Jakeova vytrvalosť sa mu oplatí, keď získa exkluzívny príbeh od detektíva Katagiriho – bohužiaľ však tiež pritiahne nežiaducu pozornosť. Samantha si dobre rozumie s novým klientom a Sato musí voliť medzi slovami a päsťami. (HBO Max)

castor

Trošku jsme podřadili, o tom žádná. Kořeny Yakuzy jsou předlouhé, tudíž se policie alespoň snaží mezi klany (Chihara Kai a Tozawa) udržet mír, dozvídá se Jake Adelstein od detektiva Kena Watanabeho, co se dělo minule. Vzápětí je tu první sólokapr i účast na policejní razii. A další sbližování se Samanthou, která stejně jako Jake „uprchla“ od rodiny k nalezení nezávislosti. Pořád mi nesedí, že hlavní hrdina předtím nevěděl, jak to v praxi chodí. Šel až do morku kostí, od jazyka přes kulturu až ke složitým přijímacím zkouškám, aby se dozvěděl, že investigativní novinařina a „skutečné“ zpravodajství vypadá krapet jinak. Pevně věřím, že se dostáváme do uspokojivější části příběhu. ()

warrenur

Uvod bol paradny. Potesi, ked i taky "kapovia" maju chvilku, kedy nezalezi na ich postaveni a musia uvolnit a stiahnut "pulky" na pokyn. Inak viac-menej preslapujeme, az ku vyvrcholeniu k zaveru. Opat vynikajuca "bubnovacka" v zaverecnych titulkoch. Moc neverim tej familiarnosti az "kamaratstvu" so starsim vysetrovatelom, ale tuto naivitu prechadzam mlcanim. Zatial to odsypa a bavi. Inak, je nam vsetkym jasne, ze ruricky penazi nasej bloncky asi coskoro najdu ineho majitela. Ci uz "kolegynky" alebo "ctitela" zo strechy, ktory by ju tak mohol drzat v sachu.  75% ()

Kaka

Trojka  se drží v tempu dvojky. Což je ovšem na polovinu celého seriálu až příliš pomalé a opatrné. Chtělo by to větší dynamiku, protože postavy fungují dobře a kriminální podhoubí je taky OK. Navíc reálie Tokia a tamějších obyčejů jsou vyobrazeny pečlivě a se ctí k východním tradicím. ()

Necrotongue

No vida, trochu jsem si minule zafrflal a děj třetí epizody znatelně ožil. Ožil, ale tím, co mě stále nejvíc bavilo, byly japonské zvyklosti, které jsou tolik odlišné od těch evropských a amerických. Radost jsem měl už z toho, že se poprvé začalo doopravdy něco dít, ale nejlepší zážitek mi zajistila scéna se zatýkáním. Opravdu si dovedu představit leccos, ale něco takového je pro mě v našich poměrech naprosto mimo mísu. Tuto pasáž jsem si musel pustit několikrát, abych ji dokonale vstřebal. To bylo luxusní. / Poučení: Pokud najdeš v zemi otvor, z něhož občas vylétne vosa, nenalévej tam vodu. Věř mi. Vlastní zkušenost. ()