Vojna v Perzskom zálive, 3. apríl 2004. V deň sviatku Aššura milície šiitského klerika Muktadu As-Sadra, podporované džihádistami, rozpútajú povstanie v poľskej stabilizačnej zóne. Americké velenie prikáže Poliakom ubrániť radnicu v meste Karbala, sídle miestnych úradov a polície, verných stabilizačným silám. Na bojisku zostane 80 poľských a bulharských vojakov. To vedie k najhrdinskejšiemu boju, aký Poliaci viedli po druhej svetovej vojne. Tvárou v tvár smrti vojaci štyri dni prechádzajú peklom. Vďaka hrdinstvu, odhodlaniu a vôli zvíťaziť poľsko-bulharský oddiel nielenže boj vyhrá, ale dokonca sa to udeje bez straty jediného vojaka. (MFFK Febiofest)

Biopler

Slušný vojenský film, ktorý však používa dosť z kostry amerických vojnových filmov. Avšak je pekné, že Poliaci dokážu nakrútiť niečo také. Príbeh však nie je žiadne terno, k postavám sa tiež ťažko vyjadriť. Chváliť sa dá len akcia, tej ťažko niečo vytknúť. ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne jeden z najlepšie podaných vojnových filmov z prostredia Irak, Afgán a pod. Poliaci vykonali užasný krok vpred a filmy typu Demony wojny a Karbala určite patria k špičkám. Ich kinematografia sa rozrastá na všetky smery a v každom sa vedia presadiť. Akcia v tomto filme je výborne zvládnutá, scény sú strhujúce a deju nechýba zápletka a napätie. Postavy nie sú americky hrdinské a blížia sa veľmi realite. ()

Mr_Moon

Je to hodne slabe a pomatene. Nepritomnost tezkych zbrani a sniperu sem nejak nepochopil....to jezdi polaci do iraku jen v natelniku a vietnamkach....vysvobozeni bylo vzdy kdyz zacli mluvit anglicky. Polaka z toho citis na sto honu.... ()

frenkie

Věrohodné zobrazení účasti polských(a bulharských) vojáků na misi v Iráku v roce 2004. Uvěřitelné postavy, nikoliv jenom černobílé, dobré herecké výkony, technické provedení bojových akcí. Chvilkami mě to atmosférou připomínalo Black Hawk Down nebo The Hurt Locker, zde ovšem v mnohem komornějším provedení. Vůbec si nedovedu představit, že by něco takového dali do kupy naši filmaři. Polská kinematografie je hold jinde, to se musí uznat. ()

renener

Film sam o sebe mal tuzbu podobat sa na ...cierny jastrab zostreleny....ale okrem pustneho prostredia a obcas kvilivej hudby sa to naozaj nepodarilo. To ze film je o nicom nie je az take strasne, ako to ze to malo byt podla skutocnej udalosti. Ak tam ti poliaci predviedli take "bojove umenie" ako vo filme tak sa necudujem ze sa moslimaci z nas smeju. Polovica vojakov bola v strese, dalsi si nevedeli vymenit zasobnik, pri boji jeden strielal a ostatni cakali co bude. Velitelia nerozhodni, taktika nula bodov. Navyse nemali problem po boji vpustit na bojisko moslimakov aby si pozbierali zbrane a municiu, aby si instalovali minomety pred ich ocami a pod. Ak na nich strielali z mesity tak boli zbabeli opatovat palbu aby moslimakov "neurazili". Co sa teda tyka zobrazenia schopnosti polskych vojakov tak to bol naozaj pruser. A je to take synonymum pre tuto dobu, ze nas mozu likvidovat ale my budeme respektovat ich primitivne zvyky. Dopozeral som to len preto ze som to stale nemohol pochopit a cakal som ze sa to na komediu obrati. ()

tomikulas1

,,Żołnierz Kamil Grad, průzkumná rota, pierdol ty skurwysyn." Musím uznat, že to je něco jiného, než americké filmy z Iráku 91/03. Člověk sleduje polskou jednotku, která dostane za úkol uhlídat náměstí ve městě Karbala. Problém je, že v průběhu střežení náměstí je muslimský svátek, při kterém začne povstání iráckých povstalců. Karbala je obsazena a cesty do Karbaly také. 40 polských a 40 bulharských vojáků je odříznuto od zásob, rádiové stanice jsou přerušovány atd. Některé přestřelky mi přišli lehce hluché. Přišlo mi, že se střílí jen tehdy, když kamera zaobírá tu danou postavu, to jediné bych vytkl. Pak je tam vidět, že cizí armády jako například Polsko nemá moc velké slovo a všechnu slávu získají Američané a iráčtí policisté, kteří se tam nenacházeli. Za mě čtyři hvězdy. ()

Drslw

Pomerne slušný vojnový film. Pomerne slušný poľský film. Čiže dohromady pomerne slušný poľský vojnový film.. Avšak! Prospelo by mu viac realistickosti v taktike, viac pohyby v akcii, menej pohybu kamery a trocha menej pátosu. Koniec to dosť pokazil, ale... Poliaci sú na dobrej ceste. A stále o triedu lepší než trápny Tobrúk. ()

Von Kempelen

Technický provedení nesporně výborný, ale scénář chatrnej a naivní, až mi to chvílema přišlo jak slepenec největších klišé ze všech americkejch válečnejch filmů z posledních dvaceti let. Bohužel naprostá většina těch filmů svou atmosférou Karbalu předčí. ()

holuev01

Skupina polských a bulharských vojáků má za úkol v íráckém městě Karbala ubránit radnici obléhanou džihádisty. Jsou odříznutí, dochází jim munice a jejich šance nevypadají moc dobře. Ačkoliv normálně válečné filmy nejsou mým šálkem čaje, Karbala mě příjemně překvapila. Během těch téměř dvou hodin jsem se rozhodně nenudila, ve filmu se pořád něco děje. Herecké výkony byly dobré, postavy působily věrohodně. Líbila se mi kamera, film se celou dobu snaží vzbuzovat dojem, že divák se taky účastní. Za mě čtyři hvězdy. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (viac)