany opravdu funguje. Asi proto, že takovou mentalitu prostě mají. Nebo jsem cynické hovado. I to může být pravý důvod, proč nejsem Skyfire ochoten brát vážněji, než třeba Drtivý odpad a jemu podobné filmostrofy. Pro mě je Skyfire jen popkornová zábava, která se místy snaží být něčím víc...což je chválihodné, ale zároveň je to i důvod, proč nedám vyšší hodnocení. ()

kinderman

U Mrakodrapu (2018) jsem si stěžoval, že je tam málo Hannah Quinlivanové. Tady je jí sice dost, ale celý film je natolik digitálně (doslova) přepálený, že jej není možné brát ani na chvíli vážně. Nostalgicky jsem vzpomínal na staré dobré Rozpoutané peklo (1997) a kladl si otázku, který další kdysi slibný režisér začne po Harlinovi a Westovi nádeničit pro Číňany. ()

Wacoslav1

Čína si natočila přestřelenou sbírku klišé katastrofického žánru která naštěstí aspoň v této rovině funguje jinak je všechno ostatní na pěst a úvodní půlhodina k nepřežití. Pak se naštěstí rozjede smršť šílených katastrofických efektů ve světle kterých blednou všechny přehnaný superhrdinský filmy. Čína má zjevně prachy na to aby se patřičně utrhla ze řetězu a aby byly všechny žánrový postupy dodrženy tak jim to pojistil zápaďáckej režisér Simon West. Opravdu nic co by tu do teď nebylo spíš naopak, ale to se dalo jen sotva čekat.55% ()

LangiJ

Můj první čínský katastrofický film a hned povedená záležitost. Po korejském Pektusanu opět výbuch sopky, tentokrát na malém ostrůvku. Skvělé efekty a vizuál, ze začátku jsem si připadala jako v Jurském parku, jen bez dinosaurů :) Pěkně se na to koukalo, fajn postavy, kterým se dalo fandit, aby přežili, příběh odsýpal a nenudil. Silné 3,5*, ale na to abych šla s hodnocením ještě minimálně o půl * výš, by to chtělo něco málo navíc. Přeloženo. ()

Chrustyn

Oproti nedávnému katastrofickému Greenlandu, naprosto přesný opak. Greenland byl velice komorní, prakticky bez akce, Skyfire je takovou horskou dráhou na objednávku čínské vlády. Jak už to tak u podobných filmů bývá (Meg, Mrakodrap) vše je určeno pro čínské publikum, takže je zde nonstop přepálená a nepříliš trikově povedená akce a neustále rádoby dojemné scény, které kvůli příšerným hercům nefungují. Jako jednohubka, se dá Skyfire celkem přežít, ale je na něm až moc viditelné, pro koho je určen. ()

• Během závěrečných titulků běží scény z natáčení. (Duoscop)
  • Natáčení probíhalo v Malajsii. (ČSFD)
  • Když Wentao Li (Xueqi Wang) šplhá z auta zavěšeného ze skály, tak má ocelové lano pod sebou. V tom případě by ho ale lano muselo strhnout, když auto spadlo. To se ale nestalo. (Duoscop)