Jake pomôže odhaliť špeha v Chihara-Kai a musí zvážiť riziko, že na oplátku prijme láskavosť od Ishidy. Samantha sa snaží vyriešiť svoj problém s Matsuom. Satov nábor končí drsnou lekciou o lojalite. (HBO Max)

Kaka

Zatím zřejmě nejlepší a nejintenzivnější díl. Pětka dramatizuje především situaci kolem hlavní ženské hrdinky a přibližuje střet dvou Yakuza klanů, který je nevyhnutelný. Některé pohyby na šachovnici jsou naprosto nepředvídatelné, za to palec nahoru. ()

castor

Stejně jako je zvláštní pouto mezi Jakem a Satem, obdobné je „přátelství“ mezi ním a detektivem Katagirim (Watanabe), kterého kontaktuje, aby ho informoval o zrádci. Ishida tak musí udělat kroky ve vlastním klanu, příměří s konkurenčním Tozawou ale dodrží. Jake sice laskavost od Ishidy odmítne, ten jej přesto navede na stopu ve „vyšetřování“. Stále totiž pracuje na případu společnosti, která dohání zadlužené klienty k sebevraždě, aby inkasovala peníze z pojistných výplat, protože bankovní politika diktovala, že v případě smrti se rodina vzdá všech práv na pojistku. Samanthu, která vzpomíná na začátky v Japonsku, dostihla minulost. Za mě po několika rozpacích z předchozích epizod velmi slušný díl, nicméně znovu je tu pár neuspokojivých momentů. Od začátku mi nesedí, že horlivý Jake chce dělat skutečné zpravodajství, přesto se přestěhoval na místo, kde to není obvyklé. Jakmile přinese kauzu, v redakci narazí. Zároveň jakási jeho zatvrzelost a umíněnost se u něj překlápí spíš do otravnosti. Myslím, že Ansel Elgort mohl najít zajímavější způsob, jak postavu uchopit. ()

Necrotongue

Teď už je mi jasné, že si tvůrci našli své tempo i styl, a já mám to štěstí, že mi oboje vyhovuje. Tak jsem si mohl i v páté epizodě užít další návštěvu Tokia, aniž bych pociťoval nějakou nespokojenost. Pořád mě fascinuje život podle kodexu cti a je mi docela líto, že se u našich politiků neuplatňují stejné tresty za jeho porušení jako v jakuze. Úplně vidím ty desítky poslanců a senátorů, kterým by nezbývalo nic jiného, než se naučit ovládat mobilní telefon nosem pro absolutní absenci prstů. Je to tak, i zločinci mohou přijít s dobrými nápady. / Poučení: Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nebo taky někdo umře. ()

kenkaku

První skutečně dynamická epizoda, která se i tak neubránila zbytečným pasážím (začátek z roku 1994 proč?). Celé to šlo odbýt jednoduchou informací (která tam mimochodem stejně padla). Takže opravdu na plný počet to není. Nicméně pokud by toho měla být nejhorší epizoda, budu spokojen a seriálu dám jako celek nadstandard. ()

warrenur

Dynamicky diel so zvratmi, jednak vztahovymi, ale i v detektivnej casti pripadu, so zaverecnym uchadzajucim akcnym masakrom. Som zvedavy, ako bloncka vyriesi svoje vydieranie. Mlady jakuzak sa tymto vytycil cestu. Ano, my, co sme videli nejake tie jap-gangsterky, to uz mozeme vnimat ako pribehove klise, ale funguje to a je tu minimum rusivych elementov. Naviac, atmosfera slape. Je inak pekne, ze na to v tych "vybavovaniach si uctov" idu pekne tradicne - bez strelnych zbrani....ucta k tradicii. :) V nasom EU/USA vnimani zvlastne. ()